Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 07.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема Съвсем не знам къденови  
Автор meche_divo (любознай)
Публикувано31.08.09 16:26



Хора, не познавам лично никой, който се е лекувал при хомеопат. За сметка на това познавам няколко човека, които са самолекуват и ми препоръчват ту едно, ту друго лекарство.
Иска ми се да отида при истински, класически хомеопат - може ли някой, който е доволен от хомеопата си, да ми даде координатите му, за да отида и аз - ако не може тук, нека да е на бележка или на поща. Често прочитам тук, че е важно да си намериш добър хомеопат - ами откъде да знам някое прочетено име в списък от имена добър ли е или не. Ако някой ми препоръча своя хомеопат, ще съм по-спокойна. Така съвсем се чувствам загубена и не знам къде да отида


Живея в София. Ще съм благодарна за всяка една препоръка.



Тема Re: Съвсем не знам къденови [re: meche_divo]  
Автор Aдeлинa (непознат )
Публикувано31.08.09 16:51



Как ще се лекуват сами? Това е пълен абсурд.

Четох в няколко теми, че във форума горещо препоръчват д-р Стоименова, но не знам координати.

Аз не мога да ти препоръчам моята лекарка, защото все още нямам резултати.

Страхотен Вълчо!



Тема Re: Съвсем не знам къденови [re: meche_divo]  
Автор snakeling ()
Публикувано31.08.09 18:02



чувам добри отзиви за д-р Иларион Ванков
други варианти за мен са Георги Чапалов, Катя Чамурлийска, д-р Стоименова
потърси в нета с гугъл координати или се обади на Българско Хомеопатично Общество да питаш за телефоните им.

Не се лекувай сама и по препоръки на четящи, че ако не дай Боже закъсаш нещо няма кой да ти помогне.





Тема Re: Съвсем не знам къденови [re: Aдeлинa]  
Автор meche_divo (любознай)
Публикувано31.08.09 18:11



Ами лекуват себе си и членовете на семействата си. При това успешно! Свидетел съм. Но са се занимавали с години, най-малко 10 години четене и учене, а не от днес за утре, не с някоя книжка от рода на "Хомеопатия за здраве и красота" и айде! Съвсем не е така. Имат си и реперториуми, и материи медики, не една, и книгите на д-р Шанкаран, и лекции! (Само пари за курс си нямат.) Аз взимам от тях да чета (покрай тях го ударих на самообразование - за обща култура, пък то си е и интересно). Задълбочени познания имат моите познати, ама моят проблем също е задълбочен, от десетилетия и те не могат да ми помогнат. Няма и нищо черно на бяло (според ревматични изследвания и рентген ми няма нищо), затова и докторите не могат да ми помогнат.

А то и не всеки с диплома... моя колежка разправя, че видяла в хомеопатична аптека жена, която се интересувала от книги на Ханеман и се засилила да купува Органона, а жената в бяла престилка зад щанда я разубедила, като казала, че това е скучна книга, подобно на конституцията. Вярно, че трудно се чете, но как може такова отношение към книга, която всички велики хомеопати препоръчват като труд, който трябва да служи за "сверяване на часовника" и често цитират параграфи от нея.

Не, че не опитаха, приятелите, но доста време мина, може би вече година и половина или две. Нищо нямаше ефект. Омръзна ми цял живот с колена да се разправям и да не мога да седна нормално на тоалетната чиния! Искам да отида на истински класически хомеопат, всъщност отдавна го искам и отлагам само защото не знам кой и къде. Единствено д-р Дора Пачова е име, което съм чувала, и наистина хубави думи, може и при нея да отида, но ми се иска да имам алтернатива, да чуя за още някой, да избера. Пък и там много се чакало при нея, записвали за седмица и повече напред, няма да ми стигне отпуската, май!



Тема Re: Съвсем не знам къденови [re: snakeling]  
Автор meche_divo (любознай)
Публикувано31.08.09 18:29



Благодаря ти, Snakeling, още утре на обяд ще отида да питам в Обществото. На Катя Чамурлийска скоро бях намерила страницата в интернет, сега нещо не мога да попадна на нея...



Тема Re: Съвсем не знам къденови [re: meche_divo]  
Автор Solveig (непознат )
Публикувано31.08.09 23:54



Здравей, meche_divo, пускам тук линкове към Българско хомеопатично общество и регистъра на Асоциацията на лекарите хомеопати в България - на всеки, когото ти препоръчат на тези две места, можеш да се довериш. Специално в регистъра има контакти на лекари класически хомеопати от цялата страна, включително от София. Успех!
http://www.bghomeopathy.org/bg/contacts_bg.php


http://homeopathybulgaria.org/index.php?option=com_content&view=article&id=91&Itemid=29&lang=en



Тема Re: Съвсем не знам къденови [re: meche_divo]  
Автор Aдeлинa (непознат )
Публикувано01.09.09 09:02



Все пак си мисля, че не е хубаво човек да си експериментира със здравето. Имали са късмет, че не са си навредили, но ако това беше станало, пак щяха да тичат при професионален хомеопат да ги спасява. Все пак знанието се натрупва не само от четене на книжки, но и от опита.



Бързо и успешно излекуване!



Тема Re: Съвсем не знам къде [re: Aдeлинa]  
Автор Sunny_Ray (отново тук)
Публикувано22.09.09 15:27



Това се надявам и на мен да ми свърши работа






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.