Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 20.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема самолечение ....  
Автор Angel lvanov (непознат )
Публикувано19.01.10 09:17



от скоро започнах да задълбавам в хомеопатията ..... всякакви книги лекциии и каквото мога дад намеря ... поразгледах някои от основните лекарства във хомеопатията ... и едно от тях ми се наби в главата колкото и пъти да го чета все едно че мен ме описва има и мн други които имат савпадения с моя характер ама точно това каточели отговаря на 90% на моята личност. Става въпрос за nux vomica. И така по цяла вечер в аптеката се чудя какво да правя чета си книги и си назначих самолечение .... сега сам в петия ден и го спирам лекарството. Знап че по нета не е добре да се дават предписания и други чудесии но поне може да ми кажетее как се справям ... нямам и куража да продалжа макар че виждам че има ефект да не обаркам сериозно енергиите в ортганизма ми.
Почнах хранене тип зоната от доста време и се чувствам идеално ... студент съм пом-фармацевт .. (мога ли след като завърша курс по хомеопатия да практикувам легално? според мен отговора е не но все пак... кажете) По принцип всичко тръгна от един мой колега който ми каза за аспартама че почнаха едни проучвания .... от всичко това добре ... поне избягвам голяма част от напитките и храните ... водата в моя регион е мн зле .... и пих само дерби в продължение на 5 год

мммм представете си за какво става дума пари за повече няма .... сега сам само на мин вода и компоти мн рядко която нее добар избор но е по добре от сокове газирани итн.
канцерогенни химии ...
знам че не е добре да се самопредписват лекарства това са грешки на начинаещи но докато сабера парички за хомеопатичен преглед искам и аз малко да експериментирам....
по принцип сам мн спокоен ... като малък бях мн агресивен ... спортист високи резултати 1,2 места по турнири ... постоянен натиск и укор от страна на баща ми (имал съм мисли около 10 год. или той си отива или аз) ... нашта като е била бременна са искали да ме абортират, бабите баща ми и чичоми са били отгледани от строг контрол и постоянен укор ... чичо ми стана алкохолик а баща ми има мн изкривен характер ... тип дървена глава само неговото си знае. Той сащо е склонене към агресия раздразнителен ... нашта е непукист (май на нея сам се метнал повече) мн малко черти от на нашия притежавам ... има и насилство от женски пол ... в/у мен. Много избухвам (само ако има причина) цитат : можеш да разрушиш всичко което ти се изпречи на пътя... когато карам кола : ставаш друг човек ... мн нервен псувам постоянно ... избухвам .. иначе сам стабилен вс мои приятели разчитат на мен дори когато карам кола като откачен са сигурни в мене и не се плашат ... обичам да помагам на всеки който реша че заслужава ... бачкам като псе ... мн стриктно изпалнявам всичко ... и малко или мн живота ми започна дас е подрежда .... сгодих се ...(преди не исках да се обварзвам исках само да *укам и да бягам) мн от приятелите ми са коцкари така и не трагнах по тоя пат ... мн говоря и мн мога да зарибявам всякакви хора ... изпалнен сам с енергия която сякаш няма сваршване ... когато сам изнервен заплахи за убийства ... сега преди 5 дена експлоадирах .. склонност към саморазрушение(на бала последно един диджей ме изнерви казах му ще пуснеш ли тази песен той няма махай са ... реакц.: както даржа чашата стоя и го гледам .. представям си как я чупя и му режа гърлото ... така 2-3 мин замразен ... но разума надделя и излезнах вънка и бласках в една стена с ръката докато не паднах ... след 10 мин ме намериха и едвам ме пуснаха в дискотеката с двама охранители залемени до мен цяла вечер .... преди това година или повече се изгубих и около мене се натрупаха псета и постоянно прииждаха около 20-30 бездомни псета в някакав изоставен свинарник или незнам какво травопост май ... охраната го видях страх го беше да се покаже и да ме измакне ... тогава се отключи звяра в мене почнах да рамжа да рева да посягам с голи ръце към идващите псета направо бях откачил напално ... имитирах че вземам камак от земята и се засилвах кам тях ръмжене псувни и така докато не се наплашиха и се промакнах около тях невредим (това беше ситуация в която изрудския гняв и хладнокръвност ми помогнаха страшнио много иначе щях да сам изяден) ... на 15 год ми насочваха пистолет и скаха да ме погребват на края на града защото бяхме ударили някаква кола с камак и хората бяха хванали един мой човек ... и аз право при тях и викам к стаа те ма сграбчиха и викат айде в багажника ... ама после отзад ... че ми викат поръчки изпалняваме и вадят бинокли и единия насочва пистолет кам мене :ремонт ще плащаш или ште те гармим" ... отговор :момчета вие на дискотека ходите ли и се кикотя като луд ... без да трепна ... те са стаписаха и другия му вика остай го ще идим до нашия майстовр да каже колко струва ремонта .... такива травмиращи случки с които мн добре сам се научил да се справям още от малак след като спрях тениса някакав защитен механизам се отключи иси казах че повече няма да се ядосвам толкова мн и да се депресирам и от тогава станах абсолютен непокист ... цент за нищо не се притеснявах поне за 90% от работите ..та в общи линии това е има още мн ама няма време ...
Та викам си това nux vomica описва точно мене чек да пробвам пак кавото стане ... една нощна взех си ch15 парво 5 гранули ... след като ги пих едно такова блаженство ме озари(това е положителен ефект) според мен ... нищо конкретно не се случваше денсех си в аптеката яко ми беше .... (по=принцип след ато почнах да се храня като хората и да балансирам хормоните в тялото си всичко ми действа супер не сам пил мн антибиотици ... и тн ) от една малка глатка кафе започвам да осещам прилив на енергия ....(спирал съм цигарите за 2г. преди това пафках по 3 кутии на нова година стигнах до 7 за вечерта) сега пуша по-малко и ще ги спирам 1кутия горе доло пуша бласкам кафе много сега сам го намалил до 1 на ден докато пиех хомеоп. 0. така и ден 1 чувствам се дорбе (от яденето мозака ми действа като бръснач) страдам и като ходя до кенефа около 30 мин седя вътре ... на 2-я ден някаде (1-я пих 3 пъти от 15-ката 1п.-5гран, 2п.-4 гран, 3п.4 гран. после почнах по 2 пъти на ден и вчера преди да си легна (жената ме видяла да се усмихвам и да се барам доло на сън) според мен добар признак ... имам и проблеми малко с ерекцията това не ни пречи 99% получава оргазъм освен когато е стресирана и тогава спираме мн сам внимателен с всички старая се да не навредя на никого който не го заслужава безпощаден сам към вс който заслужава .... стриктно спазвам принципите си ... (мн често се отклонявам спал сам само 1ч. и пиша за каквото се сетя) ... вчера ходих до тоалетната ис е изрази един мн ясен признак на лекарството чак се уплаших ... мн лошо нещо като запек ама не точно мн голямо изпражнение беше май и излизаше с болка някакви неща отстрани ме боцкаха когато напавах то се вращаше добре че четох миналата вечер че точно там е проблема и се отпуснах и си чакам с доста болки ама излезе парвия залп" поле друото се плазна като по вода ивс ок.... (миля си че действа чудех се дали да антидотна ама се отказах) продалжавам ... днес доста по лесно ходене до тоалетната но забелязах че по хартията има някви черни като точки странни работи както и дае леко драскане отново но мн леко ... сапроводено с изключително малко кръв по тоал. хартия .... след като сам го пил сега реагирам пак с моя непукизъм ама го няма отвътре това бушуване което ме кара да избухвам от време на време ... и изключително се осещам по спокоен ... (излезо ха ми два по-малки обрива по лицето и това ме накара да го спра - болеста излиза на повърхността) кажете си мнението да го продължавам ли или да спирам той оздравителния процес според мен е започнал и няма смисъл да го насилвам дозировките ги прилагах по интоиция с прогресивно намаляване ... попринцип трябва да се пие по далго това лекарства ама нямам кураж и знания да продължа затова не се осмелявам много много още сам на кантар искам да пия едно друго ама май се получава като безстратегично приемане и подтискане на симптомите още ще чета и сигурно ще направя нещо по въпроса ... Според мен това беше 99% за мен лекарство ... има ефект да продължавам ли да поия или не и по колко (едвали някой ще се наеме по съвестен да каже) поне коментирайте според вас добре ли е протекло лечението...
Преди да се ограмотя за класическата хомеопатия ... бях повлиян от барзия ефект на коризалия смесена с хомеожен 9 .. за 24 ч бях ок парво за с болки в гърлото хомеожен после ги редувах с коризалия през 1ч като премина на хрема .... след лечението получих една огромна гнойна пъпка на устната - спрях всичко и бях ок ... след 2 дена тя завяхна и образува коричка -аз бях здрав болеста излезе, но вече няма да посягам къ комбинираните препарати че като се сята сам пил поне 13 микса хомеопатични лекарства ..... въпреки успеха няма повече да ги пия



