Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 19.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема гастрит с дуоденитнови  
Автор amily (непознат )
Публикувано08.06.09 17:09



Здравейте!
през последните 7-8 години се лекувах с хомеопатия, а пък преди това основното ми лечение си беше вит. С и парацетамол, мед с лимони, и не се вживявах много.
Но... така е като слушам акъла на загрижени колеги - започнах една жестока раздираща ме кашлица преди месец - тъкмо започнаха хубавите топли дни - и в работата ми ме стреснаха - какви пневмонии, какви страхотии, та после сърцето можело да бъде засегнато... и ме СТРЕСНАХА. отидох на лекар - джи пи - даде ми антибиотик. изпих го. без резултат. изчаках седмица пиейки стодал, смених го с тусавит - кашлях толкова жестоко, че се давех, нямах въздух. по всяко време. през нощта беше непоносимо. отидох пак при джи-пи-то - прати ме на пулмолог. и този специалист ми предписа втори антибиотик. изпих го. има подобрение. обаче продължавам да кашлям и да се давя. а и имам температура 37 градуса от която съм като парцал, но той ми обясни че това не било температура понеже на термометъра червената маркировка била на 37 градуса. отидох на контролен преглед - заключението е : "остра респираторна инфекция на долните дихателни пътища, НЕУТОЧНЕНА" - това е заключението на специалиста.

от много дълго време смятам че винаги е късно да разстреляш лекар.

а в този случай само си затвърдих мнението. пих си мойто конституционно лекарство в началото на болестта но нищо не помогна. не съм ходила при хомеопата ми.

ефектът от всички антибиотици и някакво си алое, което пия, е че имам гастрит + дуоденит.

след цялата тирада бихте ли ми казали дали направо да отскоча до хомеопата си и да им тегля една на всичките доктори... (вече съм го направила милиард пъти), но понеже специалистът ме прати да искам направление за лекар "уши,нос, гърло" се чудя има ли смисъл.



Тема Re: гастрит с дуоденитнови [re: amily]  
Автор snakeling ()
Публикувано08.06.09 18:30



освен ако не намериш наистина добър пулмолог, които не се мъчи да набута някакво ново лекарство и да се направи на велик, а наистина знае и продължава да се учи, то всякакви направления с безсмислени

за стомаха пой млечно-кисели бактерии и качествени витамини, ако има в българия не-синтетични, а от растителен произход най-добре

също така пий чай от живовлек и жълт кантарион-те оправят лигавицата на стомаха

и разбира се иди на хомеопат, който знаеш, че върши работа

п.п сериозно-купи си билки и си прави такъв чай, ще ти мине стомаха от това.Само че не си купувай чай на пакетчета, а си купи от билков магазин суха билка която сама да си запарваш.Не се вари, запарва се само.

За имунната система пий тинктура от прополис и пчелен прашец.Това има силно действие и ще помогне на стомаха също.Забъркай си в истински мед прашец и яж по няколко лъжици на ден, а отделно от аптека може да си вземеш клей, който се пие на капки.



Успех и пиши как си.



Тема Re: гастрит с дуоденитнови [re: snakeling]  
Автор amily (непознат )
Публикувано08.06.09 18:43



благодаря ти. ще пробвам живовляка и кантариона.

но за меда не знам дали да го правя. в цялата бъркотия пропуснах да спомена - "специалистът" ми даде да пия кларитин и единия ден пропуснах да го пия. кашлях доста повече. притеснението ми е да не е алергична кашлица. ама нали СПЕЦИАЛИСТ ме гледа и затова състоянието ми е неуточнено.


иначе имам нужда от засилване на имунната система обаче не ми се рискува- медът може да влоши положението. а иначе обичам и бих се хвърлила и за него веднага, ама... АМА.

мислата ми е: такъв специалист е, че... хабер си няма какво ми е, камоли да ми обясни на мене, за да знам какво да направя без да му гълтам отровите.

