Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Хашимото - какво да очаквам?нови  
Автор heureuse (щастлива)
Публикувано13.12.05 08:56



Здравейте! От година и половина имам хипотиреодизъм, а от няколко месеца ми откриха и антитела срещу щитовидната жлеза. Приемам хормони, като дозата ми постепенно се покачва. От известно време се лекувам с хомеопатия, като хомеопатът ми каза да не спирам изкуствените хормони. Въпросът ми е следният- на първо време какъв резултат мога да приема като подобрение? При мен процесът е активен, антителата ми унищожават щитовидната жлеза, така че логично погледнато дори ако се запази сегашното положение, това вече може да се смята и за подобрение. Другият ми въпрос е при такова автоимунно заболяване колко време според вас е нужно да се чака, преди да се усети положителен ефект (имам предвид положителен резултат на кръвен тест)? И последният въпрос, с който може би трябваше да започна - какви са шансовете да се излекува подобно заболяване? Не се и съмнявам че някой класик се е справил някога с него, ама дали това се случва често, както е примерно с алергиите? Предварително ви благодаря



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: heureuse]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 19:27



Аз съм в същото положение. Лекувам се с хомеопатия вече над 7 месеца. Все още не мога да определя степента на подобрение. Хормоните последният път бяха в норма, но това не е показател, защото често се повишават след временно подобрение.
И на мен са ми интересни твоите въпроси.



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: heureuse]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 20:32



Досега не бях чувала за такова заболяване - сам да си унищожаваш тироидната жлеза. Тази жлеза е важна чакра, която отговаря за себеизразяването, обществената изява. Проблеми там се получават, когато човек не смее да каже това, което иска, или е принуден да казва лъжи, или да говори прекалено много. Блокирането на тази чакра може да доведе даже до заекване.
Когато изявата на човека е възпрепятствана по някакъв начин, тази жлеза страда.
Този процес вероятно може да бъде спрян, ако се премахне блокажа. Може и с хомеопатия, може и с други терапии.



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: heureuse]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.12.05 04:24



Не може да се предвиди какво подобрение можеш да имаш. Някой хора се оправят напълно, други по-малко, трети не се повлияват.Съветвам те да не се отказваш и да направиш каквото можеш за себе си във всички области на жвота си.Това значи хранене, спорт, нива на стрес и т.н. Не яж нищо от соя, защото соята подтиска щитовдната жлеза. Погледни някой от книгите за психомедицина, например на Луиз Хей , където се обясняват психическите причини за физическите заболявания.

Успех!

Mens agitat molem



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: Fire walker]  
Авторwow (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 05:11



това, което сиси написа за себеизразяването е много интересно
аз също съм с хашимото и определено мога да кажа, че имам проблеми с комуникативността, винаги ми се струва че не съм съвсем себе си, че не правя и не казвам това, което наистина искам ... а какво наистина искам също ми е трудно да определя .... не мога да се изразявам по най-подходящия начин, постоянно ми се струва, че не съм напълно искрена и не показвам същността си ... сякаш винаги съм нещо различно, слагам някаква фасада, в зависимост от ситуацията и човекът, с когото общувам
не го правя нарочно, с идеята "да се правя на нещо, което не съм", нито за да заблуждавам хората около себе си ... просто може би и аз самата не съм съвсем наясно коя съм и как да изразявам себе си
има го и проблема с неудовлетвореността от неследването на мечтите, от това, че не се развивам в насоката, в която бих искала
никога не съм се замисляла, че този проблем може да е свързан с щитовидната ми жлеза
хашимото наистина е интересно заболяване ... образно казано, сам унищожаваш себе си
друго интересно нещо, над което се замислих е, че аз също страдам и от невроза, като симптомите ми са съсредоточени в областта на гърлото - страх от задавяне и задушаване, трудно преглъщане, усещане че рефлексът ми за преглъщане не работи, усещане за неравномерно и плитко дишане, че не ми достига въздух
и ... което е най-странното ... усещане за неадекватност, когато говоря, че говоря глупости, страх, че може да спра да говоря ясно, да произнасям правилно думите, че ще започна да пелтеча несвързано, понякога дори имам чувството, че изобщо ще спра да мога да говоря ... развила съм някаква фобия от разговори по телефона, също и страх да се храня и пия на публични места, защото може да се задавя и задуша
това също би могло да има връзка с петата чакра, въпреки, че неврозата по принцип значи проблем в шеста чакра

