Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 12.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано20.01.11 12:56



Това й е работата, на сестрата. И много е вероятно от загриженост да го прави.

Няма хомеопатично "лекарство", което да гарантира имунитет срещу конкретно заболяване дори срещу настинка, какво да кажем за туберколоза. Хомеопатичната профилактика, ако повярваме, че засилва защитите на организма, то е все едно витамин С да пиеш... да кажем, това е доста безразборен пример или ехинацея... Ваксината ти изгражда сериозен имунитет срещу конкретно заболяване.

Да, ваксините са опасни за хора с генетична предразположеност автоимунни, които могат да се отключат. Но в повечето случаи са безценни. Отидеш ли на екзотична екскурзия се поставят няколко ваксини... Отидеш ли без тях никаква хомеопатия няма да те спаси. Т.е. изборът да не ваксинираш е добър само ако случайността на живота не изправи детето пред контакт с туберколозно болен. Ако това не стане - да, спестена му е една ваксина. Но ако се случи? И този избор е направен във всяка държавна спрямо възможността за контакт на гражданите й с определено сериозно заболяване. Затова в някои е отменена БЦЖ, в България още не е.


...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 20.01.11 12:59.



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано22.01.11 08:57



Мдам, чукча не читатель... Явно нищо не си разбрал от линка, който ти дадох. Жалко за теб и за детето, което има такъв родител.
Та продължавай да си философстваш, щом така се чувстваш пълноценен. Аз бисери на свине отдавна съм се отказал да хвърлям. В края на краищата всичко опира до естествен отбор.
Само ми е жал за детето ти. Пожелавам му да стане самостоятелно по-скоро и да не се влияе от налудничави родителски мнения и решения.



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор litlit (новак)
Публикувано22.01.11 11:41



Мдааа, Aulus Vitellius Celsus не читатель... А псевдосъдия - раздавач, на ляво и на дясно, на "присъди"; кой свиня, кой луд и кой... света вода ненапита.



Явно нe разбираш съществени неща от медицината (медицината не е само и изключително алопатия).
Та продължавай да си философстваш чрез обща фразеология, щом така се чувстваш пълноценен. Аз акъл на меркантили отдавна съм се отказал да наливам. В края на краищата всичко опира до лакомията (пуста лекарска).
Само ми е жал за пациентите ти. Пожелавам им да четат повече в нета и по-малко да се влиаят от налудничави мнения и решения на алопатичните доктори.

PS.
Това, да виждаш само един цвят и да отричаш същствуването на останалите (поне 6 цвята), дори не е философия. Болестно състояние е.



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: Doctor Who]  
Автор secretk (непознат)
Публикувано24.01.11 11:51



Не знам дали има закон относно ваксините - не ми се е налагало да търся.
Чувала съм обаче, че някой училища и детски градини не приемат деца, които не са ваксинирани.
Обяснението е, че по този начин те може да се опасни за останалите деца. Ако се заразят това можело да се отрази и на останалите деца.
Аз не се наемам да кажа кой е прав и кой е крив.



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор World Champ ()
Публикувано27.01.11 01:01



Здравей,

в БГ, за разлика от USA например, неслучайно е задължителна ваксинацията срещу туберкулоза. В БГ има много случаи на ТБ, но не се пише много по темата в печата. В USA няма масови ваксинации срещу това и там хората истерясват като чуят за някой случай. Моята дъщеря беше още бебе като ни дойде роднина на гости от БГ, и лекарката ни истеряса, заповяда да се направи на бебето манту, което аз позволих. Изобщо не е страшно, инжектира се разтвор подкожно, и след известно време се премерва мехурчето с линийка, за да се види доколко има реакция. Така мед. лица ще знаят дали той е бил в достъп с ТБ. Ако ти смяташ, че той е бил, задължително трябва да го заведеш на манту! Мантуто не е ваксина, не е лечение, а само тест. Този тест доста често показва фалшиви позитивни и фалшиви негативни резултати, и мед. лица ще го вземат под внимание като само една част от клиничната картина, наред с други неща, за които гледат. Но той е важна част от прегледа. Ако имаш шанс да ре-имунизираш детето, направи го! ТБ не е лесна за лекуване. Сега прогнозите са по-добри, но едно време много народ си е отишъл от това. За хомеопатия тук дума не може да става, тук работата е сериозна, особено ако мислиш, че детето е било в контакт с ТБ, действай спешно! Аз като майка на неимунизирано за ТБ дете, истерясвам само докато ти пиша за това!





Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор litlit (новак)
Публикувано02.02.11 01:03



Какво е TUB?
За какво се ползва?
Против какво се ползва?

10х!



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор World Champ ()
Публикувано02.02.11 10:40



Не зная, но TB е съкращение на Туберкулоза. TUB е възможно да е същото.



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: World Champ]  
Автор litlit (новак)
Публикувано02.02.11 12:16



Уточнявам: TUB 200C



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: litlit]  
Автор World Champ ()
Публикувано02.02.11 13:01



Eто това ли имаш предвид:

http://www.elixirs.com/products.cfm?productcode=S94K4



Тема Re: Що е 'манту'?нови [re: World Champ]  
Автор litlit (новак)
Публикувано03.02.11 00:58



Това имам предвид.

За отзиви моля.

10х!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.