обаче в какво съотношение да ги забъркам живовляка и кантариона?

пак благодаря



Тема Re: гастрит с дуоденит [re: amily]  
Автор snakeling ()
Публикувано09.06.09 14:03



алергична ли си към мед?ако не си, не мисля, че има от какво да се притесняваш. Виж ако си, наистина недей.

Антихистамините хич няма да ти помогнат, щом до там се е опряло иди на хомеопат по-бързо.

чайя от кантарион и живовлек, го прави просто на око,може би едно към едно от двете, да се получи хубав нормално наситен чай-не рядък, не и отровно концентриран все пак.Билките не са токсични /тези двете/ и няма опасност да предозираш.



Тема Re: гастрит с дуоденитнови [re: snakeling]  
Автор amily (непознат )
Публикувано09.06.09 21:45



аз снощи си направих на 600 мл. вода - по една супена лъжица кантарион и живовляк... горчиииии... ама към 300 мл изгълтах.
обаче промяна няма. понеже четох наляво-надясно не се смутих особено - подозирам, че ефектът настъпва по-бавно и сега ще ударя още една доза.

утре ще звънна на хомеопата ми.

а меда го ям като супа. по повечко. досега не съм забелязала нещо да ми става от него, като изключим, че ми отесняват дрехите. ама това е бял кахър.

е действам по проблемите.

много ти благодаря за отзивчивостта.

и ти желая хубава вечер!



Тема Re: гастрит с дуоденитнови [re: amily]  
Автор snakeling ()
Публикувано09.06.09 22:03



е, ама от веднъж на ден няма да ти мине с чая-пий по три пъти поне, по една чаша

за няколко дни предполагам, че ще усетиш ефект
и вземи си млечно кисели бактерии, това ще помогне на стомаха много

между другото се сещам за сребърна вода, която твърдят че избива всякакви бактерии, предполагам,че ще помогне, но ако ще си на хомеопат, тия неща ще пречат на лечението, така че остави

евентуално ако хомеопатът не може да те приеме веднага, пий това докато влезеш

аз не бих се спряла от мед,прополис и пчелен прашец ако нямам алергия,защото са наистина много ефективни, а за отесняването на дрехите ще му търсим колая после



успех!



Тема Re: гастрит с дуоденитнови [re: snakeling]  
Автор amily (непознат )
Публикувано12.06.09 19:40



Привет!

вече не съм така потисната както в началото на седмицата, макар и да не съм цъфнала и вързала. но от мен вече лъха оптимизъм.



не съм много редовна с тоя чай, обаче сега съботно-неделно ще наблегна и ще си сваря повечко и - в хладилника за през седмицата, че иначе ми е слаба организацията.

но изпих едно блистерче "биогая" - пробиотици. купих си прополис и понеже мога да си го нося в джобчето си капя по 5-10 капки като се сетя по всяко време. една колежка донесе пчелен прашец и сега дружно се захранваме.

за сребърната вода - и за нея съботно-неделно ще обиколя по аптеките.

с хомеопата нямах успех нещо, обаче другата седмица ще опитам пак да се добера до него. но има ли смисъл? вярно, че ме боли дванайсетопръстника, обаче смятам, че ще мине. или евентуално да неутрализирам антибиотиците? и кашлица имам, но май отшумява. не съвсем, ама знам ли. да не каже, че за дреболии досаждам.

поздрави



Тема Re: гастрит с дуоденитнови [re: amily]  
Автор snakeling ()
Публикувано13.06.09 01:43



ами ако оздравееш и без хомеопат, не виждам за какво да ходиш

мисля, че всичко ще си мине, като помогнеш на тялото си

не трябва да се забравя, че истинският лечител сме ние самите-ума и тялото ни, а хомеопати, аптекари, лекари и т.н са само помощници

тези неща, които си взела имат силно действие и като подпомогнат имунната ти система, ще си здрава за нула време






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.