Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 16.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема самолечение ....  
Автор Angel lvanov (непознат )
Публикувано19.01.10 09:17



от скоро започнах да задълбавам в хомеопатията ..... всякакви книги лекциии и каквото мога дад намеря ... поразгледах някои от основните лекарства във хомеопатията ... и едно от тях ми се наби в главата колкото и пъти да го чета все едно че мен ме описва има и мн други които имат савпадения с моя характер ама точно това каточели отговаря на 90% на моята личност. Става въпрос за nux vomica. И така по цяла вечер в аптеката се чудя какво да правя чета си книги и си назначих самолечение .... сега сам в петия ден и го спирам лекарството. Знап че по нета не е добре да се дават предписания и други чудесии но поне може да ми кажетее как се справям ... нямам и куража да продалжа макар че виждам че има ефект да не обаркам сериозно енергиите в ортганизма ми.
Почнах хранене тип зоната от доста време и се чувствам идеално ... студент съм пом-фармацевт .. (мога ли след като завърша курс по хомеопатия да практикувам легално? според мен отговора е не но все пак... кажете) По принцип всичко тръгна от един мой колега който ми каза за аспартама че почнаха едни проучвания .... от всичко това добре ... поне избягвам голяма част от напитките и храните ... водата в моя регион е мн зле .... и пих само дерби в продължение на 5 год

