Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 23.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Инсулинова резистентност  
Автор mur3 (непознат )
Публикувано16.12.10 08:31



Здравейте! Искам да попитам лекува ли се инсулинова резистентност с хомеопатия, защото ендокриноложката ми предписа метформин и каза, че ако не го пия ще се разболея от диабет на 100% и тогава искам, не искам ще трябва да го пия. Благодаря.





Тема Re: Инсулинова резистентност [re: mur3]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано16.12.10 23:18



няма как диабетът да се лекува с хомеопатия. Пий си метформина и някой DPP инхибитор. Диабетът се развива и влошава именно поради лошата профилактика. Ако не вземеш мерки сега, после ще е късно.



Тема а [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор QTEK™ (†Заличител†)
Публикувано17.12.10 00:05



лошото е, че има фаза на насищане с метформин и не действа :(
някаква Янувия се появи-
но и тя афиф работа

а в хомеопатията не виждам как: подобното с подобно ще приложат в дибета и инсулиновата резистентност?

M
и
н
а
в
а
щ

•watch if you're smart!•


Тема Re: Инсулинова резистентност [re: mur3]  
Автор Doctor Who ()
Публикувано20.12.10 01:00



Пробвай психотерапия, обикновено хроничните заболявания имат общо и с някои характерови черти, емоции, поведение...

Иначе много спорт. И в храната повече белтъчини и зеленчуци. Всъщност "Зоната" пробвай като диета, мисля, че дава добри резултати точно при такива състояния. Малко ще бъде игра да изчисляваш в началото, но после ще свикнеш.


...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 20.12.10 01:01.



Тема Re: Инсулинова резистентност [re: mur3]  
Автор carbon13 (новак)
Публикувано23.12.10 00:39



имаш ли диабет, или каква е при4ината да взимаш това лекарство

хомеопатията не е просто предписание на някакви гранулки. тя е на4ин да опознаеш себе си и другите хора, на4ин да разбереш кой си и кое е добро за здравето ти. с появата на болести като диабет подсъзнанието се опитва да ти обясни кое в твоя на4ин на живот е погрешно и ти пре4и да бъдеш себе си пълноценно. хомеопатията има много богат опит в разбирането на "езика" на подсъзнанието, тя има система за разбиране на комплекса от симптоми на даден 4овек и в ръцете на опитния хомеопат е наистина полезна. Повърхностната хомеопати4на диагноза оба4е не може да достигне до смисъла на симптомите. Избери си опитен хомеопат с добра репутация при слу4аи като твоя, ако желаеш да се лекуваш успешно с хомеопатия.



Тема Re: Инсулинова резистентност [re: mur3]  
Автор mur3 (непознат )
Публикувано23.12.10 19:10



Не, все още нямам развит диабет. От време на време качвах кръвната захар до 11 ммол/л. Иначе профилите са ми напълно нормални. Затова свъщност ендокринологът ме изпрати да си направя тест с натоварване с глюкоза и оттам се установи инсулин три пъти над нормата. Освен това съм и с надмормено тегло. Ендокриноложката каза, че съм с метаболитен синдром. Даде ми диета, като каза, че ако не взимам лекарството, което ми е предписала няма да може да се свали теглото, а оттам и нивото на инсулина. Така съм щяла да стигна до диабет.





Тема Re: Инсулинова резистентност [re: mur3]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано30.12.10 01:02



не че те плаша, но недей отлага лечението си. Щото последствията ще са си за твоя сметка.

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 30.12.10 01:03.



Тема Re: Инсулинова резистентност [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Doctor Who (D Doctah)
Публикувано30.12.10 23:34



Принципно промяна в начина на живот оказва по-голямо въздействие от лекарството в смисъл на спорт и режим на хранене с повече белтъчини и по-малко въглехидрати и много зеленчуци. Сега покрай темата се разчетох и изследванията това показват, т.е. това е дори по-важно да го направи отколкото лекарството и като я чета - теглото.
А в друга тема пише, че има други здравословни проблеми, които може да причиняват проблеми с теглото, а оттам и това. Трябва причините да се лекуват по възможност.



...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso



Тема Re: Инсулинова резистентностнови [re: mur3]  
Автор mur3 (новак)
Публикувано25.06.12 08:29



Здравейте! Преди година и половина бях писала в този форум по повод на инсулинова резистентност и дали тя би могла да се лекува с хомеопатия. Въпреки заплахите и предупрежденията, че ако не взема мерки сега, утре ще е късно и да си пия Метформина, реших да се лекувам с хомеопатия и разбира се, с диета, назначена ми от ендокринолог. Мнението й беше, ако сега не пия мерформина, после ще го пия цял живот. И така, започнах диетата и хомеопатично лечение, съответно. И сега, година и половина по-късно, правейки поредното обременяване с глюкоза показателите на инсулина влязоха в норма. Реших все пак да попитам специалист какво мисли за резултата от изследването и отговорът буквално беше "Проблемът е ликвидиран". Разбира се, не й казах, че не съм изпила нито едно хапче от въпросния Глюкофаж, защото няма смисъл да спорим. Нека си вярва жената, че именно хапчетата са ми помогнали.
Пиша всичко това, за да знаят хората, че ако имат подобен проблем, нещата са напълно поправими и без отровата, която им пробутват лекарите.



Тема Re: Инсулинова резистентностнови [re: mur3]  
Автор mur3 (новак)
Публикувано25.06.12 21:05



Когато фактите говорят и боговете мълчат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.