Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 20.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Що е 'манту'?нови  
Автор litlit (новак)
Публикувано12.01.11 15:22



Какво е манту?
Защо се прави?
Задължително ли се прави; закон, член, алинея?
Защо трябва, според алопатите, да се прави?
Защо не трябва да се прави (Не знам според кого, де; май че според хомеопатите )?
Има ли законен начин "да сапся" детето ми от училищната медицинска сестра, която, тормозейки ежедневно психиката му с въпроси "Кога ще ми донесеш нам-к'ва-си бележка за ... ?" (и аз не знам за какво..., но става дума за манту) и "Само ти ли се намери да не искаш манту?!", го кара да се чувства притеснено от срещите си с нея. И да изпитва неудобство и от съучиниците си, защото само на него не му било правено манту?

Благодаря!



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор carbon13 (новак)
Публикувано18.01.11 17:56



май става въпрос за тест за туберкулоза



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор carbon13 (новак)
Публикувано18.01.11 18:09



четох, че след манту един младеж заболял от някаква т. нар. "легионерска болест". Не ми е ясно дали е от манту-то, но е бил излекуван от тази болест с нозода на манту-то. интересно...



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано19.01.11 08:39



ако искаш детето ти да се разболее от туберкулоза, която между другото набира скорост в източноевропейските страни, поради влошеното качество на живот, продължавай да го 'спасяваш'. Интересно ми е, кога ще започнат да съдят безотговорните родители като теб.
Иначе в МАНТУ-то няма нищо страшно. То просто диагностицира дали синът ти е бил в контакт с туберкулозния бацил или не /съответно дали има антитела към причинителя или не/.
Ето малко инфо за ограмотяване:





Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор litlit (новак)
Публикувано19.01.11 12:14



ако искаш детето ти да се разболее от туберкулоза, .... продължавай да го 'спасяваш'.
И откъде научихте тези общи фрази?!
С общи фрази, няма да успеете да оставите положително впечатление за себе си. Ако знаете нещо конкетно - споделете го.

Иначе в МАНТУ-то няма нищо страшно.
Аз не съм казвал че има. Не съм казвал и че няма. Просто питам.
Очаквам мнения; по-добре различни. Но и обосновани.

То просто диагностицира дали синът ти е бил в контакт с туберкулозния бацил или не
Ето в това не съм много сигурен. Обосновавам се с една извадка от предложеното от Вас инфо за ограмотяване (http://lekuva.net/?p=8703):
Както виждате, интерпретаци­ите на резултатите от пробата Манту са достатъчно разнообразни. Въобще за уточняване на диагнозата лекарите изясняват дали няма съмнителни симптоми – слабост, изпотяване, продължителни периоди на висока температура.

Да видим сега, примерно, това:

слабост - НЯМА
изпотяване - САМО ПРИ СЕРИОЗНИ ФИЗИЧЕСКИ НАТОВАРВАНИЯ
продължителни периоди на висока температура - ВРЕМЕТО ЗА ИЗЛЕКУВАНЕ НА ГНОЙНА АНГИНА (5-10 дни) продължителен период (с висока температура) ли е?

Те (под 'Те', вероятно имате предвид медицинската сестра, която прави манту-то) уточня­ват дали пациентът не е бил в тесни контакти с болни от туберкулоза и дали някой от неговите роднини също е боледувал.

Едва ли има смисъл, някава сестра (нека бъде лекар) да уточнява, че пациент е бил в комтакт с болни от туберкулоза - БИЛ Е.

Едва ли има полза, някой да уточнява, че пациент е имал болни от туберкулоза роднини - ИМАЛ Е.

Е, и??? Е, и? Какво ново ще каже на лекаря манту-то?

Моля за аргументираните ви мнения.



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: carbon13]  
Автор litlit (новак)
Публикувано19.01.11 12:22



четох, че след манту един младеж заболял от някаква т. нар. "легионерска болест".
Манту.... и легионерска болест...
Шегувате ли се?


е бил излекуван от тази болест с нозода на манту-то. интересно...
Моля, обяснете ми какво е 'нозод'. Какво е 'нозод на манту'?



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано19.01.11 15:27



С мантуто се проверява дали му действа направена преди години БЦЖ ваксина или има нужда от реимунизация. Ако не се направи такава и се срещне с болен е много вероятно да се разболее, а знаете от туберколоза лечението е сложно и дълго.