мммм представете си за какво става дума пари за повече няма .... сега сам само на мин вода и компоти мн рядко която нее добар избор но е по добре от сокове газирани итн.
канцерогенни химии ...
знам че не е добре да се самопредписват лекарства това са грешки на начинаещи но докато сабера парички за хомеопатичен преглед искам и аз малко да експериментирам....
по принцип сам мн спокоен ... като малък бях мн агресивен ... спортист високи резултати 1,2 места по турнири ... постоянен натиск и укор от страна на баща ми (имал съм мисли около 10 год. или той си отива или аз) ... нашта като е била бременна са искали да ме абортират, бабите баща ми и чичоми са били отгледани от строг контрол и постоянен укор ... чичо ми стана алкохолик а баща ми има мн изкривен характер ... тип дървена глава само неговото си знае. Той сащо е склонене към агресия раздразнителен ... нашта е непукист (май на нея сам се метнал повече) мн малко черти от на нашия притежавам ... има и насилство от женски пол ... в/у мен. Много избухвам (само ако има причина) цитат : можеш да разрушиш всичко което ти се изпречи на пътя... когато карам кола : ставаш друг човек ... мн нервен псувам постоянно ... избухвам .. иначе сам стабилен вс мои приятели разчитат на мен дори когато карам кола като откачен са сигурни в мене и не се плашат ... обичам да помагам на всеки който реша че заслужава ... бачкам като псе ... мн стриктно изпалнявам всичко ... и малко или мн живота ми започна дас е подрежда .... сгодих се ...(преди не исках да се обварзвам исках само да *укам и да бягам) мн от приятелите ми са коцкари така и не трагнах по тоя пат ... мн говоря и мн мога да зарибявам всякакви хора ... изпалнен сам с енергия която сякаш няма сваршване ... когато сам изнервен заплахи за убийства ... сега преди 5 дена експлоадирах .. склонност към саморазрушение(на бала последно един диджей ме изнерви казах му ще пуснеш ли тази песен той няма махай са ... реакц.: както даржа чашата стоя и го гледам .. представям си как я чупя и му режа гърлото ... така 2-3 мин замразен ... но разума надделя и излезнах вънка и бласках в една стена с ръката докато не паднах ... след 10 мин ме намериха и едвам ме пуснаха в дискотеката с двама охранители залемени до мен цяла вечер .... преди това година или повече се изгубих и около мене се натрупаха псета и постоянно прииждаха около 20-30 бездомни псета в някакав изоставен свинарник или незнам какво травопост май ... охраната го видях страх го беше да се покаже и да ме измакне ... тогава се отключи звяра в мене почнах да рамжа да рева да посягам с голи ръце към идващите псета направо бях откачил напално ... имитирах че вземам камак от земята и се засилвах кам тях ръмжене псувни и така докато не се наплашиха и се промакнах около тях невредим (това беше ситуация в която изрудския гняв и хладнокръвност ми помогнаха страшнио много иначе щях да сам изяден) ... на 15 год ми насочваха пистолет и скаха да ме погребват на края на града защото бяхме ударили някаква кола с камак и хората бяха хванали един мой човек ... и аз право при тях и викам к стаа те ма сграбчиха и викат айде в багажника ... ама после отзад ... че ми викат поръчки изпалняваме и вадят бинокли и единия насочва пистолет кам мене :ремонт ще плащаш или ште те гармим" ... отговор :момчета вие на дискотека ходите ли и се кикотя като луд ... без да трепна ... те са стаписаха и другия му вика остай го ще идим до нашия майстовр да каже колко струва ремонта .... такива травмиращи случки с които мн добре сам се научил да се справям още от малак след като спрях тениса някакав защитен механизам се отключи иси казах че повече няма да се ядосвам толкова мн и да се депресирам и от тогава станах абсолютен непокист ... цент за нищо не се притеснявах поне за 90% от работите ..та в общи линии това е има още мн ама няма време ...
Та викам си това nux vomica описва точно мене чек да пробвам пак кавото стане ... една нощна взех си ch15 парво 5 гранули ... след като ги пих едно такова блаженство ме озари(това е положителен ефект) според мен ... нищо конкретно не се случваше денсех си в аптеката яко ми беше .... (по=принцип след ато почнах да се храня като хората и да балансирам хормоните в тялото си всичко ми действа супер не сам пил мн антибиотици ... и тн ) от една малка глатка кафе започвам да осещам прилив на енергия ....(спирал съм цигарите за 2г. преди това пафках по 3 кутии на нова година стигнах до 7 за вечерта) сега пуша по-малко и ще ги спирам 1кутия горе доло пуша бласкам кафе много сега сам го намалил до 1 на ден докато пиех хомеоп. 0. така и ден 1 чувствам се дорбе (от яденето мозака ми действа като бръснач) страдам и като ходя до кенефа около 30 мин седя вътре ... на 2-я ден някаде (1-я пих 3 пъти от 15-ката 1п.-5гран, 2п.-4 гран, 3п.4 гран. после почнах по 2 пъти на ден и вчера преди да си легна (жената ме видяла да се усмихвам и да се барам доло на сън) според мен добар признак ... имам и проблеми малко с ерекцията това не ни пречи 99% получава оргазъм освен когато е стресирана и тогава спираме мн сам внимателен с всички старая се да не навредя на никого който не го заслужава безпощаден сам към вс който заслужава .... стриктно спазвам принципите си ... (мн често се отклонявам спал сам само 1ч. и пиша за каквото се сетя) ... вчера ходих до тоалетната ис е изрази един мн ясен признак на лекарството чак се уплаших ... мн лошо нещо като запек ама не точно мн голямо изпражнение беше май и излизаше с болка някакви неща отстрани ме боцкаха когато напавах то се вращаше добре че четох миналата вечер че точно там е проблема и се отпуснах и си чакам с доста болки ама излезе парвия залп" поле друото се плазна като по вода ивс ок.... (миля си че действа чудех се дали да антидотна ама се отказах) продалжавам ... днес доста по лесно ходене до тоалетната но забелязах че по хартията има някви черни като точки странни работи както и дае леко драскане отново но мн леко ... сапроводено с изключително малко кръв по тоал. хартия .... след като сам го пил сега реагирам пак с моя непукизъм ама го няма отвътре това бушуване което ме кара да избухвам от време на време ... и изключително се осещам по спокоен ... (излезо ха ми два по-малки обрива по лицето и това ме накара да го спра - болеста излиза на повърхността) кажете си мнението да го продължавам ли или да спирам той оздравителния процес според мен е започнал и няма смисъл да го насилвам дозировките ги прилагах по интоиция с прогресивно намаляване ... попринцип трябва да се пие по далго това лекарства ама нямам кураж и знания да продължа затова не се осмелявам много много още сам на кантар искам да пия едно друго ама май се получава като безстратегично приемане и подтискане на симптомите още ще чета и сигурно ще направя нещо по въпроса ... Според мен това беше 99% за мен лекарство ... има ефект да продължавам ли да поия или не и по колко (едвали някой ще се наеме по съвестен да каже) поне коментирайте според вас добре ли е протекло лечението...
Преди да се ограмотя за класическата хомеопатия ... бях повлиян от барзия ефект на коризалия смесена с хомеожен 9 .. за 24 ч бях ок парво за с болки в гърлото хомеожен после ги редувах с коризалия през 1ч като премина на хрема .... след лечението получих една огромна гнойна пъпка на устната - спрях всичко и бях ок ... след 2 дена тя завяхна и образува коричка -аз бях здрав болеста излезе, но вече няма да посягам къ комбинираните препарати че като се сята сам пил поне 13 микса хомеопатични лекарства ..... въпреки успеха няма повече да ги пия



Тема Re: самолечение .... [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано19.01.10 11:54



ти верно си голям ентусиаст

ами какво да ти кажа...щом си усетил блаженство от нукс вомиката значи е за теб
не прекалявай с нея, да не я докажеш
нали знаеш, че докато се лекуваш с хомеопатия не се пие кафе и други кофеин съдържащи, не се ползва нищо с мента и не се пие алкохол? ако искаш да си остане действието на лекарството спазвай тия неща, до края на лечението, не само в дните, когато си взел лекарство.

Приеха закон, че за да практикуваш хомеопатия трябва да си лекар. Т.е законно не можеш да практикуваш.

Успех с лечението!



Тема Re: самолечение .... [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано19.01.10 14:44



мерси мерси ... като цяло доста обширен диапазон се опитвам да засегна .... за антидотите да наясно съм .... а това за диплома за лекар е мн тъпо измислено но все пак .... такъв е закона ... след време дано да се променят нещата за сега само полезна информация може да се трупа ... много хубав сайт от няколко дена съм тука и сега мисля да го поразгледам доста обстойно .... горе доло колко време е добре да се приема аз мисля засега да поспра малко или най-много още 2 приема по 5гран на ден ... преди лягане че да не се насилвам допълнително ...

