Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 27.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано06.07.11 12:38



Има ли някое хомеопатично, което се изписва при страх от летене? Изобщо при безпокойство преди пътуване.



Тема Re: Въпроснови [re: Kaлoмaин]  
Автор World Champ ()
Публикувано12.07.11 22:06



Има едни хапчета Седатиф, които струват около 5 лв, хомеопатични са, и помагат (според листовката) при тревожност, безпокойство, трудности при заспиването. Продават ги по аптеките, можеш да опиташ дали на теб ще помогнат. Аз по принцип съм срещу хомеопатията, но познавам силата на placebo effect и ако е за тревожни състояния, нямам против. Аз ги взимам като не мога да спя, и знам, че е все едно да пия захарчета, но също така знам, че мозъкът ми дори да знае, че го лъжа, няма нищо против и си мисли, че се чуства по- добре. Така че нищо не пречи да пробваш.

*****
"What, I'm not the right kind of monster for you?" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: Въпроснови [re: World Champ]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано13.07.11 16:53



Но давайки цялото това обяснение за пласибо ефекта, не намаляваш ли въздействието му някак?



..rude & not ginger...


Тема Re: Въпроснови [re: Doctor Who]  
Автор World Champ ()
Публикувано13.07.11 23:41



Hi, girly girl



Не, не мисля. Наскоро четох една статия, която мисля, че ще мога да намеря и да ти пратя, в която се демонстрираше, че the subjects признаваха подобрение дори и да знаят, че получават пласебо. Идеята е, че ефектът на пласебото е толкова силен, мозъкът е толкова поддатлив на такъв suggestion че дори да знаят за плацебото, то пак действа, в кавички. Тоест елементът на заблуда не е толкова необходим, колкото досега се е смятало. Също така, четох една статия за Германските доктори и за това, че ги окуражават да дават повече пласебо но не помня за какво, май за проблеми със сърцето, което доста ме учуди. И нея ще потърся пак.

*****
"What, I'm not the right kind of monster for you?" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: Въпроснови [re: World Champ]  
Автор Hipatia (непознат)
Публикувано03.08.11 22:13



Плацебо и вяра в излекуването са абсолютно идентични неща. Хомеопатията работи и при животни, както и при много малки деца, кърмачета. Много ми е интересно как ще убедиш животното, че хомеопатията ще го излекува , то да "повярва" и в резултат - да оздравее.



Тема Re: Въпроснови [re: Hipatia]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.08.11 00:38





OK

*****
"What, I'm not the right kind of monster for you?" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: Въпроснови [re: Hipatia]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано06.08.11 17:54



Моето не можахме да го убедим.

..rude & not ginger...



Тема Re: Въпроснови [re: Doctor Who]  
Автор World Champ ()
Публикувано06.08.11 20:12



Хе хе хе



*****
"What, I'm not the right kind of monster for you?" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: Въпроснови [re: Doctor Who]  
Автор Hipatia (непознат)
Публикувано18.08.11 15:59



Това, че не си излекувал "твоето животно" с хомеопатия , говори, че слабо разбираш от тази наука. Не желая да те обидя, просто наистина има страшно много практикуващи и също толкова неразбиращи хомеопатията.
Моя домашен любимец - папагалче корела, го излекувах от хронична гнойна очна инфекция само и единствено с хомеопатия. Явно съм била много "убедителна". Или по- вероятно е проработил плацебо - ефекта.



Тема Re: Въпроснови [re: Hipatia]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано18.08.11 18:39



а по-вероятно е организмът на папагала сам да е елиминирал инфекцията.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.