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано19.01.10 11:54



ти верно си голям ентусиаст

ами какво да ти кажа...щом си усетил блаженство от нукс вомиката значи е за теб
не прекалявай с нея, да не я докажеш
нали знаеш, че докато се лекуваш с хомеопатия не се пие кафе и други кофеин съдържащи, не се ползва нищо с мента и не се пие алкохол? ако искаш да си остане действието на лекарството спазвай тия неща, до края на лечението, не само в дните, когато си взел лекарство.

Приеха закон, че за да практикуваш хомеопатия трябва да си лекар. Т.е законно не можеш да практикуваш.

Успех с лечението!



Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано19.01.10 14:44



мерси мерси ... като цяло доста обширен диапазон се опитвам да засегна .... за антидотите да наясно съм .... а това за диплома за лекар е мн тъпо измислено но все пак .... такъв е закона ... след време дано да се променят нещата за сега само полезна информация може да се трупа ... много хубав сайт от няколко дена съм тука и сега мисля да го поразгледам доста обстойно .... горе доло колко време е добре да се приема аз мисля засега да поспра малко или най-много още 2 приема по 5гран на ден ... преди лягане че да не се насилвам допълнително ...

Редактирано от Angel lvanov на 19.01.10 14:45.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано19.01.10 20:07



в хомеопатията важи правилото, че се взима лекарство до настъпване на ефект и се спира. после ако се загуби ефекта се пие пак до ефект и пак се спира и така... Ако продължиш да го взимаш, когато ти е подействало добре може да се самоантидотира.На мен ми се е случавало, много е неприятно. Това, което си взел е ниска потенция, така че не е проблем да взимаш няколко дни, но щом си усетил действие по-добре спри вече. Ако шак почувстваш нужда, пак може да вземеш.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано21.01.10 08:48



втори или трети ден нукса не го пия .. по едно време си мислих че сам го антидотнал но изглежда пак се е проявил ефекта на лекарството чувствам се добре сега обаче преминавам към по маловажните проблеми които трябва да се лекуват защото според мен на първо място е психическия стрес ... имам мн лек проблем с простатата и един малко по тежак с шум в ушите ... стискайте палци снощи на нощната продължавам по нова схема сега вече имам план просто трябва да изчакам да видим дали има резултат продължавам с туя 9 по принцип то е второто лекарство което отговаря на мен ... парвоначално 3 по 5 за цяла вечер сега мисля да разреждам ... след парвия пример мн яко ми стана пак .. цяла вечер си денся в аптеката .... сащо и шума в ушите се увеличи леко ... дано да има ефект .... наблюдава се и потене при мен попринцип ... само за симптомите пиша но по душа лекарството според мен си е за мен точно като 2-ростепенно (продължавам самолечението което не е мн добре но сам почнал ще го докарам до край поне колкото мога) шума в ушите се води неизлечим от медицината ама аз мисля да опровергая това твърдение .... ще пиша резултати .... п.с. незнам ама като пих още в началото по време на болките в гърлото и хремата коктейла на боарон си цаках кафенце само 15мин преди и след приема нищо не слагах в устата си .... моя режим на хранене сащо кафето може да ме изкара от хормоналния баланс но като го правя умерено не се сллучва ..... незнам дали това има връзка според мен да с приемането на хомеопатия но поне засега ще се сдържам. Четох че след завършването на лечението не трябва около 2-3 мес да се пие кафе ... вярно ли е .... някаде четох 2 дена различно навсякаде, но факт е че боаронския бъркоч ме оправи без да се антидотне или кафето антидотва тези съставки които не ми вършат работа ... незнам ама важното че хомеопатията е мн дълбока наука която не разбирама но въпреки това действа супер ... мисля да пия около 1 мес ... ако има подобрение и по малко някакви предложения като мисля да стигна до 1 по 5 гранулки на ден ...и така да поддържан дайте съвети мерси и вс най-хубаво.

Редактирано от Angel lvanov на 21.01.10 08:49.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано21.01.10 17:53



опа, чакай

Каква туя бе човек? На теб ти действа добре нукс вомика. Какво мислиш, че ще стане каво вземеш туя, освен че ще антидотираш нукс вомиката? Недей да си правиш такива експерименти. Иди при класически хомеопат. Когато се намери лекарството, което ти действа, това е страшно важно и ценно. И това лекарство се взима дълго време-понякога и години, във всички потенции.Като спре да ти действа 15, се минава на 30, после на 200, после на 1М, 10М и така.И никога не се минава на следваща потенция, докато настоящата ти действа.Както и никога не се взима нова доза, ако от настоящата още има ефект. Твоето лекарство, ще ти оправи всички проблеми-и с простатата и с ушите и с емоциите. Едва ако то спре да действа, се мисли за друго лекарство и то не на слуки, а много внимателно.



Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано21.01.10 19:45



мерси мерси спирам и ще чакам .... ако спре действието пак нукс .. :) ... а ако не спре действието просто седя и си чакам нали а той вечве организма си върши работата ?

Редактирано от Angel lvanov на 21.01.10 20:05.



Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано21.01.10 23:07



в БГ хората разбират от политика, футбол и медицина, затова сме на това дередже.


Но 'самолекуващите' се глупендери измират по пътя на естествения отбор, така че нещата няма да зазлеят съвсем. Макар че в случая човекът се забавлява с плацебо. Но има време да напредне в материала на полипрагмазията.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано22.01.10 08:13



а бе да ти кажа аз не се чувствам като че естествения подбор ще ме премахне ... дори се чувствам доста по добре от преди .... вярно че малко се понабласках с доста видове и най-различни лекарства .... 1-я пъ от незнание и 2-я път пак от незнание но добре все пак че има кой да ни показва накъде да вървим ...



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано22.01.10 15:01



да, точно така-чакаш





Тема Re: самолечение ....нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор snakeling ()
Публикувано22.01.10 15:01



плацебо е на баба ти старата туника





Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано22.01.10 18:05



ке те дерем.





