Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 16.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано18.07.10 11:18



Как се запозна обстойно с личността ми?

Хайда кажи с какво ще ми помогнеш?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано18.07.10 21:37



Отговора беше за Ангел Иванов.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано19.07.10 13:33



А, е в такъв случай, го закачай за негово мнение защото иначе пише, че е до мен.

Обаче въпросът стои-как се запозна обстойно с личността на един човек в интернет, който не си виждала никога?



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано19.07.10 20:14



Много просто.Прочетох това което пише за себе си. Но имам чувството, че няма да му мине шума в ушите с Nux vomica. Може и да бъркам, но ако вече 5 дни няма промяна , трябва да вземе нещо друго.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано19.07.10 20:26



Хм...Не видях, че не ти е минало.

Вземи:

Cininum sulfuricum 30 ch
Natrium salicylicum 30 ch

3x3 на ден от всяко. В началото можеш да взимаш по 2 от всяко, на всеки 30 мин.



Знаеш кога да спреш.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано20.07.10 12:27



Некомпетенстността ти е удивителна. Предписва по две лекарства в 30 С на 30 минути /!!!/ на непознат човек! И после като направи подтискане и доказване и странични ефекти, ще кажеш "ааа, то не е от хомеопатията, тя е безвредна". Айде иди си "лекувай" в Белгия който ти разреши и не се прави на благодетел с безумните си педписания на българска почва.

Но пък като се има предвид, че първото лекарство не съществува, може ви всъщност предписваш само едно

.Има CHININUM SULFURICUM.Но то и второто не е рпавилно написано, та всъщност ти не правиш никакво предписание : NATRUM SALICYLICUM. Нека всеки сам си прецени да се довери на някой, който не знае дори имената на лекарствата и седнал да лекува в интернет.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано20.07.10 12:31



Не предписвай на хора в интернет.Непрофесионално е и е пълно безобразие по законите на лекарската етика, човешката етика, и на правните системи на всяка държава в света. Не може нито ти, нито аз да изказваме мнение дали ще му мине от това или другото. Това може само да се види на практика от лекуващия му хомеопат, който е провел с него интервю и следи състоянието му и рекациите му на лекарствата. Да не говорим, че некласическата хомеопатия, която ти практикуваш просто не представялва хомеопатия по каноните на тази наука, както са описани от Ханеман и разработени от ней-големите хомеопати след него, като Кент, Витулкас, Бьорике и т.н. Много безотговорно е да предпишеш нещо на някой и да не носиш никаква отговорност за предписанията си и възможните ефекти от тях.



Тема Re: самолечение ....нови [re: princesse_azur]  
Автор Anima Libera (ентусиаст)
Публикувано20.07.10 12:34



Искам да попитам-ако човека докаже Натриум Салицилатумв следствие на безумното предписание на 30с на два часа от лекарство, което изобщо не зе знае има ли общо с него, и получи кръвоизлив от ретината, ти как точно ще постъпиш? Ще му пратиш извинителна картичка от Белгия ли?Не поемай товари, които не можеш да носиш, особено за сметка на друг човек!



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 13:09



Да, пропуснала съм едно "H"- на cHininum sulfuricum, но пък ти като всезнайко, би трябвало да знаеш, че natrium salicylicum се пише и natrum salicylicum





Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано21.07.10 13:59



Et alors!!!
Това не е химическо лекарство, че да има лоши последици. Не ми говори за твоите свръх познания, защото знам от коя година започна хомепатията в БГ. Лично аз съм носила първите книги по хомеопатия на една моя приятелка лекар-невролог, когато при вас имаше само хвърчащи листчета.

На този непознат човек NUX VOMICA ми е познат типа:

Агресивен темперамент, доминатор, типичните представители Отело, Мусолини, Сталин. Който обича да дава заповеди и "крещи" за да му се подчиняват.И т.н. Да продължавам ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.