Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 20.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 18:02



Е така де, тук проуснато там друго...





Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 18:09



Олееее, за какво учи 35 години хомеопатия, като още не си разбрала, че съществува такова нещо като ДОКАЗВАНЕ? Как според теб са описани картините на хомеопатичните лекарства, ако не именно чрез доказване? И не чу ли в продължение на тия 35 години са случаи, когато в следствие на неправилно лечение човека получава влошавания или доказва симптоми на лекарството, което е взел? Удивително е, че си мислиш че хомеопатичното лекарство, което има много по-дълбоко и силно действие от алопатичното, не можело да има лоши ефекти. Все едно от кога се занимаваш като с всяка дума доказваш, че хабер си нямаш от нещата.

Не ми говори за предписание по идея за характера на някого добита в интернет. Нукс Вомика е полихрест и има хиляди симптоми. Освен това характеристиките, на базата, на които ти се готвиш да го предпишеш могат със същата сила да са на Ликоподиум, Стафизагрия, Страмониум, Сепия и куп други неща. Тия лаически предписания по някаква частична психологическа картина водят до несъществуващите според теб лоши ефекти. Нещо като реперторизация, диференциална диагноза, сваляне на семейсна история и пълен случай и т.н дали не трябва да се направи, а?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 19:17



Интересно, че никой до сега не умря. Добре, че ми отвори очите. Г-н nux vomica сам се лекува, аз само добавих за шума в ушите, ако намери нещо по-ефикасно да свирка





Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 19:48



Така ли? Как разбра, че никой не е умрял? Аз знам за случаи на МНОГО тежки заяболявания развити след такова "лечение" като твоето-с няколко лекарства в много приема. Може и човека, който го разви това заболяване да е умрял вече, не знам.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 21:27



Кажи поне от каква болест, че да знам за напред.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 21:46



Множествена Склероза.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 22:01



С хомеопатия? Не немога да повярвам, че някой се е опитал да лекува с хомеопатия!
Тя се лекува единствено със суровоядство + взимане на олио от акула. Имам лично наблюдение по въпроса. Но е много трудно да се убеди обикновената публика, дори самите болни. Но всеки си е творец на болестите.

Редактирано от princesse_azur на 21.07.10 22:05.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано21.07.10 22:13



Не разбра. Човека не е бил болен от МС, а от съвсем друго и доста по-невинно. "Хомеопата" решил да "лекува" с множество лекарства едновременно и резултата бил че се подтиснали симптомите и човека развил МС. Впрочем има хора, които имат добри ефекти с хомеопатия при МС, но не и когато самата МС е предизвикана с безобразно и неграмотно използване на хомеопатични лекарства. И не човекът е бил творецът на тази болест в случая, а хомеопатът му.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано22.07.10 00:39



Хайде добре, нека така са бъде, ти знаеш най- добре.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано22.07.10 00:47



уау тук доста сериозна дискусия се е развила ... мерси за предложенията за шума, но от малкото което знам е, че две лекарства могат да се дават само в някои изключителни случаи ... да допълня малко, незнам дали съм писал, но според мен си прецаках лечението (мисля, че се антидотнах) бях стигнал до такава степен както казах, че не ми се пушеше (бях спрял цигарите за определен период) пиеше ми се бира и изпитвах отвращение към нея още от първата глътка и така и не я допих .... плюсовете от лечението бяха безброй (това е добре защото напълно затвърди хомеопатията като един от най-добрите методи за ЛЕЧЕНИЕ) ... да не споменавам, че оттървах около 7-8 курса антибиотици и всякакви такива пумии ... организма ми се кали доста с режима за хранене и само с 1 ампула витамин ц за пиене преборвам доста бацили

и това според мен е едно поне 80% попадение в целта .... лошото е, че сам си го прецаках ... можеше и да се постигне пълно излекуване, но то щеше да се постигне с второто предписание което аз нямам нито знанията нито ми е като цел да го направя важното беше стартът който беше наистина невероятен и като завърша това ми е като цел номер едно да завърша курс по класическа хомеопатия и след това да запиша за някакав доктор за да мога да практикувам, защото там е истината .........

движа бавно но сигурно


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.