Тема Re: самолечение ....нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Angel lvanov (непознат)
Публикувано22.01.10 21:41



днеска преди нощната сънувах, че ме гърмят но не усещам нищо имам кръв по мене но няма болка и съм много спокоен даже си се разхождам ... после гледам раната и тя е някаква зараснала куршума мн голям като от пушка и се вижда че се опитва да се измъкне и си викам ммм яко трябва да взема от това лекарство което вади външни предмети от тялото (забравих му името което не се препоръчва при силикон в гърдите устните и там някакви си подкожни метални екстри) .. и ще се оправя напълно .... ? странна работа нищо не мисля да взимам макар че четох за един случай където пациентката казала на хомеопата за подобен сън където тя сънувала точно името на лекарството и той и го предписал след много бърз период тя се оправила напълно .... (така той казва че понякога хомеопатията кара хората сами да сънуват или усещат лекарството което е за тях) това го написах като още един факт който се случва с мен .... имам един въпрос също ако случайно се разболея от грип или имам болки в гърлото дали има опасност да антидотна ако един ден пия осцилококцинум .... и тука в сайта прочетох че е достатъчно да се пие не цялата туба а само да се напълни капаката на тубата и това е достатъчно за един прием. Преди съм пробвал осцилококцинум и съм доволен макар че май пак в този сайт пише или някъде другаде че разреждането му е 200CH и че се предписвал само от хомеопати и не било добре да се пие така безразборно .... мерси предварително ... или пак нукса еднократен прием трябва да ме стабилизира и пак казвам че според мен скоро грип няма да ме хване поне така си мисля някакси се чувствам неуязвим от болести



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Angel lvanov на 22.01.10 22:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от Angel lvanov на 22.01.10 22:33.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.01.10 14:21



Силика е лекарството за чужди тела, не го пий след като ти действа нукс вомика за сега.

Ако се разболееш от грип, първо пробвай с няколко дози нукс вомика и едва след това ако не действа пробвай друго-примерно осцилококцинум. Да, нямаш нужда от повече от 2-3 гранули като взимаш лекарство.Предписват го по толкова много с единствената цел да си го купуваш повече и да печелят.



Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано25.01.10 05:41



супер супер ... ама както обикновенно от либра правят проблем с осцилококцинума да вървят и др лекарства ама както и да е мерси за съветите ... миналия ден осетих че ефекта е спрял 6тракнах още една доза ..... ефекта спря и имах леки пъпчици по гърдите май там се ее закучило на белите дробове ... аз и рпеди сам имал там обриви ... и засега товаа е

движа бавно но сигурно

шума от ошите ту се влошава ту намаля ... но се осеща подобрение

, имам и черни петна под очите от преумора и мн нощни забелязвам че почват да се изчистват и избеляват малко по-малко и те се повлияват :) поне 3 месеца още ще ми трябват ... засега си карам на 15ch доволен сам от нея .... имам и бели гъбички ли са незнам точно такива петънца по гърба на лявото рано и все си мисля че като се завърши цялото лечение те ще се изпарят

Редактирано от Angel lvanov на 25.01.10 11:07.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано25.01.10 12:13



браво на тебе! давай все така





Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано27.01.10 22:17



... натисна ме някакав вирус ли беше незнам че и жена ми я хвана .... към 4-5 пъти пих от нукс-а по 1-2 гранулки ... при по силни болки в гърлото ... при прием работите отминаваха но обикалях за нея да търся осцилококц. че нямаше никаде в града и бая ма продуха вятъра и цаках при болки .... като се прибрах бях като парцал ... пих последно и си легнах на сутринта обрив на лицето и бях като нов парвоначално си мислех че няма да помогне ама викам ще карам пък на другия ден ще видим какво ще правя .... жената се оправи и тя имаше възпален възел на сутринта преди това беше пила кам 3 пъти през 6 часа по 5-6 гранулки .... после възпалението спадна тя и тя 2 дена спа ама сега е ок вече така че мерси още веднъж за съветите .... тука бях чел за инфлуенциум ама не се престраших да и взема ... добре че намерих една аптека тя не беше мн забутана ама попринцип там никой не ходи да копува лекарства и имаше доста бройки ....



движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано27.01.10 22:38



радвам се да го чуя





Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано02.02.10 03:15



значи сега имам няколко въпроса ... 1. има ли проблем да се сменят потенциите на лекарствата сега минах на нукс 30ch и примерно при начални симптоми на грип мога ли да взимам нукс 9ch защото 30ката я пия на седмица 2 -пъти или да туширам с нея .... нукс-а забелязвам че ми повлиява мн добре във връзка с цигарите ... сега почвам да ги спирам и при силен никотинов глад мисля да взимам по 1 зрънце действа ми доста добре като бях на 15ch ... доколкото знам 30 ch се приема през по-дълъг период ... взех си една паста на веледа с невен която я дават при хомеопатично лечение и ми харесва като вкус и ми става много приятно на венците като си мия зъбите с нея ... 2. тука се зарибих с и си взех пак един елексир на веледа от брезови листа състав : екстракт от сребърна бреза, органична захар и мед ... за детоксикация на организма ... има ли опасност от антидотиране ? като марка ми харесва много поне от това ковто съм прочел (добре зарибяват), не използвали консерванти, синтетични чудесии и всякакви такива токсични истории в продуктите си ... п.с. имам подобрения в 3-4 аспекта така да се изразя поне аз това забелязвам и се притеснявам да не антидотна .... чакам момента в който шума ми ще се махне от главата

п.с.
мога ли примерно от 30ch да разтворя в детилирана вода примерно 1 гранулка и чрез метода на потенцирането да продължа да разреждам до примерно 50ch ... в домашни условия?

п.с.
жената и тя иска да и приложа някакво лечение ама тя е доста сложен случай и като саберем малко парички ще я карам на специалист ... или като сабеа повечко знания ... осцилококц. при нея действа мн добре че и аз след работа и прехварлям по някоя гадинка .... за около 10 дни се разминаваме само с болки в гърлото и 1 случай с малко по-големи усложнения възпалението на лимфните възли ... обаче май и аз и действам добре пък и хранителния режим който разцъкваме също оказва влияние преди е боледувала доста често тя е 41кг и доста слаб и е организма ама сега почва да се калява по тая схема дето хапва трябва малко мускулна маса да качи равномерно и наддаде 2 кг някаде ... ама нейния случай е доста труден и 99 процента няма да почвам да си правя експерименти с нея (това мога само на мен си да причиня ) че тя и мозъчно сътресение е получавала за секунди да пукне на един басейн пак и доста проблеми има на психологично ниво ... ама иска ли иска да и правя интервю ... сега да ми минат изпитите и почвам да се заривам с литература ако някой може да даде нещо или някакви линкове ще сам мн благодарен ... много искам да се запиша на тия боаронските курсове ... ама има време все си мисля че ще свалят това за лекарите които практикуват хомеопатия ... ама ако трябва ще запиша няква медицина и след 10-15 год ще сам във въртележката така че ако можете да помогнете с нещо ще съм благодарен ...
п.с.
преид да почнем по този режим на хранене тя страдаше от адски болки по време на цикъла и от време на време приемаше я нурофенче я някое друго нестероидно противовъзпалително изписано от лекаря за лечение на "бацилчета" или "грипче" както го нарича и повръщаше и и се гадеше ... и само с храната последния цикъл мина без никакви хапчета и обезболяващи ... се си мисля че вс е на хормонална почва и продължавам да си го мисля ... ще я карам на специалист даже съм си набелязал ...

