Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 20.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема гнойна ангинанови  
Автор purr (непознат )
Публикувано25.05.09 12:41



Моля ви за спешно мнение - лекували ли сте гнойна ангина с хомеопатия и за колко дни ви спадна Т, при нас /дете на 2,9/ продължава вече 4ти ден, като вчера стигнахме и до 41, и вече съм ама страшно притеснена. Това ми е първи опит да лекувам /не аз, де/ с хомеопатия каквото и да било и то точно ми се падна ГА...
Всяко мнение ще ми е полезно. Блягодаря.



Тема Re: гнойна ангинанови [re: purr]  
Автор snakeling ()
Публикувано25.05.09 13:43



Лекува се гнойна ангина с хомеопатия. Температурата е принципно добро нещо, но 41 е твърде високо.Предполагам е спаднала вече? Как е детето? С какво ви лекуват?



Тема Re: гнойна ангинанови [re: purr]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано26.05.09 19:16



Не мъчете детето повече. Заведете го на лекар и започнете антибиотично лечение. Как може такава безотговорност?



Тема Re: гнойна ангинанови [re: masterix]  
Автор snakeling ()
Публикувано26.05.09 20:15



и до антибиотик може да се стигне, разбира се
панацея няма
но ако може да с еизбегне антибиотик, а то може в 95% от случаите, много добре би било да се избегне



Тема Re: гнойна ангинанови [re: snakeling]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано27.05.09 18:17



В тоя случай смяташ ли, че е нормално детето да бъде държано с висока температура, опасна за живота му, докато на майка му все пак й скимне да потърси адекватно лечение?



Тема Re: гнойна ангина [re: masterix]  
Автор snakeling ()
Публикувано27.05.09 21:43



Майката се опитва да направи най-доброто за детето си и не е думата "скимване". Няма абсолютно никакъв проблем във високата температура до 40 градуса-тя е естествен защитен механизъм. Но 41 вече Е проблем и се налагат мерки. Температура се сваля не чак толкова трудно по сто начина.
А относно лечението на агнина, продължавам да търдя, че няма никакъв проблем да се лекува с хомеопатия, и разбира се следи има ли ефект и ако няма се лекува с това, с което може, ако ще да е антибиотик. За всяка ситуация си има решение и то винаги е различно.



Тема Re: гнойна ангинанови [re: snakeling]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано27.05.09 22:08



Майката е направила страхотна глупост. Защото, както е добре известно, пътят към ада е постлан с добри намерения.



Тема Re: гнойна ангинанови [re: masterix]  
Автор snakeling ()
Публикувано27.05.09 22:37



Майката не е направила глупост. Тя не се появи да дообясни какво точно е направила и какво става. Може би единственото, което аз не бих направила е да оставя температура над 40 градуса без да я сваля. Но иначе не намирам никакъв проблем.



Тема Re: гнойна ангинанови [re: snakeling]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано27.05.09 23:27



Ок. Аз не бих причинил това на детето си, защото има достатъчно ефикасни методи на лечение.



Тема Re: гнойна ангинанови [re: masterix]  
Автор snakeling ()
Публикувано27.05.09 23:40



Има хора, които дават антибиотик на децата си по два пъти в месеца и са вдигнали ръце от така наречените "ефикасни методи" и затова търсят нещо друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.