Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 29.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Реакция?нови  
Автор Aдeлинa (непознат )
Публикувано29.08.09 20:18



Здравейте,

При приемане на хомеопатично лекарство ми се появиха обриви по цялото тяло, придружени със сърбежи. Според вас това положителна реакция ли е? В смисъл организмът да се чисти от лекарството?

Страхувам се лечението да не отключи трайна алергия (защото доколкото знам това са алергични симптоми.) Никога не съм имала такава, а и подобни обриви. Във форума в една тема четох, че при модераторката са се появили разширени вени в следствие на лечение с неподходящо лекарство.

Доколко са обосновани страховете ми? Нещо много съм се отчаяла.





Тема Re: Реакция?нови [re: Aдeлинa]  
Автор snakeling ()
Публикувано29.08.09 22:20



Няма сташно, ще се махнат обривите, Това е нормална реакция. Кога се появиха?

Няма да се отключи алергия, това не е алергия, а точно както си казала, чистене на оранизма.

При класически хомеопат ходиш, предполагам?

Изчезнаха ми разширените вени, които се бяха появили след лахезис, не се безпокой.

Аз съм бившата модераторка. То не бяха точно разширени вени, а всички вени изведнъж ми станаха видими и беше малко плашещо, но нито са ме боляли нито нищо.Сега вече не се вижда нищо.

Обади се на хомеопата си и обсъдете какво ще се прави. Най-вероятно ще ти кажа да изчакаш да мине, а може да ти каже да повториш лекарството, някои така процедират при такива ефекти.

не се безпокой и успех в лечението!



Тема Re: Реакция?нови [re: snakeling]  
Автор Aдeлинa (непознат )
Публикувано30.08.09 08:46



Благодаря много!



Тя ми каза да увелича дозата, от което още повече се увеличиха и обривите и сърбежите...На моменти ми идва да си издера кожата.

Те се появиха преди десетина дни, но бяха съвсем малко и аз мислех, че съм ухапана от комари. Едва от 2-3 дни се увеличиха много.

Не знам какъв хомепат е.

Искам да те питам още нещо. Хомеопатията помага ли при болки в кръста и гръбнака? В крайна сметка не може да премахне измененията, като стесняване на прешлени. Може би временно успокоява възпалените нервни коренчета, до следващия път? Мога ли въобще да се надявам на трайно подобрение?

А ти защо вече не си модераторка?

Редактирано от Aдeлинa на 30.08.09 08:51.



Тема Re: Реакция?нови [re: Aдeлинa]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.08.09 15:06



Ако ефектът е от лекарството, като започнеш да го взимаш на често -примерно през 1 час трябва да отшуми ефектът.
Да, хомеопатията може да ти помогне за болки в гърба и кръста и може да помогне на оргнизма ти да оправи прешлените, зависи докъде е процеса, но по принцип може.
Едно лекарство ли взимаш? Как протече интервюто с хомеопата?Колко време беше, как ти предписа лекарствата?

да си модератор не е голяма чест и слава





Тема Re: Реакция?нови [re: snakeling]  
Автор Aдeлинa (непознат )
Публикувано30.08.09 15:28



Това ми е трето лекарство. При предишните две нямах никакви реакции освен че първите няколко дни като ги взимах ми се доспиваше много.

Интервютата протичат като ме разпитва до майчиното мляко, включително и за сънища и дали косата ми се чупи, чак до такива подробности.Не съм засичала колко дълго продължава разговора, но минаваме през всеки един орган и част на тялото.

Според теб кога мога да очаквам да се оправя при положение, че проблемите ми са хронифицирани и са от около десетина години? Тя ми каза, че ще са ми нужни поне две години.



Всъщност синът на един познат се е излекувал от астма за около три години, но в детска възраст.

Редактирано от Aдeлинa на 30.08.09 15:33.



Тема Re: Реакция?нови [re: Aдeлинa]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.08.09 18:56



класически хомеопат е

не може да се каже за колко време ще се оправиш, но няма да е за два месеца, но пък дори за два месеца може да се очаква подобрение-виждала съм такова на хора със ставни проблеми за таъв срок-изчезнаха болките, макар болестта да не беше излекувана още.

следи внимателно как се рзвиват нещата, не антидотирай с нищо и бъди спокойна
живей си живота все едно нямаш проблем и бъди позитивно натроена





Тема Re: Реакция?нови [re: snakeling]  
Автор Aдeлинa (непознат )
Публикувано30.08.09 19:29



Аз се лекувам с хомеопатия от около 4-5 месеца и засега няма никакво подобрение.



Една приятелка ме съветва да започна да взимам алое и някаква смес от целина и мед по схемата на д-р Михайлов, при който тя ходи. Той е предимно билкар, но разбира и от хомеопатия. Тези предприсания били точно за проблеми с гръбнака и ставите. Надявам се, че тези продукти не са антидонт.

Мисля, че начинът на живот също е от изключително значение, лечебната физкултура за гръбнака, движението, положителните емоции и позитивното мислене, както ти казваш. Не мисля, че човек трябва да легне и да чака хомеопатията да го излекува.

Опитвам се да бъда позитивна, макар че понякога трудно ми се отдава.



Тема Re: Реакция?нови [re: Aдeлинa]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.08.09 20:08



меда и целината не са антидоти

като няма подобрение на това за 4-5 месеца, на друго има ли? настоение, сън, като цяло как си, енергия имаш ли...Тези неща е важно да мръдват малко.



Тема Re: Реакция?нови [re: snakeling]  
Автор Aдeлинa (непознат )
Публикувано30.08.09 20:17



А алоето?



Не мога да преценя дали има някакъв ефект. Може би съм по-спокойна. Но при по-кризисна и тежка ситуация, продължавам да съм лабилна...После съжалявам, но прекалено късно.

Всъщност не знам дали спокойствието е точно от хомеопатията, защото през това време тръгнах и на йога (макар че не си правя много редовно упражненията в къщи ), опитвам се да релаксирам, да си внушавам положителни мисли и т.н.



Тема Re: Реакция?нови [re: Aдeлинa]  
Автор snakeling ()
Публикувано30.08.09 22:03



е то в кризисни ситуации не е лесно...те за това за кризисни


наблюдавай как се чувстваш и прецени има ли полза

алоето мисля, че е ОК също, но възниква този проблем-от това ли е от другото ли е...и накрая е малко сложно хомеопата да прецени в крайна сметка правилно ли те лекува или не и да сменя ли лекарството или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.