Редактирано от Angel lvanov на 02.02.10 04:06.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано05.02.10 03:43



бележки:
-мн. добри отзиви относно сексуалноста ... преди бях хипер сексуално активен и т.н. сега се стабилизирах ... в тази насока има доста добри и осезаеми подобрения ...
- нукса ми действа като приспивателно като го пия и спа като къпан
- раздразнителен съм но доста по рядко от преди ... относно на доста ежедневни ситуации реагирам доста добре (без излишни агресивни изблици) все пак има такива периоди, но са мн малко
- преди доста се потях сега работата ми не изисква мн физически усилия, но пак се забелязва ... сега потенето е почти е изчезнало
- простатата е почти готова ...
- пиленето в ушите е с намален децибел но на периоди след прием значително се усилва ... по едно време имах чувството че почти ще спре
- от доста време бях спрял да ям боб защото щях да се пръсна ... преди няколко дена се натъпках с боб с наденица и учудващо за мене нямах чувството че ще "полетя" и съм мн доволен, че ще мога пак да хапвам защото мн го харесвам

днеска имах изпит при преподавателя ми по фармакология който ни преподаваше и по основи на хомеопатията, че аз останах последн (преди на едно място не ме свърташе все гледах да изчезна) и го попитах дали практикува хомеопатия той "ако има желаещи", пита ме има ли добри хомеопатив в тоя град дето сам сега ... аз му казах има един двама с по-добри отзиви ... (той единия го назова даже) вика той е от друга школа класическата "ама не виждам каква е разликата" това малко ме шокира първоначално и си го обяснявам по 2 начина : няма значение каква школа си учил важното е как лекуваш само с 1 препарат което ще е добре или м класически мласически все тая ( което ще е много лошо), че сега февруари като е по-свободен и идва за лекции ще направим едно интервю с него да видим как действа какво ще направи какво ще предпише ... ама ми е малко конфузно щото той май очакваше да искам да направи интервю ама като разбрах че не е от класическата школа и не се поинтересувах ... ще искам и малко литература и лекции да ми даде пък живот и здраве февруари ще видим какво ще става :)

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 05.02.10 05:34.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.02.10 11:28



Браво, поздравявам те за големия успех!



Преподавателите и практикуащите от некласическата школа, разбира се, твърдят, че или тяхната школа е по-добра ,или че няма разлика с класическата. Това просто не е вярно, обаче.

Ето пример с теб: ако ти беше при некласически хомеопат, той щеше да ти даде още други лекарства и да ти смени настоящето за да "оправя" различни оплаквания, които имаш. В резултат нямаше да стане нищо, щяха да ти се подтиснат симптомите и да стане хомеопатично подтискане, което е много опасно и може да доведе до сериозни заболявания.В най-добрия случай, нямаше да излезе нищо от лечението.

Моите уважения към преподавателя, но докато не завърши истинска хомеопатия-т.е класическа, по-добре би било да не я практикува.

При всички случай, горещо те съветвам да отидеш при класически хомеопат и то едва като вече нукс вомиката и в най-високите потенции не ти действа и само ако имаш още оплаквания.Защото ако си здрава конституция, може и едно лекарство да те оправи и да нямаш нужда от повече лечение за доста време.

Не сменяй НИКОГА действащо лекрство с друго, нито вдигай потенция, докато тази действа, защото после няма оправия.Съсипеш ли си слекарството нов шанс ще имаш пак след няколко години, като се възтанови баланса в тялото.



Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано05.02.10 11:39



ау тука направо ме хвърли в "тъч"

, но това го оценявам много мерси наистина ми е много полезно да го знам ... задължително ще идем на класически хомеопат аз вече съм направил проучването и съм се спрял на един практикуващ с много много позитивни отзиви доказано лекува само с едно инивидуално лекарство и се грижи добре за пациентите си ... по-принцип знам че е по добре да се отиди преди нещата да са се влошили пък и тя е доста заета и ще има чакане :) само да те питам още нещо ти беше писала че си антидотирала тогава какво стана и кога можеше пак да продължиш лечението ?

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.02.10 15:27



ми нищо не става-прекратява се лечението

минаха години преди да продължа с хомеопатия и да има ефект

антидотирането е кай на лечението за близките години, поне в повечето случаи.Има и някой изключения, понякога.



Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано05.02.10 16:04



ужас ... доколкото разбирам като цяло не действат никакви лекарства хомеопатични .... сега да се оплача малко взех си една книга която на пръв поглед ми изглеждаше много полезна но като се прибрах в къщи останах неприятно изненадан .... казва се хронични и често рецидивиращи заболявания част 1 ... но останах разочрован от първото лечение още което прочетох .... боаронски миксове ... дано да мога да извлека нещо полезно от нея от собственик и управител на фитолек .... дано да мога да извлека нещо което да ми е от полза, макар че имам съмнения че ще ме обарка ... някакви мнения за нея и за автора ? ... по въпроса за антидота четох доста различни теории като последната беше че темата за антидота била само за извинение на хомеопата чер не действат лекарствата и че когато се намери подходящото лекарство нищо не можело да го антидотне а само да забави ефекта единствено можело да се антидотне от друго хомеопат лекарство или от същото в по-ниска потенция ... някакви коментари ... и скоро няма да ви занимавам с моите историйки


потресен съм от книгата ама така е като не гледам по-добре ... все едно чета листовките в аптеката ... но все пак това ще ми е ориентир как НЕ трябва да се процедира и да мисли един КЛАСИК ...

движа бавно но сигурно <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Angel lvanov на 05.02.10 16:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от Angel lvanov на 05.02.10 16:33.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.02.10 19:18



Каквото искаш чети, но не те съветвам да вярваш на боаронските дивотии. Наистина ще те объркат. За хомеопатична литература се поинтересувай от някоя организация на класически хомеопати или примерно в София в хомеопатичната аптека на Чаталджа 13-там има и книги.

Това, че антидота бил извинение на хомеопата е страшна глупост. В материя медика след всяко лекарство пише изрично от кое лекарство се антидотира.Дадени са и материално антидоти и хомеопатични.И алкохолът и кафето и друго хомеопатично са си силни антидоти. В Органона самия Ханеман пише за антидотите. Откъде се извъдиха разни новонаучени да приказват такива неща, не знам. Даже нищо да не е чел човек, всеки, който има опит в хомеопатия знае, че се антидотира и то без значение точно ли е лекарството или не. Друг е въпроса, че понякога при грешно лекарство с негативни ефекти може да има известен проблем да се антидотира и да се премахнат. Затова не се препоръчва и експериментирането с хомеопатични лекарства, защото не е напълно безопасно.



Тема Re: самолечение ....нови [re: snakeling]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано16.02.10 00:28



още същия ден си взех книгата на витулкас науката хомеопатия - страхотна е много съм доволен ....след това на Шанкаран - субстанцията на хомеопатията - страхотна книга ... тя май е за по-напреднали но е невероятнаа ще ги препрочитам, но не затова пиша направо съм изумен за този момент ... едната нощна почнах да спирам цигарите цяла вечер не бях пушил ама бях като в някоя лудница нук-са ме повлияваше мн леко бях изключително изнервен клатех се направо като обезумял и си викам брей тая работа май-няма да я бъде със спирането на цигарите - сутринта взех от една позната и пуших малко да се нормализирам след това още един ден пуших като преди това си казах следващата нощна пак ще пробвам ... и за мое учудване АБСОЛЮТНО никакъв никотинов глад и никакво желание за цигари направо бях потресен изкарах вечерта без никакав проблем сега ми е втора нощна без да ми се пуши и дори и други да пушат не се изкушавам изобщо (след като се събудих от нощните сам пушил по 3 цигари с безкофеиново кафе) да си призная по малко кафе си пия макар че вече ми действа обратно и се поддържам с храна само ... че това е засега много съм доволен, че поне цигарите се махнаха и съм мн малко раздразнителен ... мисля си че се заформя друга картина ама повече няма да експериментирам поне премахнах някои основни проблеми и "желанието" за цигари което си е доста добре лично за мен (имам познати дори и аз 2 год бях непушач, единственото нещо което ме преследваше и беше неуспеха в отказа е ЖЕЛАНИЕТо което изпитваме да пушим, хора които не са пушили 15 години, пак като видят някой да пуши им се припушва ... ооо добре че това чувство вече не ме преследва като сянка ....

