Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 30.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема Дайте съвет-"остро" лекарство след конституционнонови  
Автор abvgde ()
Публикувано16.04.10 14:02



Здравейте пих едно конституционно или както го наричате "дълбоко" действащо лекарство , след като го пих 5 дни и след още 5 ме връхлетя грип и ми дадоха друго за грипа-gels при условие че ако ми е много зле ще го пия, та аз го пих и въпросът ми е: gels-а може ли да е спряло действието на "дъблокото" и да повторя ли приема на "дъблокото"за още 5 дни? Благодаря



Тема Re: Дайте съвет-"остро" лекарство след конституционнонови [re: abvgde]  
Автор mur3 (непознат )
Публикувано16.04.10 16:26



Здрасти! Не може съвсем точно да се отговори на въпроса. Когато хомеопатът след снемане подробно на интервюто ти предпише лекарство, което покрива цялостната картина на състоянието то се пие както ти е казал да го взимаш. Има хомеопати, които го дават еднократно, има и такива, които дават и по повече дози от лекарството, до появата на ефект, след което го спират, за да не стане доказване. В случай, че докато пиете това т.н. конституционално лекарство се разболеете, има хомеопати, които ще ти кажат да не взимаш нищо и че ще мине от "само себе си". По принцип в такива случаи човек започва да взима начесто конституционалното лекарство, което е предписано. Понеже това лекарство е по-дълбоко действащо от "острото" лекарство се изисква повече време, за да продолееш острото състояние. В повечето случаи помага. Ако обаче след чест прием на лекарството не започне подобрение, тогава естествено хомеопатът трябва да намери друго лекарство - "остро" (по-повърхностно действащо), за да може вие да не страдате, а и да не се усложни острото ви състояние. Относно Гелсемиум: по принцип не трябва да се бърза да се даде друго лекарство на мястото на конституционалното, защото то може да продължава да действа и да се прекрати така негото действие и съответно да се получи объркване на картината. Тоест, според мен, дори Гелсемиум да е бил лекарство за теб в този случай, хомеопатът ти не е трябвало да бърза с него. Може да е спряло действието на конституционалното, защото може това конституционално да е могло да помогне за грипа, а хомеопатът да е избързал да го смени. Да не говорим, че Гелсемиум може да не е изобщо лекарство за вас.Ако сега Гелсемиум ви действа положително, не давайте никакво друго лекарство, освен него, докато не се изчерпи действието му, т.е докато се чувствате добре. Не пийте конституционалното! Надявам се да съм била полезна.



Тема Re: Дайте съвет-"остро" лекарство след конституционнонови [re: mur3]  
Автор abvgde ()
Публикувано16.04.10 17:51



Здравейте много благодаря-полезно ми е .Прави сте че избързахме с гелс..Понеже го пих само 2 пъти по 2 приема/хвана ме страх да не объркам нещата/ сега се чудех да ли да се върна на дълбокодействащото/което е туя/ и за това питах.Признаците на грипа отминаха но се чувствам без сили и малко в депресия.Но вашето мнение е да пия гелс. до колкото разбарх....Благодаря!



Тема Re: Дайте съвет-"остро" лекарство след конституционнонови [re: abvgde]  
Автор mur3 (непознат )
Публикувано16.04.10 22:27



