Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 22.09.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано24.02.10 23:39



подути бяха около сливиците и малко над гърдите не много но все пак ... тя жена ми май беше антидотнала осцилококцинума 4 пъти стопирахме всичко само в началото с него ... този път пак пила още в началото ама на другия ден пила кафе и от там всичко ... малко я по измъчих изчаквах да видим какво ще стана ама като ми каза че и дробовете почнали да я болят веднага инфлуенциум 15 през 5-6 часа ... носа и беше постоянно запушен и неможеше да спи ... (по принцип капки не използваме но като диша през устата я боли гърлото ... че пробвах с физиологичен разтвор и клеева тинктура .... само че не действаха ... после се принудих да купя низита ... поне и за бебета става

горе доло я облекчи и заспа ... че доста се беше преуморила ... а за възпалението пак по съвет на д-р михайлов който много не харесвам ... някакъв съмнителен ми се струва ... но някои от съветите му са добри ... направих компрес от извара стоя с него 7-8 часа и температурата се нормализира и отоците спаднаха значително ... при личния лекар отидохме да ни прегледа ама почти бяхме се излекували само кашлица остана и запушен нос ... дробовете като ги преслуша нямали хрипове ... мене също ме хвана, бях доста отпаднал една две дози нукс + малко сън и бях като нов (много добре ми действа поне 6 атаки съм блокирал с нея досега) нашия личен лекар новия е и хомеопат (пред кабинета обачи ми се стори малко съмнителен бласкаше антибиотици без да му мигне окото) ... пита с какво се лекувахме казах и и като обърка инфлуенциум с инфлуцид нешата ми станаха ясни ... ( после ... ааа монопрепарата ли?) на излизане ни предписа коризалия и я забелязах, че искаше да хване някаква реакция от моя страна с въпроса пили сте я нали? както и да е след 1 седмица сме на консултация с класически хомеопат аз съм си намислил за жена ми едно лекарство ... ама да видим какво ще кажат специалистите по късно и аз ще се запиша ...
обаче този път или грипа е бил различен или се е антидотнала ... инфлуенциума помогна обаче все ми се струва, че не е бил напълно точен защото отне повече време да се възтанови ... (настръхна цялата след като го пи за първи път) ... пък за грип те са много лекарства и много неща пак трябва да съвпадат ... хомеопатията си е доста сложна професия

звънях в аптеката на стралджа в софия ... според мен по принцип искат повече магистри да наемат макар че не ме отрязаха напълно и все си мисля като дойда в софия за курса по класическа хомеопатия (решил съм го твърдо) да разпитам по-подробно как стоят нещата ... иначе помощник-фармацевтите там трябва да знаят къде са лекарствата как изглеждат и сигурно да продават литература

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Solveig (непознат)
Публикувано25.02.10 10:27



Радвам се, че се е оправила жена ти и че сте й записали час за консултация при хомеопат. Иначе д-р Михайлов е направо безценен с информацията си и рецептите на базата на фитотерапия и народна медицина, но хомеопатия практикува според боаронската школа.
Супер е, че си решил да запишеш курс по хомеопатия, защото и самото приготвяне на лекарствата е много фин занаят. Май скоро трябва да има нов курс в Хомеопатично общество или в "Едикта" - март или април.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано25.02.10 18:42



мерси мерси за инфото ... да питам защото по принцип бях почнал да пия стевия (това преди да почна самолечението) на таблетки обаче като подсладител има ли някаква опасност от антидот все пак си е билка ... и още един въпрос тука малко се зарибих и си направих в тия кафевите шишенца с капкомера една отвара

10 зрънца нукс до половината дестилирана вода и 10 капки медицински спирт и ги динамизирах (много беше яко все едно гледам прогреса на образуване на гранулките само че в обратен ред , от 30ch става на 31 дали след време ще има проблем ако пак се върна на гранулите или вече съм вдигнал и няма връщане назад

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Solveig (непозната)
Публикувано25.02.10 20:54



Не, стевията не пречи и е единственият безвреден, природен подсладител, с който си струва да заменим захарта (за разлика от всичките аспартами и пр. химии).
А това, което си направил с лекарството, просто е течна Nux vomica 30СН, не е 31СН

. Не мога да ти обясня защо - изчисленията са малко по-сложни... Но спокойно можеш да си пиеш течното лекарство; доста хомеопати предпочитат да изписват лекарства на капки, защото се смята, че действат по-меко. А вече от течното можеш да направиш по-висока потенция, но не е толкова лесно. Като се запишеш на курса, ще ви научат как става



Тема Re: самолечение ....нови [re: Solveig]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано23.06.10 00:18



здравейте на всички ... преди два дена записах жената на хомеопат ... тя е с доста дълъг стаж и има много опит ..., малко се видя в чудо ... тъкмо и приготвила да и дава лекарството и в последния момент се отказала (което според мен е добре) и каза след една седмица да дойде да си вземе лекарството .... та чакаме да видим какво ще стане ... искам да попитам защото доколкото жената ми обясни тя прибрала лекарството след като и казала, че много харесва змии ... като се има в предвид, че има доста страхове от всякакви работи ... щом се е зачудила може и да има такова лекарство което спада към тези с много редките и странни симптоми ... или нещо такова ?

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор feyaa (новак)
Публикувано23.06.10 10:57



lahezis





Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (член)
Публикувано24.06.10 13:53



Ами решила е, че този симптом не пасва на лекарството може би и решила да помисли добре. Няма лошо. Надявам се да намери точното. По принцип лекарствата имат отношение към нещата, и не е задължително то да е точно негативно или точно позитивно. Те е омраза и страх от змии може да с същото лекарство, което има любов към змии...така че не знам , не мога да коментирам какво е направила хомопатката.



Тема Re: самолечение ....нови [re: Anima Libera]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано26.06.10 09:26



във вторник ще стане ясно ...

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Angel lvanov (плужек)
Публикувано01.07.10 00:23



така вече втори ден тече лекарството е crotalus horridus 200ch доколкото разбрах е направено от отрова от гърмяща змия ... и се дава рядко .. някой ако има картина на български ще е супер ако пусне линкче

пък аз ще се разровя малко из нета ... тя казва, че няма ефект ... обаче аз виждам резултатите ... след два месеца пак сме на преглед

движа бавно но сигурно

Тема Re: самолечение ....нови [re: Angel lvanov]  
Автор Anima Libera (член)
Публикувано01.07.10 18:22



Успех! Нямам инфо на български, ето на руски:





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.