)
p.s сега единственото нещо е неудивлетворението от работата ми (да се надяваме, че няма да доведе до някакви усложнения) колкото повече чета за хомеопатията толкова повече разбирам, че съм на грешното място ... така че сериозно съм се захванал да вървя по тази птека макар, че ще отнеме доста време ... и наистина изпитвам голямо облекчение когато някой си купува осцилококцинум или идват с рецепти от хомеопати .... хората почнаха да си отварят очите много по-голямо търсене на хомеопатични монопрепарати та това е единственото което ме задържа тук (като изключим финансите, че доста години бяхме на гладолечение (студентско постене) по 2-3 дена само на вода да видиш само как се пречистваш

а къде отидоха яките теми в началото на страницата ?

Редактирано от Angel lvanov на 16.02.10 02:18.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Solveig (непознат)
Публикувано16.02.10 10:33



Здравей

Досега не съм писала в темата ти, но много се радвам на успехите ти. Стискам палци! Аз също отказах цигарите преди повече от 2 г., когато започнах да се лекувам с хомеопатия (но не сама, а отидох при хомеопат). При това отказването не беше въобще цел на лечението, а си дойде като "страничен ефект". При хомеопатичното спиране на цигарите най-типично е чувството, че това не ти липсва - започваш да усещаш в даден момент, че пушенето просто не те засяга. (Предполагам, че спиране на наркотици и алкохол е по-трудно, но знам и за такива случаи.)
Колкото до книгите, тези, които си избрал, също са от подходящи, на хомеопати класици. На Витулкас можеш да започнеш първо с една по-достъпна и много стегнато написана, която може да се поръча тук и по интернет: .
А колкото до колебанията, че професионално не си на правилното място, много утопично ли изглежда идеята за една хомеопатична аптека?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (непознат )
Публикувано16.02.10 18:09



Имаше намеса на администратор, който сметна за нужно да изтрие темите. Все едно, вече информация за хомеопатията има много и никой не е допрял до този клуб.


Поздравявам те за успехите с лечението!



Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Anima Libera (непознат )
Публикувано16.02.10 18:10



Хомеопатична аптека има в София, на ул Чаталджа 13, но и там се иска а си фармацевт-такова е законодателството. Така, че човека може да си ползва образованието и извън системата.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Solveig (непознат)
Публикувано16.02.10 23:01



Ами точно това имах предвид. Той не е от София, фармацевт е, тъкмо е открил хомеопатията за себе си - добър повод да работи за нейната кауза в своята професионална сфера (ако има възможност, разбира се).



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано17.02.10 05:21



да да да страхотна идея за хомеопатична аптека

не се бях се6тал досега ... в града където съм няма специализирани хомеопатични аптеки ... сега обмисляме нещата с жената ама все към софия вървят работите ... тя иска да учитам иаз искам да завърша като за начало един курс по класическа хомеопатия ... и след това да запиша някаква докторска степен и до 10 15 год ... за книгите на Витулкас и Шанкаран мисля да се сдобия с всички които са издавали .... тука проверявах в библиотеката ама имаше мноо малко ... за сметка на това в читалнята има около 40-тина издания все на класици и нямам търпение да се намърдам там ... (мисля да ги снимам с фотоапарат или нещо такова ида ги сейфна на компа вкъщи)

колкото повече на вслизам в хомеопатията толкова повече те ме "обгръща" и каквото мога да направя в нейна полза с удоволствие бих го направил

за темите лошо имаше доста добри съвети и литературата беше супер ... голяма загуба .... преди в този сайт е имало голямо движение ... мерси много на всички и вс най-хубаво
p.s. имам някакъв навик да отхвърлям подсъзнателно нещата които не са "полезни" така да се изразя ... книги за класическа хомеопатия мога да чета по 12 часа на ден без да спра няма да мио мръзнат и винаги ми е интересно, могат да създават образи в главата ми сякаш съм там (имам голямо въображение което е от много голяма полза според мен), цял живот през мене са мнинали хиляди хора с проблемите си .... на който съм можал помогнал съм ... още нещо като бях на обучение всички хора идваха при мене с някакви проблеме и гледаха така да се изразя жално и очакваха аз да ги избавя от страданията .... (тогава се базикахме с колегите "а-у аз нищо не знам а пък всички при мене идват) странна работа обаче хомеопатията е за мен просто го чувствам .... а аз се доверявам на вътрешния с глас

Редактирано от Angel lvanov на 17.02.10 05:40.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (непознат )
Публикувано17.02.10 12:26



Преди имаше по-малко за хомеопатията, сега вече има много информация, и само с малко желание се намира, така че не е голяма загуба някоя изтрита тема.



Много се радвам, че така си се ентусиазирал. Хора като теб правят хубавите неща на тоя свят.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано18.02.10 03:35





движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 08:56



едно вметване което ми се стори също много интересно и необяснимо ... преди време жена ми имаше много болезнен цикъл ... който подобрихме значително само с режим на хранене ... в книгата на Витулкас пишеше за методите близки до хомеопатията за акупунктурата и за възможностите на много извисени духовни хора да лекуват само като предават жизнена енергия с ръцете си ... това ме очуди защото се сетих за горната ситуация ... жена ми имаше много силни болки в корема и се превиваше ... поставих си ръката за около 2-3 мин върху корема и, и нещата се подобриха после по схемата и направих една чаша прясно мляко 1% с три маслинки и се оправи напълно (преди това малко се бяхме отклонили от храненето което ни носи хормонален баланс за няколко дни ... )
след като видях и снимки на Кирлиановата фотография направо се изрумих ... благодарение на нея може да се разбере кое растение е болно 1-2 седмици преди да се разболее ... същото важи и за човек когато единия от откривателите на метода нагласял уреда за наблюдение все неможел да го нагласи ... след няколко дена се разболял ... та въпроса ми е знаете ли откъде може да се купи очила или нешо подобно с които да се вижда енергията ... мисля да се поразровя ако някой знае ще съм благодарен да сподели


http://www.livetolift.com/?p=1169 - тук нещо за рейки (незнам дали точно за това е ставало въпрос в книгата на Витулкас)

http://images.google.bg/images?q=%D0%9A%D0%B8%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=bg&tab=wi - снимки от Карлиановата фотография



движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 19.02.10 09:00.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Solveig (непознат)
Публикувано19.02.10 11:38



Да, човек може да се лекува по много начини и ефектите от лечението при повечето природни, холистични терапии, които лекуват в дълбочина (хомеопатия, акупунктура, аюрведа, дори лечебно хранене) си приличат. Първоначално човек може да изпита известно неразположение, даже влошаване на симптомите си. След това обаче настъпва период на презареждане, в който му се иска да спи повече, но се чувства зареден с нови сили и т. н. На този принцип действа и облекчаването на болката с ръце - това са простички неща, за които обикновено не мислим. Едно дете пада и се удря, майка му го гушва, погалва удареното място - и то минава по-бързо


Колкото до книгите, които си изнамерил в интернет - браво! Всичките са полезни, някои дори в графата "задължителни". Само Барикини са съмнителни и с право изпитваш недоверие към тях. Преди време прегледах някои от "рецептите" им - твърде безразборно смесват разни хомеопатични продукти, което е абсолютно в разрез с класическата хомеопатия. Аз не бих експериментирала с такива рецепти за красота



Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано19.02.10 22:57



да да да аз бях почнал да я чета преди време ама така и не я довърших просто инстинктивно не я харесвах



движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор фeяя (непознат)
Публикувано20.02.10 00:14



Angel lvanov-Възхищавам ти се!Следя с голям интерес твоят ентусиазъм и това ,което се случва с теб.Не мога да скрия задоволството ,което изпитвам при твоето "точно уцелване "на хомеопатичния препарат който ти САМ избираш.Много смело .Браво на теб!!!А се лекувах хомеопатично близо 8 години и много инфо изчетох за това ,но никога не набрах смелост да пия хомеопатично л-во на своя глава.Класическият хомеопат ми бе много добър и имах доста положително лечение.Имам почти целия арсенал от хомеопатични л-ва и възможните им потенции ,но никога не съм посмяла да си взема нещо на своя глава без преди това да се чуя за съвет.А ти? С такава лекота стартира и летиш ,летиш ......направо ти се възхищавам.Свалям ти шапка !Желая ти успех и дано постигнеш заветната цел.