Здравейте! Ами, трябва да продължите да взимате Гелсемиум, докато се чувствате добре от него. В момента, в който усетите, че няма подобрение, трябва да го спрете. Това, че гриповите симптоми са отминали, а Вие се чувствате депресиран и без сили показва по-скоро, че лекарството не е било точното за вас. Защото винаги в хомеопатията се подобряваме най-напред на психическо ниво, а след това на физическо. Ако е обратното, значи има потискане. Така, ако Гелсемиумът е правилното лекарство в случая, трябва най-напред да почувствате, че ви идва енергия, тоест да нарастне апетитът, да се подобри съня, след това да започнат да се подбряват симптомите от по-важни към по-маловажни органи. Тоест, първо трябва спре да ви боли глава, а след това да се оправят симптомите, свързани с по-долу разпположените части на тялото. Но ако имате повръщане, първото нещо, което трябва да се подобри при излекуването е повръщането. Гелсемиум е лекарство за грип, при което пациентът се чувства изключително отпаднал по време на грипа, клепачите му се затварят, крайниците му треперят (много важен симптом) и е абсолютно неработоспособен. Ако не са налице тези симптоми, най-вероятно не това лекарството. Съветвам ви, щом острото състояние (физическото) е отминало, а са се появили симптоми на умствено-емоционално ниво, да се обадите на хомеопата и да го попитате, тъй като това противоречи на хомеопатичните принципи. При правилно лечение, трябва първо да се почувствате спокоен, апетитът ви да нарастне и сънят да се подобри и тогава отгоре надолу да изчезнат симптомите на грип. Надявам се да съм била полезна. Успех и пишете как сте.



Тема Re: Дайте съвет-"остро" лекарство след конституционнонови [re: abvgde]  
Автор Solveig (непозната)
Публикувано17.04.10 11:41



Виждам, че вече са ви дали редица съвети и разяснения...
Единственият правилен подход в случай като вашия е да се консултирате с хомеопата, който ви е назначил "дълбокото" и "острото" лекарство и да го попитате как да действате в конкретната ситуация. Питайте го за абсолютно всичко, за което бихте попитали и хората в някой интернет форум - той ще ви отговори най-добре. "Консултациите" с клубовете в мрежата най-често не водят до задоволителен резултат, а може и да объркат лечението, което може да стане дори с прекомерно повтаряне на правилно избрано лекарство, което досега е действало добре.
Затова повтарям: питайте хомеопата, който ви лекува. Успех!



Тема Re: Дайте съвет-"остро" лекарство след конституционно [re: mur3]  
Автор abvgde ()
Публикувано17.04.10 12:59



Аз много добре ви разбрах,но отдавах умствено-психичните симптоми на пролетна умора и депресия след почивни дни.
Това с треперещите крака го имах в началото на грипа под формата на болки в мускулите в бедрата.Имах и болки в гърлото като игли,страшни сополи и кашлица ама с напъни...
Симптомите които изброихте –неработоспособност ,изключително отпаднал,без клепачите ги имах по време на грипа.
Трябва да изясня че” главната” хомеопатка изобщо не можа да ме приеме/нямаше свободни часове/ и ходих при нейна заместничка която даде гелс-а.Но замесничката пък се уплаши като разбра че преди 5 дни съм изпила туята и явно да не обърка нещо в главната терапия ми каза да пия гелс в изклячителни случай –температура..Пих гелс. Само 2 пъти, а не до подобрение както казвате .В интерес на истината имаше повишаване на апетита и настроението в един момент...
Та сега ми е уморено и съм объркана какво да пия –туя което е дълбокото или гелс/на всичко отгоре четох че туята може да ме накара да се чувствам много зле и се чудех да не е от това/.Не знам дали ще се обаждам на хомеопатката защото вече ми писна и се обърквам все повече.Кажете вие...



Тема една много хубава книганови [re: abvgde]  
Автор mechedivo (любознай)
Публикувано29.10.12 15:46



"Теория на хомеопатичното предписание" - тънка червена книжка, която препоръчвам на всеки, който изучава в крус или се самообучава по хомеопатия. И на всички, на които им е интересно и си задават въпроси. Вътре са разгледани различните варианти като какъв тип лекарства след какви е добре да взимат, според различните ситуации, кога се повтарят дозите или пък не се повтарят и пр.
Много е добра книжката!



Тема Re: една много хубава книганови [re: mechedivo]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано29.10.12 23:36



хомеопатията е една от най-големите измами на съвременното общество. Едно време хората са се прехласвали по всевъзможни териаци /демек универсални противоотрови/, после търсели философски камъчета, сега си имаме по-модерни техномитове като 'паметта на водата' и пр. дивотии, които правят впечатление само на хора, незапознати с материята.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.