Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 21.09.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Хомеопатична алтернатива на алкохола?  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано05.10.10 13:14



Чувал съм от много хора, че хомеопатиятя наистина работи. Интересува ме хомеопатичната алтернатива на алкохола.

Какво трябва да си разредя за да се напия, нещокато хомеопатична водка например?

Редактирано от scanman на 05.10.10 13:15.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано06.10.10 14:13



Няма да стане.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано06.10.10 15:50



Защо не може да стане? Каква е причината?



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано07.10.10 22:37



Защото алкохолното опиянение е просто резултат от въздействието на токсично вещество върху организма и по-специално мозъка и нервната система. То не е нормално или здравословно състояние. Хомеопатията е система за възстановяване на здравето на човека и не имитира интоксикацията а никакви психо-активни вещества, включително алкохол. С хомеопатия се постига здраве и естествени психични състояние, не интоксикирани.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано08.10.10 23:49



в този сайт правилният въпрос би звучал "какво хомеопатично лекарство да взема за да престана с алкохола?"

Има и такива лекарства...



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано12.10.10 17:46



В отговор на:

Защото алкохолното опиянение е просто резултат от въздействието на токсично вещество върху организма и по-специално мозъка и нервната система. То не е нормално или здравословно състояние. Хомеопатията е система за възстановяване на здравето на човека и не имитира интоксикацията а никакви психо-активни вещества, включително алкохол. С хомеопатия се постига здраве и естествени психични състояние, не интоксикирани.




Доколкото съм чувал според принципите на Хомеопатията едно вещество, което предизвиква даден симптом, многократно разредено и разтръскано лекува същия симптом. Ако хомеопатичен препарат е неправилно подбран или предозиран би следвало да има странични ефекти или някакви вредни въздействия. Ако няма такива ефекти следва да си направя извод, че Хомеопатията просто експлоатира естествения стремеж на организма към оздравяване и плацебо ефекта.

Да вземем за пример диабета.Той се третира с инсулин, който е нужен за усвояването на захарта в кръвта. Ако се предозира инсулин, или се инжектира на здрав човек обаче може да последва хипогликемия кома и смърт.

Кръвната захар се повишава с прием на захари. Ако принципите на Хомеопатията са наистина валидни и тя наистина работи би следвало, че разтваряйки зрънце захар във вода и разреждайки водата сто пъти би следвало да понижи повишената кръвна захар у диабетик, но същата субстанция би трябвало да предизвика хипогликемия у здрав човек. Или пак нещо не съм разбрал?

Ако подобното се лекува с подобно защо разредената захар не лекува диабет?



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: carbon13]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано12.10.10 17:59



В отговор на:

в този сайт правилният въпрос би звучал "какво хомеопатично лекарство да взема за да престана с алкохола?"

Има и такива лекарства...




Каква е гаранцията, че работят тези хомеопатични "лекарства", след като човек може да престане да пие и без тях? Доколкото съм чувал сериозната алкохолна зависимост се лекува със силни успокоителни. Логично е ако хомеопатичен препарат може да успокои буйстващ алкохолик в делириум същия препарат да предизвика сънливост и неадекватни реакции у здрав човек. Иначе как можем да сме сигурни, че препаратът въобще има някакъв ефект върху нервната система?

Същият пример може да се даде с високо/ниско кръвно. Човек с ниско кръвно би трябвало да припада от разреден кофеин, а това не се случва. Защо така?



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано12.10.10 22:13



Захарта сама по себе си не е причина за диабета. Захарта в кръвта е само краен резултат от болестта, която си има съвсем различни причини, които могат да са най-различни. Затова потенцирана захар няма да излекува диабет. Хомеопатията лекува причини не последствия.

Ако искаш да разбереш хомеопатията, имаш два варианта-да се запишеш на курс-ето сега са обявили нов, или да започнеш да четеш сам, подходящи книги, които поне до някъде ще ти помогнат да разбереш как стоят нещата. Ако искаш наистина да разбереш обаче, това е въпрос на десетилетия четене, практикуване, продължаващо образование, посещаване на семинари и обучения и т.н. Книги можеш да си купиш от хомеопатичната аптека наУл. Чаталджа 13 в София.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано12.10.10 22:18



Сериозната алкохолна или друга зависимост се лекува с едно-силно желание да се излекуваш. Става дума за личното силно желание, не това на близките ти или на лекар. Успокоителните най-много да добавят втора зависимост, която не е по-лека от първата, да не кажа, че е по-тежка.

