Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 28.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема хомеопатични лекарства от БОАРОНнови  
Автор litlit (непознат)
Публикувано01.10.10 22:44



Има аптеки, зовящи се хомеопатични, които предлагат лекарства... всякакви.
Измежду многото алопатични лекарства, те предлагат и хомеопатични.
Поисках си Ars 30C. И Rus T 30C. Извадиха ми две опаковки... но прочетох че са производство на БОАРОН. И това ме смути тъй като знам, че БОАРОН са доста далече от класическата хомеопатия.
И имам някакво недоверие към Боарон. И отказах предложените ми опаковки.

Вие какво мислите по въпроса? Дали БОАРОН са направили качествени Ars 30C? И Rus T 30C?



Тема Re: хомеопатични лекарства от БОАРОН [re: litlit]  
Автор mur3 (непознат )
Публикувано02.10.10 08:46



Здравей! Фирмата "Боарон" е френска фирма за производство на хомеопатични лекарства. Тя произвежда два вида лекарства: "монопрепарати" (такива, които представляват едно лекарство, както е в твоя случай) и такива, които са смесица от лекарства. Тези, вторите, това НЕ Е класическа хомеопатия и е изключително опасно да бъдат използвани, защото биха могли да доведят до редица неприятности, меко казано. Такива са: Коризалия, Кокулин, Парагрип и други. Те са съставени от няколко хомеопатични лекарства, а не от едно, както това е при класическата хомеопатия. Фирмата "Боарон" иначе предлага изключително качествени лекарства и няма проблем да си купиш тези, които са ти дадени. А между другото класически хомеопат ли ти ги предписа? Ходи ли на интервю?
Това е. Не се притеснявай. Просто трябва да се внимава.



Тема Re: хомеопатични лекарства от БОАРОНнови [re: litlit]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано02.10.10 17:10



Монопрепаратите им са качествени. Само комбинираните им т.нар "спациалитети" са боклук. Спокойно можеш да си купуваш Арника или Рус токс от боарон.



Тема Re: хомеопатични лекарства от БОАРОНнови [re: Raphaela]  
Автор litlit (непознат)
Публикувано02.10.10 21:02



Арника???



А като толкова са им хубави препаратите на БОАРОН, защо хомеопатът ми ме прати да си купувам лекарстава от аптеката на "Чаталджа" 13? Защо не ми каза да си купя Rus T от коя и да е аптека, а специално ме изпрати на "Чаталджа"? Какво ли е имал в предвид, пращайки ме на специализираната хомеопатична аптека? Едва ли хомеопата ми има търговски интерес от това, аз да пазарувам от "Чаталджа"!



Тема Re: хомеопатични лекарства от БОАРОНнови [re: litlit]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано02.10.10 23:31



В аптеката на чаталджа имат потенции, които боарон не предлагат плюс че има и разтвори със и без спирт, което отново боарон не внасят в България. Затова те пращат там.



Тема Re: хомеопатични лекарства от БОАРОНнови [re: litlit]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано04.10.10 23:02



ползвал съм нормалните хомеопатични препарати на боарон и не мога да кажа че се различават в действието си по нещо от другите фирми. Това, което сигурно е вярно, е което и другите споменаха, че могат да нямат някои потенции.



Тема Като споменахте за потенциите....нови [re: litlit]  
Автор litlit (непознат)
Публикувано06.10.10 17:55



... нека ви питам още нещо:

След интервюто, хомеопатът бе категориен: Rus T!
Но се колебаеше между 30С и 200С.
И ми заръча да си купя и двете потенции. И ми заръча първо да започна с 30С. И ако 30С не ми подейства - ми каза, вместо 30С, да вземам 200С.
Аз обаче съм много доволен от 30С. И го ползвам вече 5-6 години, А 200С не съм го ползвал досега.
Въпрос: Може ли да се предположи, че перличките в шишенцето с Rus T 200С вече са се развалили? А ако не са, може ли, когато ми се наложи да ползвам Rus T 30С, да ползвам Rus T 200С? Мислите ли, че Rus T 200С също ще ми действа (нали 200С е "по-силна" потенция - би трябвало да ми действа по-положително отколкото 30С )?

Благодаря!



Тема Re: Като споменахте за потенциите....нови [re: litlit]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано07.10.10 22:43



Понякога 30 е недостатъчна потенция и има нужда от по-висока. Ако 30 си ти действа, пий си я, и не минавай на 200 в никакъв случай, поне на своя глава. кога ще се наложи смяна ще реши хомеопата ти, принципно, като 30 спре да действа.

Няма да се развалят гранулките, стига да ги държиш на тъмно, хладно и далеч от електромагнитни полета-т.е не до мобилния си телефон, на телевизора, хладилника или до стереото.



Тема Re: Като споменахте за потенциите....нови [re: litlit]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано08.10.10 23:58



това че вече толкова време си доволен от една единствена потенция е просто подозрително.
Не че е невъзможно, но бих очаквал да е възможно само ако рядко го ползваш, примерно 2 или 3 пъти годишно. Тогава бих могъл да си представя че 30 СН може да е ОК в продължение на 5-6 години.
Освен това предполагам че това е слой, а не основна конституция при теб. Слоят след време би трябвало да падне, и тогава симптомите би трябвало да се променят. Не съм сигурен, че има хора с основна конституция Рус-т.
Кой е водещият симптом при теб, за който взимаш Рус-т.?



Тема Re: Като споменахте за потенциите....нови [re: carbon13]  
Автор litlit (непознат)
Публикувано09.10.10 00:55



>>>това че вече толкова време си доволен от една единствена потенция е просто подозрително. <<<
Аргументирай си тезата. За пръв път чувам подобна теза. Хомеопатът ми не ми спомомена подобно нещо.


>>>Не че е невъзможно, но бих очаквал да е възможно само ако рядко го ползваш, примерно 2 или 3 пъти годишно. Тогава бих могъл да си представя че 30 СН може да е ОК в продължение на 5-6 години. <<<
Къде и кой е регламентирал границата 2-3, като годишна честота на ползване на хомеопатично лекартство? Доста странна ми се вижда тезата ти. И никъде не съм чел подобно нещо!

>>>Освен това предполагам че това е слой, а не основна конституция при теб.<<<
Не мога да разбера какво ме питаш. Какво е "слой"?



>>>Слоят след време би трябвало да падне, и тогава симптомите би трябвало да се променят.<<<
Тази теория не съм я чувал. От къде четеш? Откъде знаеш толкова много? Кои симптоми трябва да се променят според теб? Не мога да разбера какво ми казваш.
>>> Не съм сигурен, че има хора с основна конституция Рус-т. <<<
Кое пречи да има хора с основна конституция RHUS-T? А има ли неосновни конституции? И аз не знам каква конституция съм. Може би съм RHUS-T ? Как да разбера? А, по принцип, човек колко конституции може да има? Колко от конституциите му са основни; и колко неосновни?

>>>Кой е водещият симптом при теб, за който взимаш Рус-т.?<<<
Попитай ме по друг начин, за това за което ме питаш? Питаш ме от какво се оплаквам ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.