Тема Re: самолечение ....нови [re: фeяя]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано20.02.10 03:48



... бях още в началото ... преглеждах различните материи медики които намерих ... и четох лекарствата като стигнах до нукс-а четях и така един прилив на адреналин и се смеех (защото около 90% от написаното все едно бях аз като човек ... доста случаи разгледах излекувани с нукс (което после разбрах, че не е правилно да сравняваш един случай с друг случай колкото и да изглеждат, че почти са едни и същи ) ... и почна едно чудене да го взема ли да не го взема ли ... посягам към шкафа слагам го пред мене и си го гледам така странно после го връщам обратно пак почвам да чета ... след около 2-3 часа пак го вземам препрочитам в медиките за него пак го оставям ... седнах малко почивка и след 1 час си го купих и оттам стартира ... незнаех нищо за потенциите и дозите и го карах на интуиция (на която много разчитам и която рядко ме подвежда, но все пак ... ) и така започна всичко ... викам си 9 е за остри случаи 30 за хронични ще почвам с междинно да видим как действа

... после вдигнах потенцията и така (за по дълбоко д-е) много съм доволен, но има доста още ... жена ми иска да и давам и на нея ама това немога да си го позволя ще я водя на специалист( тя според мен е малко по-тежък случай и има доста за отсяване и няма да мога да се справя) ... а пък аз не съм и боледувал много само настинки и то доста рядко ... лекарства почти не пия дори и аналгин сега вече изобщо ... по-принцип на новобранците има дават сравнително здрави хора без особенности в миналото където жизнената сила е достатъчно адекватна и реагира на вибрациите ... п.с. човек може много лошо да обърка картината и движението на жизнената сила така че и професионалист да неможе да го оправи ... (това също в последствие го разбрах ... затова НЕ е препоръчително, и ако имаше някакво усложенение и се нуждаех от друго лекарство спешно щех да изпусна момента и нещата щяха да са друго яче ... доверих се на интуицията си но и късмета беше също в повече ... "Nobody is safe from me, not just even ME" странна работа този цитат много ме кефи

движа бавно но сигурно

Редактирано от Angel lvanov на 20.02.10 04:09.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано22.02.10 18:51



някой може ли да ми даде пълна картина на инфлуенциума ... отмина най страшното но все пак да попитам при подути лимфни възли болки в гърлото и белите дробове ... подобрение от вървене и на открито средна температура около 37 и нещо лека кашлица и много запушен нос кое е най адекватното решение ако осцилококцинума не е подействал бързо и добре за 2 дни още при първи симптоми и минахме на инфлуенциум и почти сме готово на 2 ни е интервюто .... много хора много чудо



движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Solveig (непознат)
Публикувано23.02.10 10:18



Подробна картина на Influenzinum съм търсила, но не съм намерила досега. При доста хора с грипоподобни състояния действа по-добре от Oscillococcinum, но най-добре е и при такова боледуване хомеопат да ти изпише най-точното лекарство - десетки са засягащите грип и настинка. Кои точно лимфни възли са подути? Добре е да се консултираш с лекар все пак.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано24.02.10 23:39



подути бяха около сливиците и малко над гърдите не много но все пак ... тя жена ми май беше антидотнала осцилококцинума 4 пъти стопирахме всичко само в началото с него ... този път пак пила още в началото ама на другия ден пила кафе и от там всичко ... малко я по измъчих изчаквах да видим какво ще стана ама като ми каза че и дробовете почнали да я болят веднага инфлуенциум 15 през 5-6 часа ... носа и беше постоянно запушен и неможеше да спи ... (по принцип капки не използваме но като диша през устата я боли гърлото ... че пробвах с физиологичен разтвор и клеева тинктура .... само че не действаха ... после се принудих да купя низита ... поне и за бебета става

горе доло я облекчи и заспа ... че доста се беше преуморила ... а за възпалението пак по съвет на д-р михайлов който много не харесвам ... някакъв съмнителен ми се струва ... но някои от съветите му са добри ... направих компрес от извара стоя с него 7-8 часа и температурата се нормализира и отоците спаднаха значително ... при личния лекар отидохме да ни прегледа ама почти бяхме се излекували само кашлица остана и запушен нос ... дробовете като ги преслуша нямали хрипове ... мене също ме хвана, бях доста отпаднал една две дози нукс + малко сън и бях като нов (много добре ми действа поне 6 атаки съм блокирал с нея досега) нашия личен лекар новия е и хомеопат (пред кабинета обачи ми се стори малко съмнителен бласкаше антибиотици без да му мигне окото) ... пита с какво се лекувахме казах и и като обърка инфлуенциум с инфлуцид нешата ми станаха ясни ... ( после ... ааа монопрепарата ли?) на излизане ни предписа коризалия и я забелязах, че искаше да хване някаква реакция от моя страна с въпроса пили сте я нали? както и да е след 1 седмица сме на консултация с класически хомеопат аз съм си намислил за жена ми едно лекарство ... ама да видим какво ще кажат специалистите по късно и аз ще се запиша ...
обаче този път или грипа е бил различен или се е антидотнала ... инфлуенциума помогна обаче все ми се струва, че не е бил напълно точен защото отне повече време да се възтанови ... (настръхна цялата след като го пи за първи път) ... пък за грип те са много лекарства и много неща пак трябва да съвпадат ... хомеопатията си е доста сложна професия

звънях в аптеката на стралджа в софия ... според мен по принцип искат повече магистри да наемат макар че не ме отрязаха напълно и все си мисля като дойда в софия за курса по класическа хомеопатия (решил съм го твърдо) да разпитам по-подробно как стоят нещата ... иначе помощник-фармацевтите там трябва да знаят къде са лекарствата как изглеждат и сигурно да продават литература

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Solveig (непознат)
Публикувано25.02.10 10:27



Радвам се, че се е оправила жена ти и че сте й записали час за консултация при хомеопат. Иначе д-р Михайлов е направо безценен с информацията си и рецептите на базата на фитотерапия и народна медицина, но хомеопатия практикува според боаронската школа.
Супер е, че си решил да запишеш курс по хомеопатия, защото и самото приготвяне на лекарствата е много фин занаят. Май скоро трябва да има нов курс в Хомеопатично общество или в "Едикта" - март или април.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано25.02.10 18:42



мерси мерси за инфото ... да питам защото по принцип бях почнал да пия стевия (това преди да почна самолечението) на таблетки обаче като подсладител има ли някаква опасност от антидот все пак си е билка ... и още един въпрос тука малко се зарибих и си направих в тия кафевите шишенца с капкомера една отвара

10 зрънца нукс до половината дестилирана вода и 10 капки медицински спирт и ги динамизирах (много беше яко все едно гледам прогреса на образуване на гранулките само че в обратен ред , от 30ch става на 31 дали след време ще има проблем ако пак се върна на гранулите или вече съм вдигнал и няма връщане назад

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Solveig (непозната)
Публикувано25.02.10 20:54



Не, стевията не пречи и е единственият безвреден, природен подсладител, с който си струва да заменим захарта (за разлика от всичките аспартами и пр. химии).
А това, което си направил с лекарството, просто е течна Nux vomica 30СН, не е 31СН

. Не мога да ти обясня защо - изчисленията са малко по-сложни... Но спокойно можеш да си пиеш течното лекарство; доста хомеопати предпочитат да изписват лекарства на капки, защото се смята, че действат по-меко. А вече от течното можеш да направиш по-висока потенция, но не е толкова лесно. Като се запишеш на курса, ще ви научат как става



Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано23.06.10 00:18



здравейте на всички ... преди два дена записах жената на хомеопат ... тя е с доста дълъг стаж и има много опит ..., малко се видя в чудо ... тъкмо и приготвила да и дава лекарството и в последния момент се отказала (което според мен е добре) и каза след една седмица да дойде да си вземе лекарството .... та чакаме да видим какво ще стане ... искам да попитам защото доколкото жената ми обясни тя прибрала лекарството след като и казала, че много харесва змии ... като се има в предвид, че има доста страхове от всякакви работи ... щом се е зачудила може и да има такова лекарство което спада към тези с много редките и странни симптоми ... или нещо такова ?