Хомеопатичните лекарства се доказват-т.е откриват им се симптомите във внимателни и дълги изпитания. Ако си представяш, че просто взимаш едно лекарство и ако нямаш симптомите му ги развиваш мигновено и всичките, това не е така. Не е възможно всеки да развие всички симптоми на хомеопатичното лекарство, да не говорим, че има много хора, които не доказват лекарствата-т.е не развиват никакви симптоми при приемане на лекарство, чиито симптоми нямат. Нещата не са така механични и черно-бели.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано14.10.10 22:30



няма гаранция, че хомеопатичните лекарства работят.
Работи единствено жизнената сила на човека, който ги взима.
хомеопатичните лекарства само й помагат да разбере в коя насока да работи.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: carbon13]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано17.10.10 00:59



Ахам, значи гаранция-франция да работи. Не е като аспирина или парацетамола детсевика...



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано17.10.10 01:07



То и парацетамола е гаранция франция, но там имаш и гаранция франция дали няма да ти отнесе и бъбреците.

Не знам защо, напук на собствения си опит, хората смятат за официалната медицина за много ефективна и работеща, а лекарствата и за доказани и действащи.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано17.10.10 01:19



Интересно с какви хомеопатични лекарства лекуваш бяс, тетанус, чума или холера?
Наистина някои лекарства и антибиотици са вредни, но ефективни. Не съм чул хомеопатия да се използва при спешни случаи и тежки инфекциозни заболявания.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано17.10.10 01:33



Tова, че ти не си чувал не значи, че не се използва. Откъде искаш да си чувал ти?



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано17.10.10 04:21



Ами съжалявам, наистина не съм, затова се интересувам.

Медицината третира бубонната чума с антибиотик тетрациклин. Ти с какво хомеопатично лекарство би лекувала заразен с бубонна чума твой пациент? Има ли случаи на излекувани от това заболяване с хомеопатия въобще?

Ако имаш някакви източници дай ми линк където са посочени примери за лечение на тежки и бързо протичащи вирусни инфекции с хомеопатия, а не с антибиотици.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано17.10.10 12:17



Не драги няма да ти дам нищо. За курсове по хомеопатия се плаща. Не виждам нещо да е дошло в банката ми.





Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано17.10.10 13:23



Значи знаеш как се лекуват чума, бяс и апандисит с хомеопатия, ама без пари не казваш. ROFL. C´mon Рафи. Хващам се на какъвто бас искаш. Ще ти доведа заразено с гана куче и няма да го излекуваш с хомеопатия. Отговарям на каквато сума искаш и то пред нотариус.



Тема Re: Хомеопатична алтернатива на алкохола?нови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано17.10.10 14:31



Малее.....Човеко ти изобщо не разбираш какво ти се говори, но...да ти кажа честно-мързи ме да ти обяснявам. Не виждам перспектива в теб. Съжалявам.



Тема Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор QTEK™ (†Заличител†)
Публикувано17.10.10 14:47



Медицински и научни анализи

Хомеопатията не се подкрепя от модерните научни изследвания. Крайните разреждания използвани при приготвянето на хомеопатичните препарати обикновено не съдържат нищо от активния компонент (няма атоми, молекули или йони) [38][39]. Идеята, че някакъв биологичен ефект може да бъде предизвикан от хомеопатичните препарати е в несъответствие с наблюдаваните експерименти на доза-ефект [40]. Предложеното решение на този проблем от хомеопатията, че водата запазва своята „памет“ или „вибрациите“ на разреденото вещество, са в противоречие със законите на физиката и химията [38]. Критиците считат, че всички положителни резултати получени след взимане на хомеопатични лекарства са единствено продукт на плацебо ефект [41][42], където подобрението в състоянието на пациента се базира единствено на вярата, че лечението работи [43]. Въпреки това се появяват и научни трудове, чиято научна непредубеденост е поставена под съмнение от научната общност, даващи стойност на хомеопатичното лечение. [44] [45].
Изследвания върху ефективността на хомеопатията