Редактирано от Angel lvanov на 19.01.10 14:45.



Тема Re: самолечение .... [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано19.01.10 20:07



в хомеопатията важи правилото, че се взима лекарство до настъпване на ефект и се спира. после ако се загуби ефекта се пие пак до ефект и пак се спира и така... Ако продължиш да го взимаш, когато ти е подействало добре може да се самоантидотира.На мен ми се е случавало, много е неприятно. Това, което си взел е ниска потенция, така че не е проблем да взимаш няколко дни, но щом си усетил действие по-добре спри вече. Ако шак почувстваш нужда, пак може да вземеш.



Тема Re: самолечение .... [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано21.01.10 08:48



втори или трети ден нукса не го пия .. по едно време си мислих че сам го антидотнал но изглежда пак се е проявил ефекта на лекарството чувствам се добре сега обаче преминавам към по маловажните проблеми които трябва да се лекуват защото според мен на първо място е психическия стрес ... имам мн лек проблем с простатата и един малко по тежак с шум в ушите ... стискайте палци снощи на нощната продължавам по нова схема сега вече имам план просто трябва да изчакам да видим дали има резултат продължавам с туя 9 по принцип то е второто лекарство което отговаря на мен ... парвоначално 3 по 5 за цяла вечер сега мисля да разреждам ... след парвия пример мн яко ми стана пак .. цяла вечер си денся в аптеката .... сащо и шума в ушите се увеличи леко ... дано да има ефект .... наблюдава се и потене при мен попринцип ... само за симптомите пиша но по душа лекарството според мен си е за мен точно като 2-ростепенно (продължавам самолечението което не е мн добре но сам почнал ще го докарам до край поне колкото мога) шума в ушите се води неизлечим от медицината ама аз мисля да опровергая това твърдение .... ще пиша резултати .... п.с. незнам ама като пих още в началото по време на болките в гърлото и хремата коктейла на боарон си цаках кафенце само 15мин преди и след приема нищо не слагах в устата си .... моя режим на хранене сащо кафето може да ме изкара от хормоналния баланс но като го правя умерено не се сллучва ..... незнам дали това има връзка според мен да с приемането на хомеопатия но поне засега ще се сдържам. Четох че след завършването на лечението не трябва около 2-3 мес да се пие кафе ... вярно ли е .... някаде четох 2 дена различно навсякаде, но факт е че боаронския бъркоч ме оправи без да се антидотне или кафето антидотва тези съставки които не ми вършат работа ... незнам ама важното че хомеопатията е мн дълбока наука която не разбирама но въпреки това действа супер ... мисля да пия около 1 мес ... ако има подобрение и по малко някакви предложения като мисля да стигна до 1 по 5 гранулки на ден ...и така да поддържан дайте съвети мерси и вс най-хубаво.

Редактирано от Angel lvanov на 21.01.10 08:49.



Тема Re: самолечение .... [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано21.01.10 17:53



опа, чакай

Каква туя бе човек? На теб ти действа добре нукс вомика. Какво мислиш, че ще стане каво вземеш туя, освен че ще антидотираш нукс вомиката? Недей да си правиш такива експерименти. Иди при класически хомеопат. Когато се намери лекарството, което ти действа, това е страшно важно и ценно. И това лекарство се взима дълго време-понякога и години, във всички потенции.Като спре да ти действа 15, се минава на 30, после на 200, после на 1М, 10М и така.И никога не се минава на следваща потенция, докато настоящата ти действа.Както и никога не се взима нова доза, ако от настоящата още има ефект. Твоето лекарство, ще ти оправи всички проблеми-и с простатата и с ушите и с емоциите. Едва ако то спре да действа, се мисли за друго лекарство и то не на слуки, а много внимателно.



Тема Re: самолечение .... [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано21.01.10 19:45



мерси мерси спирам и ще чакам .... ако спре действието пак нукс .. :) ... а ако не спре действието просто седя и си чакам нали а той вечве организма си върши работата ?

Редактирано от Angel lvanov на 21.01.10 20:05.



Тема Re: самолечение .... [re: snakeling]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано21.01.10 23:07



в БГ хората разбират от политика, футбол и медицина, затова сме на това дередже.


Но 'самолекуващите' се глупендери измират по пътя на естествения отбор, така че нещата няма да зазлеят съвсем. Макар че в случая човекът се забавлява с плацебо. Но има време да напредне в материала на полипрагмазията.



Тема Re: самолечение .... [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано22.01.10 08:13



а бе да ти кажа аз не се чувствам като че естествения подбор ще ме премахне ... дори се чувствам доста по добре от преди .... вярно че малко се понабласках с доста видове и най-различни лекарства .... 1-я пъ от незнание и 2-я път пак от незнание но добре все пак че има кой да ни показва накъде да вървим ...



Тема Re: самолечение .... [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано22.01.10 15:01



да, точно така-чакаш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.