Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 17.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Raphaela]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано15.10.10 23:53



Въпросът ми е трудно да се каже дали е наивен сам по себе си. Но да, ти го възприемаш от наивната му страна. Извинението се приема


Не психолог, а психотерапевт и да - за личностно израстване, нали го написах за какво може да се ходи без човек да има проблем... може да има само търсене, желание за самопознание, желание да се научи например, ако ще става родител и се търси психолог, за да се обяснят някои неща. В Европа това е отдавна наложено, но в България има още доста да се развиваме в тази насока.

Оки, ще си търся он май оун.




Allons-y, Alonso

Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Doctor Who]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано16.10.10 13:32



Терапевтите се занимават с терапия. Те.е лечение на проблем. За самопознание, по-скоро астролог може да потърсиш

. Или при духовен учител.... Виж при детски психолог може да отидеш във връзка с детето си, но то е малко по-друго-включва разбиране и знание за детското развитие и си е наистина важно.



Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Raphaela]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано16.10.10 16:47



Аз не питам за терапевтите, аз го казвам като факт. Все пак за това уча, а ти явно имаш изградени представи от ситуация в бг, а не как е по света и за какво наистина става въпрос. То тук повечето хора си мислят, че за да отидеш на терапевт трябва да си луд, за да отидеш на лекар/хомеопат - болен и т.н.
А преди да се роди едно дете е хубаво да има задължителна консултация, т.е. пак не при проблем, а при желание да бъдеш добър родител. Това вече е излишно в някои култури, защото там е правено преди десетилетия и сега се знае от какво има нужда и през какви етапи минава едно дете, но българската култура не е от тях, за съжаление... все още. Тук има главно патриархално възпитание и другата крайност. Както и неразбиране за кое може да се скараш и за кое трябва да проявиш разбиране, за да не травмираш.

И изобщо всяка наука или занимание на човек не е непременно нужно да търси решение на проблем, а развитие, прогрес. Да, като си притиснат и няма къде да ходиш е по-често срещано, но...

Както и да е, по темата явно няма да получа повече инфо, тъй че я смятам за приключена.






Allons-y, Alonso

Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Doctor Who]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано16.10.10 17:18



Аз съм психолог и съм учила в България, Америка и Великобритания. Имам не само впечатления, а факти. Определено не мисля, че за да идеш при терапевт трябва да си луд, но също не мисля, че има какво да правиш при терапевт ако смяташ, че всичко ти е наред-трябва поне нещо да намираш за някакъв проблем.

Разбира се, че трябва преди да стане някой родител да се подготви, даже не ми е ясно как не е задължително да се мине през някакви курсове. За шофьорска книжка има курсове, за родителство-не!Не мисля, че някъд епо света хората са образовани в тази насока, дори в най-развитите страни, но положението у нас не е от най-розовите.

По темата-аз ти казах, но ти явно искаш някакъв кратък и ясен отговор. Ще ти дам пример защо това не може да стане-все едно някой преди да отиде при психоаналитик, да пита-кажете къде да прочета да се изанализирам, че да разбера правилно ли ме анализра психоаналитикът ми.

Ти какъв отговор ще дадеш на такъв човек?



Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Raphaela]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано16.10.10 17:27



Ами може да му дам някой учебник, защо не. Ако ще ходи на класическа психоанализа - Фройд, иначе - според школата, която го вълнува, защо да не му препоръчам нещо конкретно? И вече от него си зависи какво и доколко ще му е от полза и каква. Аз няма как да знам на кого кое как ще се отрази, доколко ще се задълбочи и тн, но все пак преди човек да отиде на терапия е хубаво да попрочете, да се информира какви школи има, какви терапевти, за какви случаи са подходящи, кое му допада на него специално и т.н. Винаги желанието да бъдеш информиран, го възприемам като нещо положително на първо място.


Иначе изобщо не споделям мнението ти за проблемите. В смисъл такъв, то всеки човек, който е малко по-сложно устроен, т.е. не е супер прост, се сблъсква с различни проблеми, но има и потенциала да се справи с тях, т.е. той се справя, идват други и тн, а времето, в което избере да отиде на терапия не е нужно да е време на криза, може да е точно обратното - време на спокойно преосмисляне.
Както и да е, няма да се убедим взаимно в нищо, нали така.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Doctor Who]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано16.10.10 17:42



Е какво точно конкретно ще му препоръчаш, че да се изанализира набързо, преди да посети аналитика?

Не се шегувай! Психоанализа се учи 10 години и то след завършване на друго образование, точно както и хомеопатията, реално, така че колкото в психоанализата може да се ориентира някой за няколко дни, толкова и за хомеопатия. Иначе-разбира се, че може да почете по въпроса, даже, бих казала, че е задължително,за да е сигурен, че иска да иде точно при психоаналитик, но това изобщо няма да му даде това, което ти търсиш-да си разбереш конституцията преди да идеш на хомеопат.


Добре, разкажи ми тогава, как си представяш ти срещата с психотерапевт, при положение, че клиентът няма проблеми. Ето примерен сценарии:
-Здравейте, какво Ви води насам?/с какво мога са съм полезен?
-......

?



Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Doctor Who]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано16.10.10 18:03



виж тая книжка, много ми хареса: Хомеопатична Психология авт.д-р Филип Бейли





Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Raphaela]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано16.10.10 23:36



Е, нямам време, то това е разговор, сега да ти пиша клиента какво казва, после терапевта и тн.... вкарай малко въображение, има безброй варианти. Сега се сетих за няколко даже, ама... и без това достатъчно изписах по темата, а тя стана голяма скука. Остави настрана, че и много хора с проблеми дават като заявка нещо различно от реалният проблем.


А иначе "изанализира набързо" не е нужно да е набързо и си зависи от интелекта на човек, от степента му на осъзнатост, от емоционалната интелигентност също, мативацията, темпарамента и тн.

А иначе аз просто искам да си го направя забавно - да си почета, да предположа какво мисля, че съм (едно или ако се колебая между няколко) и като ми кажат да си кажа "Ах, как познах, браво на мен", примерно.

Защо така сериозно? И защо да не се шегувам, между другото? + че някой може да учи нещо 20 години, на друг, ако му се отдава, може и една. Особено ако е в "мания". Обичайното не е критерий.
И без това като четох, че неправилно изписано лекарство може да даде супер сериозни странични ефекти в една съседна тема, направо се отказах да ходя на хомеопат, защото откъде ще взема това доверие, че ме е разбрал точно и ми е дал най-доброто за мен.... освен ако аз не си прочета




Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 16.10.10 23:38.



Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: carbon13]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано16.10.10 23:39



Тенкс.




Allons-y, Alonso



Тема Re: Видове хомеопатични конституции?нови [re: Doctor Who]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано17.10.10 00:30



Вярвай-няма да научиш хомеопатия за една година, дори да си прероден Айнщайн и Кеплер в едно

. И десет години са малко.

Чети си, щом те влече. Като почетеш няколко години, ще разбереш защо настоящето ти желание е неосъществимо.

А като те чета....за доверието, дето откъде си щял да го вземеш...наистина, по-добре не си губи времето с ходене на хомеопат, само ще му скъсаш нервите и ще си загубиш парите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.