ето малко инфо, което току що намерих:

CHAKRA 5

ORGANS: Throat, thyroid, trachea, neck vertebrae, mouth, teeth and gums, esophagus, parathyroid, hypothalamus

MENTAL/EMOTIONAL ISSUES: Choice & strength of will, personal expression, following your dream, using personal power to create, addiction, judgment & criticism, faith & knowledge, capacity to make decisions

PHYSOCAL DYSFUNCTIONS: Raspy throat, chronic sore throat, mouth ulcers, gum difficulties, joint problems, scoliosis, laryngitis, swollen glands, thyroid problems

пета чакра – Вишутха- светло син цвят, свързана с щитовидна жлеза и дихателна система. Разположена в ключичната ямка, мантра ХАМ

Пета чакра е свързана с духовните чуства: приятелтво, любов към родината, към близките. Свързана е и с въздушната стихия и има отношение към комуникативността. Проблемите с нея водят до проблеми в общуването (неконтактност или точно обратното- болезнена нужда от хора и прекалена бъбривост). Свързана е с истината и лъжата и често страда, когато ни се налага да изричаме неистини. Силно е развита при контактьорите и медиумите, защото отговаря за връзка с висши духовни същности и паралелни светове.

благодаря на сиси, че ме насочи в тази посока



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: Fire walker]  
Автор heureuse (щастлива)
Публикувано14.12.05 05:18



Благодаря ви много за отговорите и за пожеланията
Наистина няма да се отказвам. Приемам тази болест като предупреждение че в нещо бъркам, и ще се опитам доколкото мога да го оправя. Ако имам някакъв напредък обезателно ще ви се похваля Аз мисля че вече усещам, ама все още е на психично ниво, за тестовете ще трябва да чакам до февруари.
А книгата на Луиз Хей намира ли се в нета? Или как се казва книгата на английски? Благодаря предварително!



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: heureuse]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 10:14



Виж в www.spiralata.net
Мисля че там я има



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: heureuse]  
Автор Я oщe чecън! (готвач)
Публикувано14.12.05 10:24



там май имаше и "болестта като път". не че съм я чела, само съм я преглеждала, и ми звучеше много "хомеопатично". Доколкото аз схванах, идеята е, че осъзнатия проблем вече не е проблем, а болестта, в зависимост от проявлението си, всъщност ти посочва с какво именно имаш проблем....



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: heureuse]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.12.05 20:13



Да, виж в спиралата.нет. На английски мисля,че беше Heal your body.В спиралата трябва да има и тази-Болестта като път, която беше от някакви немски автори.

Успех!

Mens agitat molem



Тема Re: Хашимото - какво да очаквам?нови [re: wow]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 18:08



Много се радвам, че съм била поне мъничко полезна.
Друго, което мога да кажа в този случай, е да се потърси причината за това състояние - от кога е започнало, с какво е свързано. За откриване на причината може да помогне методът на свободните асоциации (виж Пиер Дако - "Тълкуване на сънищата").
Наистина откриването на причината може да доведе до излекуване, защото патологията се появява тогава, когато човек живее със заблуда, несъответстваща на действителността. Тогава човекът или променя действителността, така че да съответства на заблудата му, или променя себе си (развива патология). Така че осъзнаването на заблудата е излекуване.
Разговори с психолог (не психиатър - има разлика) - също биха помогнали в този случай, аз лично съм доволна от музикотерапията като вид психотерапия.
От гледна точка на хомеопатията, твоят случай ми напомня за Силика, но, разбира се, трябва да се снеме целият случай, за да се предпише лекарство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.