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор feyaa (новак)
Публикувано23.06.10 10:57



lahezis





Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (член)
Публикувано24.06.10 13:53



Ами решила е, че този симптом не пасва на лекарството може би и решила да помисли добре. Няма лошо. Надявам се да намери точното. По принцип лекарствата имат отношение към нещата, и не е задължително то да е точно негативно или точно позитивно. Те е омраза и страх от змии може да с същото лекарство, което има любов към змии...така че не знам , не мога да коментирам какво е направила хомопатката.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано26.06.10 09:26



във вторник ще стане ясно ...

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано01.07.10 00:23



така вече втори ден тече лекарството е crotalus horridus 200ch доколкото разбрах е направено от отрова от гърмяща змия ... и се дава рядко .. някой ако има картина на български ще е супер ако пусне линкче

пък аз ще се разровя малко из нета ... тя казва, че няма ефект ... обаче аз виждам резултатите ... след два месеца пак сме на преглед

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (член)
Публикувано01.07.10 18:22



Успех! Нямам инфо на български, ето на руски:




Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано01.07.10 20:10



А ако е от София можеш ли да ми пратиш името на хомеопатката и телефона й на бележки, както и колко взима за първичен преглед с интервю, че напоследък търся, ама нещо все не мога да избера при кого да отида?



Allons-y, Alonso



Тема Re: самолечение ....нови [re: Doctor Who]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано06.07.10 01:01



... аз не съм от София ... можеш някой от форума да питаш някой от форума те могат да те насочат ... :)

движа бавно но сигурно


Тема Re: самолечение ....нови [re: Doctor Who]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано06.07.10 01:02



мерси за инфото ... странен ми е избора, но пък има ефект ... аз го виждам ... пък жената явно не може да се усети, но аз усещам подобренията

странна работа ...

Редактирано от Angel lvanov на 06.07.10 01:04.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано06.07.10 11:43



Tова може би не е пълна и изчерпателна Материя Медика на лекарството. Може на друг симптом или на нещо специфично да е предписано. Явно е излизало на реперторизация нещо важно за да се даде.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано08.07.10 19:22



да да да тя си е по принцип доста сложен случай ...

на около три четири пъти хомеопатката я е гледала като "гръмната" буквално ... явно е имало нещо .. важното е, че действа

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано16.07.10 21:53



Мина ли ти шума в ушите?Ако не,мога да ти кажа с кои гранулки.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано16.07.10 23:03



с кои гранулки какво? ти мина на тебе или на някой друг? и защо да трябва със същите да му мине и на него? колко лекарства има в рубрика шум в ушите в реперториума?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано17.07.10 02:18



не е минал, но съм доволен от резултата до тук ... и нямам намерение да си предписвам второ лекарство ... пък и нещо немога да си хвана картината ... като събера парички ще ида при същата лекарка ... пък тя ще каже

да си взема дипломата и тогава изцяло се отдавам на хомеопатията

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано17.07.10 18:17



мъдро решение



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано17.07.10 23:39



Като се запознах обстойно с твоята личност, реших, че знам с какво да ти помогна, естествено, ако нямаш резултат до сега от твоят си начин.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано18.07.10 11:18



Как се запозна обстойно с личността ми?

Хайда кажи с какво ще ми помогнеш?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано18.07.10 21:37



Отговора беше за Ангел Иванов.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано19.07.10 13:33



А, е в такъв случай, го закачай за негово мнение защото иначе пише, че е до мен.

Обаче въпросът стои-как се запозна обстойно с личността на един човек в интернет, който не си виждала никога?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано19.07.10 20:14



Много просто.Прочетох това което пише за себе си. Но имам чувството, че няма да му мине шума в ушите с Nux vomica. Може и да бъркам, но ако вече 5 дни няма промяна , трябва да вземе нещо друго.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано19.07.10 20:26



Хм...Не видях, че не ти е минало.

Вземи:

Cininum sulfuricum 30 ch
Natrium salicylicum 30 ch

3x3 на ден от всяко. В началото можеш да взимаш по 2 от всяко, на всеки 30 мин.



Знаеш кога да спреш.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано20.07.10 12:27



Некомпетенстността ти е удивителна. Предписва по две лекарства в 30 С на 30 минути /!!!/ на непознат човек! И после като направи подтискане и доказване и странични ефекти, ще кажеш "ааа, то не е от хомеопатията, тя е безвредна". Айде иди си "лекувай" в Белгия който ти разреши и не се прави на благодетел с безумните си педписания на българска почва.

Но пък като се има предвид, че първото лекарство не съществува, може ви всъщност предписваш само едно

.Има CHININUM SULFURICUM.Но то и второто не е рпавилно написано, та всъщност ти не правиш никакво предписание : NATRUM SALICYLICUM. Нека всеки сам си прецени да се довери на някой, който не знае дори имената на лекарствата и седнал да лекува в интернет.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано20.07.10 12:31



Не предписвай на хора в интернет.Непрофесионално е и е пълно безобразие по законите на лекарската етика, човешката етика, и на правните системи на всяка държава в света. Не може нито ти, нито аз да изказваме мнение дали ще му мине от това или другото. Това може само да се види на практика от лекуващия му хомеопат, който е провел с него интервю и следи състоянието му и рекациите му на лекарствата. Да не говорим, че некласическата хомеопатия, която ти практикуваш просто не представялва хомеопатия по каноните на тази наука, както са описани от Ханеман и разработени от ней-големите хомеопати след него, като Кент, Витулкас, Бьорике и т.н. Много безотговорно е да предпишеш нещо на някой и да не носиш никаква отговорност за предписанията си и възможните ефекти от тях.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано20.07.10 12:34



Искам да попитам-ако човека докаже Натриум Салицилатумв следствие на безумното предписание на 30с на два часа от лекарство, което изобщо не зе знае има ли общо с него, и получи кръвоизлив от ретината, ти как точно ще постъпиш? Ще му пратиш извинителна картичка от Белгия ли?Не поемай товари, които не можеш да носиш, особено за сметка на друг човек!



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 13:09



Да, пропуснала съм едно "H"- на cHininum sulfuricum, но пък ти като всезнайко, би трябвало да знаеш, че natrium salicylicum се пише и natrum salicylicum





Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 13:59



Et alors!!!
Това не е химическо лекарство, че да има лоши последици. Не ми говори за твоите свръх познания, защото знам от коя година започна хомепатията в БГ. Лично аз съм носила първите книги по хомеопатия на една моя приятелка лекар-невролог, когато при вас имаше само хвърчащи листчета.

На този непознат човек NUX VOMICA ми е познат типа:

Агресивен темперамент, доминатор, типичните представители Отело, Мусолини, Сталин. Който обича да дава заповеди и "крещи" за да му се подчиняват.И т.н. Да продължавам ли?



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 18:02



Е така де, тук проуснато там друго...





Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 18:09



Олееее, за какво учи 35 години хомеопатия, като още не си разбрала, че съществува такова нещо като ДОКАЗВАНЕ? Как според теб са описани картините на хомеопатичните лекарства, ако не именно чрез доказване? И не чу ли в продължение на тия 35 години са случаи, когато в следствие на неправилно лечение човека получава влошавания или доказва симптоми на лекарството, което е взел? Удивително е, че си мислиш че хомеопатичното лекарство, което има много по-дълбоко и силно действие от алопатичното, не можело да има лоши ефекти. Все едно от кога се занимаваш като с всяка дума доказваш, че хабер си нямаш от нещата.

Не ми говори за предписание по идея за характера на някого добита в интернет. Нукс Вомика е полихрест и има хиляди симптоми. Освен това характеристиките, на базата, на които ти се готвиш да го предпишеш могат със същата сила да са на Ликоподиум, Стафизагрия, Страмониум, Сепия и куп други неща. Тия лаически предписания по някаква частична психологическа картина водят до несъществуващите според теб лоши ефекти. Нещо като реперторизация, диференциална диагноза, сваляне на семейсна история и пълен случай и т.н дали не трябва да се направи, а?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 19:17



Интересно, че никой до сега не умря. Добре, че ми отвори очите. Г-н nux vomica сам се лекува, аз само добавих за шума в ушите, ако намери нещо по-ефикасно да свирка





Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 19:48



Така ли? Как разбра, че никой не е умрял? Аз знам за случаи на МНОГО тежки заяболявания развити след такова "лечение" като твоето-с няколко лекарства в много приема. Може и човека, който го разви това заболяване да е умрял вече, не знам.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 21:27



Кажи поне от каква болест, че да знам за напред.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 21:46



Множествена Склероза.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 22:01



С хомеопатия? Не немога да повярвам, че някой се е опитал да лекува с хомеопатия!
Тя се лекува единствено със суровоядство + взимане на олио от акула. Имам лично наблюдение по въпроса. Но е много трудно да се убеди обикновената публика, дори самите болни. Но всеки си е творец на болестите.

Редактирано от princesse_azur на 21.07.10 22:05.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 22:13



Не разбра. Човека не е бил болен от МС, а от съвсем друго и доста по-невинно. "Хомеопата" решил да "лекува" с множество лекарства едновременно и резултата бил че се подтиснали симптомите и човека развил МС. Впрочем има хора, които имат добри ефекти с хомеопатия при МС, но не и когато самата МС е предизвикана с безобразно и неграмотно използване на хомеопатични лекарства. И не човекът е бил творецът на тази болест в случая, а хомеопатът му.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано22.07.10 00:39



Хайде добре, нека така са бъде, ти знаеш най- добре.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано22.07.10 00:47



уау тук доста сериозна дискусия се е развила ... мерси за предложенията за шума, но от малкото което знам е, че две лекарства могат да се дават само в някои изключителни случаи ... да допълня малко, незнам дали съм писал, но според мен си прецаках лечението (мисля, че се антидотнах) бях стигнал до такава степен както казах, че не ми се пушеше (бях спрял цигарите за определен период) пиеше ми се бира и изпитвах отвращение към нея още от първата глътка и така и не я допих .... плюсовете от лечението бяха безброй (това е добре защото напълно затвърди хомеопатията като един от най-добрите методи за ЛЕЧЕНИЕ) ... да не споменавам, че оттървах около 7-8 курса антибиотици и всякакви такива пумии ... организма ми се кали доста с режима за хранене и само с 1 ампула витамин ц за пиене преборвам доста бацили

и това според мен е едно поне 80% попадение в целта .... лошото е, че сам си го прецаках ... можеше и да се постигне пълно излекуване, но то щеше да се постигне с второто предписание което аз нямам нито знанията нито ми е като цел да го направя важното беше стартът който беше наистина невероятен и като завърша това ми е като цел номер едно да завърша курс по класическа хомеопатия и след това да запиша за някакав доктор за да мога да практикувам, защото там е истината .........

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано22.07.10 01:05



И какво смяташ да вземеш за шума в ушите? Интересно ми е какво ще избереш и мислиш ли, че chininum sulfuricum 30 ch ще ти навреди.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано22.07.10 01:10



да ти кажа честно нямам си понятие какво да взема ..., засега и немисля да правя нищо ... така или иначе свикнах с него ... като събера някой лев ще отида направо при "нашата" лекарка



движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано22.07.10 11:08



Е мерси че се съгласи

.

не е въпрос на какво аз знам и дали ти ще се съгласиш "от теб да мине"
има факти и обктивна истина



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано22.07.10 16:23



Много си упорит, да не кажа инат, но то е присъщо на известен вид хора.Истината е само в твои ръце.





Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано23.07.10 01:15



Няма ли да ми предпишеш нещо? Хума поне?





Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано23.07.10 01:23



Хумата ще бъде за друг път. Сега мога да ти кажа да взимаш нещо за пречупване на характера. Т.с. да си по гъвкав.





Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано23.07.10 13:29



Хех, да се "пречупя"? За да съм по-удобна и да не противореча на тези, които са пречупили хомеопатията и проповядват опасни за здравето и живота дивотии? Не, благодаря! Няма изгледи!

Гъвкавост е друго. Ако костите ти вместо здраво да те държат са гъвкави, няма да си много доволна от резултата. Слава Богу, че има много класически хомеопати, които не са "гъвкави" и хомеопатията съществува благдарение на тях, във вида, в който е била създадена от Ханеман, и не е преработена, че да пасва на мързеливите и алчни съвременни лекари, които искат да я сведат до система за предписване на най-много лекарства, точно както са постъпили с алопатичнатра медицина.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано23.07.10 19:42



Изложи се. Не бих доверива здравето си на такъв вид хора. Само искам да ти кажа, че в Белгия , хомеопатните гранули се продават свободно без лекарско предписание и на тях не пише контраидикации. Няма предупреждение за опасност.





Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано23.07.10 22:20



Аз също не бих се доврила на някой, който при все че твърди, че 35 години "изучава" хомеопатия не е чувал, че може да има много лоши ефекти при неправилното прилагане на хомеоипатичните лекарства. Това значи, че този човек не знае кой е Ханеман, какво е казал, нито знае какво казват светилата в съвременната хомеопатия, нито пък има някаква практика и е наблюдавал лечение на хора. Изложил се е някой, но това определено не съм аз. Дано няма много наивници, които да се оставят да ги "лекуваш" ти и такива като теб.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано24.09.10 05:27



ходихме пак при лекарката ... този пат мина барзо ... нямаше второ предписание, само препорака за зъболекар и отново една гранулка във вода и след месец пак на преглед ....



движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано24.09.10 09:47



И каква гранулка ти предписа?
Много ми е интересно , защо казваш "ходихме" , а не ходих ?

Редактирано от princesse_azur на 24.09.10 09:58.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано24.09.10 09:52



Може би ти четеш Ханеман , а аз - Frederich Samuel Hahnemann .

Редактирано от princesse_azur на 24.09.10 09:53.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Raphaela (ентусиаст)
Публикувано27.09.10 00:12



чудесно :) успех!



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор carbon13 (непознат )
Публикувано04.10.10 22:55



може да е Натрум Муриатикум
понякога объркват хомеопата умишлено, въпреки че имат страх от змии, за разлика от нея...



Тема Re: самолечение ....нови [re: carbon13]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано05.10.10 03:15



жената ходи аз бях с нея като компания лекарството е същото от змийската отрова ... на това като и каза, че тоя грип с разтройството минал за ден тя много се зарадвала ... казала и да си пломбира зъбите и да си разтвори една от гранулките които и даде още на първия преглед :)

движа бавно но сигурно



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.