Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 23.05.24 
Автомобили
   >> Honda
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хонда Акорд-дизел?  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано16.12.03 16:53



Здравейте, какво ви е мнението за дизелите на Хонда?Знам че имат собствена разработка от новия модел акорд-2004г.Преди това какъв дизел използват?Чух за Роувър, но не съм сигурен.И читави ли са дизеловите хонди?Става дума за Акорд 1998г. 2.0tdi.



Тема Re: Хонда Акорд-дизел?нови [re: Tanuco]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано16.12.03 18:29



Правилно си чул - това е Ровър двигател от серия Л(по-точно Перкинс Прима оригинално), но се слага на MG Rover колите от 1986 г. - първоначално нормален дизел, след това турбо с директно впръскване. Този двигател още се монтира на Ровър 25/45 и Фрийландър, но е доста ненадежден. Много проблеми с ECU-то, което май е на Бош, много течове на масло и общо взето не може да се сравнява с Хонда двигателите.
Освен това е доста слабичък и с ниска динамика, но може да му се прави доста успешен 'тюнинг'



Тема Re: Хонда Акорд-дизел?нови [re: Honda]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано16.12.03 21:22



Ясно...мерси за отговора:)



Тема Re: Хонда Акорд-дизел?нови [re: Tanuco]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано24.12.03 11:28



На приятелката ми баща и има точно такава за която питаш- 98година 2.0ТДИ
Ами какво да ти кажа колата е на 400 000км не е барнал нищо по двигателя, няма течове.
Незнам пича по горе от къде го измисли това с течовете ама.....


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Re: Хонда Акорд-дизел?нови [re: KR-16V]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано24.12.03 12:02



Много се радвам за бащата на приятелката ти, че е случил с кола. Обаче също трябва да се съгласиш с мене, че не един или два случая определят надеждността на даден автомобил, а цялостната статистика. Акорд е един от най-надеждните автомобили в Европа, но не дизеловия двигател спомага за това - под 3% от колите са снабдени с такъв двигател.
Освен това ти даваш типичен пример за автомобил, при който бъдещия нов собственик ще бъде набутан - кола на 5г. (сравнително нова) и на 400 хил.км. - пред ремонт. Аз пък давах съвет на бъдещ собственик да не си взема такова нещо.
Весели Празници!



Тема Re: Хонда Акорд-дизел?нови [re: Honda]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано24.12.03 12:10



Пич тази кола е взета за каране, а не за стоене в гаража- дадох като пример колата защото е на много километри и не и е правено нищо.
Тoва не е единствената кола която е на 5 години и е на такива километри- доста от скъпите коли който се продават са на същото дередже.


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Re: Хонда Акорд-дизел?нови [re: KR-16V]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано24.12.03 12:22



А ти би ли си купил такава кола, на толкова километри? Защото аз не.



Тема Писна минови [re: Honda]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано24.12.03 14:53



пък ти точно да се надуваш с новите коли и т.н. Ти точно по-добре си седни малко на устата щом е така - не си критерий изобщо !
Да не говорим че много четеш а малко мислиш. Аз бих се набутал с такава кола, предпочитам да платя 1000 Евро по-малко и да ремонтирам добре отколкото да е в неясно състояние и само да дава надежди.
Айде у лево , да те ЕБА В ШАПШАЛА СМОТАН !

UB40 !



Тема Re: Писна минови [re: jamie]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано24.12.03 14:58



Джейми, 10x! Весели празници и на теб!



Тема Стига ми се мазни,нови [re: Honda]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано24.12.03 15:03



нали щеше да се махаш ?
Укроти се малко бе - двамата с Кукера скоро ще грабнете палмата на леймърите тука !

ПП: Честити и у вас !

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.