В края на 80-те години на 20. век, екип от учени под ръководство на Жак Бенвенист от Френския национален център за медицински изследвания обявават, че са потвърдили експериментално наличието на въздействие на хомеопатични разтвори върху биологични системи. Финансирането на научното звено на Бенвенист идвало от хомеопатичната компания Боарон, което веднага поставило съмнение за експерименталната непредубеденост на учените. [46]. Научното звено, което Бенвенист е работил, е закрито след скандалните му публикации[47], а откритията му са осмяни от научната общност - той става първия носител на две игнобелови награди. Бенвенист е уволнен от френския Национален център за медицински изследвания за „опозоряване на родината“[47].
Етични проблеми

Хомеопатичните продукти съдържат само вода и/или алкохол, поради което като цяло се смятат за безопасни. В много редки случаи съдържат други вещества. В един такъв случай, хомеопатична компания предлага капки за нос с необичайно високо съдържание на цинков глюконат (разреден в съотношение 1:100 или "2X"), за които употребилите ги твърдят, че са предизвикали пълна загуба на обоняние.[48]. Имало е 340 такива случая, на които съдът е постановил да бъдат платени 12 милиона долара.[49] Друг важен етичен проблем е отказът от подходящо лечение за болести, които могат да бъдат излекувани с медицински средства. Познати са много случаи в които хомеопати съветват пациентите си да не се имунизират.[50][51][52] Някои хомеопати съветват пациентите си вместо ваксини да приемат хомеопатични продукти, направени от патологично изменени човешки тъкани (човешки екскременти, повърня и заразени тъкани). Самият Ханеман се е противил на такива продукти, но съвременните хомеопати ги използват, макар и да няма доказателство, че имат каквто и да е благотворен ефект.[53][54] [55] Има и случаи на хомеопати, които съветват да не се приемат лекарствени средства срещу малария.[56][57][58] Това поставя пътуващите до тропичните области на сериозен риск, тъй като няма никакви доказателства, че хомеопатичните лекарства имат някакъв ефект срещу носителите на маларията[56][57][58] В друг случай от 2004, хомеопат съветва пациент да спре да взема традиционни лекарства срещу сърдечни проблеми, 4 месеца след което пациентът умира от инфаркт, причинен от спирането на лечението[59][60]

През 1978, Антъни Кемпбъл, тогава консултант на Лондонската кралска хомеопатична болница, критикува твърдения на Георгос Витулкас, че при лечението на сифилис с антибиотици могат да бъдат причинени вторични и третични сифилиси, които да засегнат и централната нервна система. Кемпбъл отхвърля това твърдение като безотговорно[61], целящо да убеди неинформирания лаик да спре лечението си, въпреки че лечение с пеницилин е ефикасно в 90% от случаите.[


M
и
н
а
в
а
щ

•watch if you're smart!•


Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: QTEK™]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано18.10.10 00:38



Спести си глупостите.

Няма кого да убедиш.



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор QTEK™ (†Заличител†)
Публикувано18.10.10 16:44



хе хе то "глупостите" ги са ги писали капацитети и може да си сигурна,че съм убедил и отворил очите на доста хора които са ми благодарни и до днес а з а такива като теб трябва най обикновен линч!но природата си знае - никога да нямаш деца /тя сее погрижила/ ..та и кой ли би те погледнал!? раздърпана мизерна и глуповата лелка с 2 милиграма мозък!?



M
и
н
а
в
а
щ

•watch if you're smart!•

Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: QTEK™]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано18.10.10 17:06



психо, психоооо...пий си хапченцата



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано20.10.10 08:21



Много добре е цитирал уики, не виждам какво не му харесваш на материала? Ха кажи какви хомеопатични хапчета да пием за да се убедим, че хомеопатията работи, или първо парите детсевика - забравих, че така работи схемата





Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано20.10.10 11:23



С просвещаване от уикипедия се остава неграмотен.





Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано21.10.10 04:30



Мда, така е. Уикипедия е за обща култура, но дай да видим някоя Хомеопедия, да се просветим детсевика. Да видим как се лекува остър апандисит или херния с хомеопатия. Или глисти, интересно ми е с какво хомеопатите лекуват глисти или тения? щото нали се сещащч, че паразити с бомбони и дестилирана вода не мож излекува. Но ти само наблягаш на измислени статистики и нито един практичен препарат не назова. Като че няма издадени книги първа помощ с хомеопатия и незнамсикакво. Само дето помощта е леко афиф ама нищо, де. Не ти пречи да пръскащ и малко безплатна мъдрост като уикипедия детсевика



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано21.10.10 19:13



Аз нямам нищо да ти "давам"

Ти си възприемчив като тухла четворка. Или може би като пенобетонно блокче. Защо мислиш, че някой се инитересува от мнението ти и верите и невярванията ти? ОК, вярвай си в каквото си щеш, ако искаш да се информираш непреубедено, има начини, има литература, има форуми има книги...твоя си работа какво и как ще правиш. Аз да не съм ти мама, че да ти сменям памперса и да те забавлявам?



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано23.10.10 02:13



Е нали си"пристрастена" дай разум на простите. Не можах да намеря никъде в нета как се лекуват глисти или други паразити с хомеопатия, нито остър апандисит. Навсякъде пише да се обърнеш към лекар при апандисит, дори хомеопатофилите го казват, знаят че се мре от хомеопатия при такива случаи и си пазят хляба.

При остър апандист мойто момиче и без операция става перитонит и се умира бързо, докато решиш точно коя бомбонка с коя потенция да го нахраниш и докато се антидотира ли дотира ли, един гявол знае и пациента ти е гушнал букета. Сори.

Само ти твърдиш че се лекува амандисит с хомеопатия, ама с ква точно не казваш. Парите напред и да мрът детсевика, така ли практикуваш?





Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано23.10.10 10:16



ти май не разбираш

за мен е без значение в какво вярваш ти

ако търсиш истината-търси я, успех! това обаче не става по форумите където предубедено да спорим с някакви хора, а с лично усили и изследване
ако пък не търсиш нищо, а просто си дошъл да разубедиш някой-аз какво общо имам с това и защо да трябва да се занимавам с теб?



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано23.10.10 15:40



ми вярвам на фактите, дай ми факти и ще се разберем. Нещо което мога да проверя с опит и така... нещо хомеопатично което лекува паразити примерно...но ти само говориш общи работи и нищо конкретно



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано23.10.10 16:03



Защо ми е да ти давам каквото и да било? За да се чудиш как да ги опровергаеш? Давала съм факти, и човека като не може да каже нищо, заяви,че това научно списание сигурно е взело подкуп за да публикува това, защото това не може да бъде. Също каза, че то за тая точно болест можело, ма за други не...Когато човек не е дошъл да търси истината, а търси как да докаже, че нещо не е вярно за забавление, каквото и да му покажеш файда няма. Затова не виждам и смисъл да ти показвам каквото и да е. информация има много-нета е пред теб-заповядай, информирай се. Казах ти и къде има книжарница...какво повече искаш от мен? няма да си губя времето да споря с някой, за който изхода от разговора е предрешен при това без да има факти, ами ей така на принципа на "те такова животно нема и не може и да има".



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: scanman]  
Автор QTEK™ (†Заличител†)
Публикувано24.10.10 00:53



Патката е вървежна сред прости и неуки
няма и не може да има излекувана болест с хомеопатия
има едно разкарване и движение на пари

M
и
н
а
в
а
щ

•watch if you're smart!•


Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: QTEK™]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано24.10.10 01:43



Психарче, пий си хапченцата, чичка, и не лей акъл, който ти липсва така или иначе.





Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор SandinoМодератор (докторче)
Публикувано26.10.10 18:51



Айде малко по- кротко с личните обиди и двамата.



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: Raphaela]  
Автор scanman (съмнителен)
Публикувано27.10.10 01:44



Кажи каква хомеопатия да пие да видим дали ще се оправи. А междувпрочем ти с твоите идеи да се затворят болниците и да се забранят лекарите... май ти имаш нужда от лечение. Препоръчвам ти хамомила 10000С Много силна, направо удря в петите



Интересно това широко разпространено мнение ли е сред хомеопатите - че трябва да се забранят лекарите и болниците?



Тема Re: Уикипедия задължително поддържанови [re: scanman]  
Автор Raphaela (пристрастен)
Публикувано27.10.10 11:11



Къде видя да съм писала да се затварят болници и да се забраняват лекари?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.