...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: Doctor Who]  
Автор litlit (новак)
Публикувано19.01.11 16:24



С мантуто се проверява дали му действа направена преди години БЦЖ ваксина или има нужда от реимунизация.
ОК!
Реимунизацията задължителна ли е? Закон? Алинея?

..., а знаете от туберколоза лечението е сложно и дълго.
Така е!!

Има ли начин чрез хомеопатия да се противопоставим на заразяване с туберкулоза?
Има ли начин чрез хомеопатия да се противопоставим на заболяване от туберкулоза?

С какво (с кое) лекарство хомеопатията предпазва от заразяване с туберкулоза? С кое лекарство хомеопатично се лекува туберкулоза?



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано19.01.11 18:12



Мисля, че може да се откаже реимунизация, особено ако има някое заболяване, макар че не е препоръчително, но може да не се налага - може да си има имунитет и всичко да е окей. Първо направете мантуто, пък после му мислете е съветът ми. Така или иначе в сезона на гриповете май не е много добре да се прави ваксина.

Аз не се занимавам с хомеопатия. Но доколкото знам при нея се избира конституционно лекарство, което подпомага цялостно имунитета. Няма хомеопатичен еквивалент на ваксина.

А ако се разболее човек от туберколоза не бих го съветвала да се лекува с хомеопатия. Особено в случая като разбирам, че вие нямате практика с такъв тип лечение едва ли такова сериозно заболяване би било повод да се изпробва как би се отразило на детето. В смисъл такъв - ако някой се вълнува от хомеопатия и иска да пробва, аз лично бих препоръчала в здраво състояние да опита с конституционното лекарство, да види на някоя настинка и тн как му действа и така той ще си е на него, т.е. като се разболее от нещо по-сериозно бързо ще знае как да реагира и да потърси алопатични средства вместо тепърва да прави опити как би му действала хомеопатията. Също бих я препоръчала на хора, при които нищо друго не помага - защо да не опитат и това...
Закони и алинеи си се порови да си потърсиш.




...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 19.01.11 18:13.



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: Doctor Who]  
Автор litlit (новак)
Публикувано20.01.11 02:34



Първо направете мантуто, пък после му мислете
Благодаря Ви за съвета!
Аз обаче съм свикнал първо мисля. Просто - манталитет. Този ми манталитет не ми пречи да мисля и после.


Аз не се занимавам с хомеопатия. ... Няма хомеопатичен еквивалент на ваксина.
И аз не се занимавам с хомеопатия; само я ползвам от време на време. Твърдението Ви за липса на хомеопатичен еквивалент на ваксина, ми изглежда странно. Ще ми се да поспоря с Вас; но нямам необходимата компетентност. Всъщност - цялостното подпомагане на имунитета чрез конституционното лекарство не е ли вид ваксиниране?! ... По-скоро не, нали? Знам ли.... Нека хомеопатите кажат, моля.

... ако някой се вълнува от хомеопатия и иска да пробва, аз лично бих препоръчала в здраво състояние да опита с конституционното лекарство, да види на някоя настинка и тн как му действа и така той ще си е на него, т.е. като се разболее от нещо по-сериозно бързо ще знае как да реагира ...

Искате да кажете, че конституционното лекарство (ако бъде "уцелено") действа винаги за всички заболявания на индивида ли? ... Не ми се вярва. Но не казвам, че не сте права.

Освен това, хомеопатите (както и алопатите, де) никога не знаят кога "са уцелили". И никога не казват на колко опита за "уцелване" имат право. И никога не казват, дали под "уцелване" имат впред вид "уцелване в десятката" или имат в предвид "уцелване на мишената".



Също бих я препоръчала на хора, при които нищо друго не помага - защо да не опитат и това...
А защо пък да не започнат с хомеопатия, преди да опитат с алопатия! (Всъщност - този спор съществува от около 200 г; и не можем да го приключим тук и сега.)

Да се върнем на манту-то: От различните мнения по темата, си правя извод, че манту-то не е задължително. Нито евентуална реимунизация, ако манту-то е отрицателно (Щото не е ясно отрицателността на какво се дължи).
В този смисъл - кое дава право на училищната сестра да тормози децата да се подлагат на манту-изследване? Медицинското образование ли формира у медицинските сестри манталитет на насилници? Ако да - как да противодействам; чрез прокурор срещу сестрата, или чрез наливане на акъл в закърнелите мозъци на професорите в Медицинска академия? ... По-добре да бездействам, а.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.