Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:41 13.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпрос за неспукани фоликули?  
Автор vaa (новак)
Публикувано10.01.09 01:52



Здравейте!
Изправена съм пред дилема и ми се иска да 4уя мнение и на някой, който се занимава с хомеопатия. След преглед гениколожката ми каза, 4е имам струпвания на неспукани фоликули по единия яй4ник, които можело да прерастнат в киста/дано се изразявам правилно/. Изписа ми Дуфастон по определена схема за 3 месеца, а от следващия цикъл да запо4на и Бисептол. На мен оба4е хи4 не ми харесва идеята да пия хормонални или каквито и да е други лекарства. Мислите ли, 4е може да се из4ака до следващия цикъл да се види дали няма да се освободят сами фоликулите /и колко може да се из4ака?/ и дали може да се приложи някакво хомеопати4но ле4ение?
Благодаря предварително за съдействието!

Редактирано от vaa на 10.01.09 01:57.



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: vaa]  
Автор snakeling ()
Публикувано10.01.09 03:48



Е тя иска да каже, че имаш поликистоза ли?
Не се лекува поликистоза с хормони, да не говорим колко са вредни, както явно знаеш.

Иди на хомеопат-класически, ще се оправят яйчниците и фоликулите-говоря от личен опит.Аз бях диагностицирана с поликистоза и множество фоликули в яйчника и отдавана нищо ми няма, без никакви хормони и други интервенции само с хомеопатия.Тялото може да оправи това, което е направило само, не се бой-има изход и без лекарства.

Само намери добър хомеопат и да е класически и мисля, че всичко ще е наред!

Успех!





Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: snakeling]  
Автор vaa (новак)
Публикувано10.01.09 09:01



Категори4но не ми е казала, 4е имам поликистоза-просто каза, 4е има струпвания на неспукани фоликули, които можело да станат кисти. Затова ми изписа Дуфастон, за да се предизвика спукването им. На мен оба4е ми се иска да из4акам да мине поне следващия цикъл и да видим какво ще ми каже пак след ехография, ако не съм пила лекарствата. Дали няма да се оправи от самосебе си! Ти можеш ли да ми кажеш на теб какво са ти дали за из4истване на яй4ниците от фоликулите? Знам, 4е това си е строго индивидуално, но все пак ме интересува.
Благодаря ти!



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: vaa]  
Автор snakeling ()
Публикувано10.01.09 16:24



да ти кажа....адски странно ми звучат такива изказвания
наистина не съм гинеколог, но съм обиколила доста докато имах проблем...

при всички положения да се дава дуфастон за това ми звучи като да застреляш муха с оръдие

Не искам да се изказвам категорично, но ми се струва, че ти е странна гинеколожката...аз поне бих сменила такава, която се опитва да ми предписва сериозни лекарства за нищо.

На мен ми даваха няколко лекарства в продължение на доста времеповече от година-не е едно нещо. А и наистина-изобщо няма значение какво е лекарството, защото то не е предписано на базата "неспукан фоликул", а на базата на поне 10-15 симптома, свързани с моя характер, външен вид, поведение, хранителни предпочитания, настроение, минала история на заболявания, семейна история на заболявания и т.н. Тези неща са абсолютно различни за всекиго и ако има 20 жени с един проблем, то е много вероятно да получат 20 различни лекарства, които да им помогнат.


В хомеопатията лекарства се педисват на базата на симптоми и особености като горезиброените, а не на базата на медицинска диагноза. Това е съвсем различно в стандартната медицина и затова хората се объркват и не могат да разберат как така няма лекарство за болест.В реперториума /нарчника от който се проверяват какви лекарства могат да отговарят на даден симптом/ няма такова нещо като "неспукан фоликул", нито дори "поликистоза", а има неща като-желание за сладко, влошаване от топло, страх от тъмно, болка от дясно/пронизваща..и такива неща....

Надавам се че разбираш защо не мога да ти отговоря на въпроса за конкретните лекарства-просто няма смисъл.



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: vaa]  
Автор snakeling ()
Публикувано10.01.09 16:35



добавка:и да не се оправи от самосебе си за един месец, това не значи, че не може да се оправи от самосебе си по принцип и осбено пък с хомеопатично лечение

на мен ми се изчистиха яйчниците "отсамосебе си" според гледището на медициите-т.е без хормони, но след повече от година лечение с хомеопатия

преди няколко месеца ходих на гинеколог-всичко си е наред, вече 10 години след лечението с хомеопатия



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: snakeling]  
Автор vaa (новак)
Публикувано13.01.09 23:24



Благодаря за отговора!
Абсолютно съм наясно с хомеопати4ното ле4ение и 4е е строго индивидуално, но все пак ми беше интересно. Може ли да ми кажеш кой хомеопат те лекува и от кой град си?:)



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: vaa]  
Автор snakeling ()
Публикувано13.01.09 23:43



В момента съм в Англия. Тогава ме лекува Марио Бояджиев. В момента той има доста високи цени..та не знам колко е удачно...вече има и други хомеопати, които са доста добри.



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: snakeling]  
Автор vaa (новак)
Публикувано13.01.09 23:50



Той в София ли е- д-р Бояджиев?



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: vaa]  
Автор snakeling ()
Публикувано14.01.09 03:48



В София е, не е лекар.

Има и други в София, има и лекари-класически хомеопати, ако държиш на такъв.



Тема Re: въпрос за неспукани фоликули?нови [re: snakeling]  
Автор vaa (новак)
Публикувано14.01.09 12:18



Aз съм от Варна, ако можеш да ми препоръчаш някой добър лекар тук....ще съм ти благодарна, или пък някой друг!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.