Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 10.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови  
Автор delfinia (тук и сега)
Публикувано28.12.08 10:22



но все пак като съм започнала,а и става въпрос за хомеопатични лекарства...та-купих си вчера една книга Отслабване и красота с хомеопатия.Понеже през последната година натрупах 10 кг отгоре(сигурно защото вече годинките се увеличават),а нямам време за гимнастики нито пари за дюкански диети,реших да търся нещо по-лесно.Чета в книгата за действието на една комбинация-графит 9 + игнация 9.Вземат се при минимална двигателна активност,вродена предразположеност към пълнота и вследствие нарушена функция на ендокринната система.Искам да попитам има ли някой,който да даде мнение дали това нещо ще подействува или въобще да не си навивам надежда на пръста ?!

Вярвам само на това,което мога да почувствувам!


Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диети [re: delfinia]  
Автор snakeling ()
Публикувано28.12.08 13:45



Никак не те съветвам да пробваш такива неща. Има малко по-неприятни неща от доказването на графит и игнация. Доказване означава развиване на симптомите за които се предписва дадено лекарство.Доказването се прави точно като се взима много пъти дадено лекарство без то да е изрично показано.

И двете лекарства съм ги доказвала по-погрешка, поради грешен прием, и то еднократен (!) и мога от опит да ти кажа, че е адски зле. Графита ми докара пукнатини по петите, каквито никога преди и (и след) това не бях имала, до степен да тече кръв и да се вижда вътре червено месо, а игнация ми предизвика такава депресия, че не искам да си спомням. Понеже беше от еднократен прием, след като антидотирах игнацията ми мина бързо, но последствията от графита стояха така няколко месеца.

За жалост май няма друг метод за отслабване освен стандартните.

Ако нямаш пари за Дюкан, поне спри захарта и брашното изцялои силно намали мазнините-остави само зехтин за мазнина-ще има много позитивен ефект.И намери време да спортуваш по малко, някак си. Знам, че не е лесно, но ако намериш по-лесен начин-сподели го :)) Във всеки случай хомеопатията, особено пък по такива смешни схемни, НЕ Е такъв.





Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: snakeling]  
Автор delfinia (тук и сега)
Публикувано29.12.08 10:24



Благодаря ти за отговора.Вчера взех 5 гранулки графит и цял ден ми сълзяха очите и в ъгълчетата чак ми се зачервиха и започна да ме сърби,не знам дали е от графита или си внуших,ама май няма да да го пия повече.Не мислех,че може да има чак такова действие,нали казват че хомеопатичните ,ако не помогнат поне няма да навредят.За сега съм спряла сладкото с изключение на черния шоколад.

Вярвам само на това,което мога да почувствувам!

Редактирано от delfinia на 29.12.08 10:25.



Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: delfinia]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано29.12.08 10:59



Не разбирам от хомеопатия относно споменатия проблем, но съм имала подобен проблем и нищо друго не го решава освен положителен баланс между хранене, начин на живот и повече движение, в полза на движението и по-малко храна.


Не трябва да се гладува, абсолютно е нежелано. Може да се гладува с лечебна цел и при лекарски контрол, и при сериозни основания. Но аз съм против да се гладува само с цел суета и за едното отслабване, макар да съм наясно, че свалянето на мазнини само по себе си е здравословно.


Винаги съм имала този проблем, защото работя на компютър цял живот и за 15 години работа се натрупва нежелан ефект от обездвижване, гръбначни изкривявания и забавен метаболизъм, ако съм изпуснала нещо в описанието, добавете го.


Веднъж намерих доста стабилно решение, което ми хареса, и ще го приложа отново при пръв удобен случай.


Намираш си една работа, която е физическа, някакъв груб труд, от сорта на чистачка или продавачка, абе каквото намериш, проблема е с работното време, но тези често са на смени или на час. Нещо такова. Ти ще търсиш и решаваш, от теб зависи какво ще намериш. Гърчиш се на долната и неблагодарна работа, в която никой не те жали и правиш фитнес, на който на теб ти плащат, вместо ти да плащаш за фитнес и за гъзарии. Между другото, така съня ти ще стане бетон! Тогава си оправих и безсънието, за периода, в който работих доланата и черна работа.


После си доработвах в къщи, а и тогава ходех на работа на плаващо работно време, тоест на присъствие, защото на работата ми имаше електронна система за наблюдение и нямаше значение кога ходиш на работа, стига задачите ти да са свършени в срок, само да си навъртиш седмичните часове и да имаш лек овъртайм.

Ми, формулата работеше перфектно! Свалих за около 6 месеца около 5,5 кг, и видимо се стегнах, а и съня ми се оправи, а и париците ми...




Та, това го знам от лекар. За да почне организма ти да гори мазнини, трябва да имаш минимум над 40 минути движение до към изпотяване, интензивно и натоварващо, но без да имаш прекъсвания в тези минимални 40 и повече минути. Може да са повече, ако понесеш повече, но не по-малко от 40 минути, за да влезе организма ти в режим на горене на мазнини.


И няколко прости правила: яж по-малко, но по-нискокалорични храни, предимно препоръчваните за здравословно хранене, мляко, риба, плодове, зеленчуци....без пържене, само на пара или варене и печене....простите и семпли правила за здравословен живот.


И много движение! Това е достатъчно, и конска доза упоритост! Първите видими ефекти ще дойдат след много време, поне, ама поне месеци, и вероятно даже години!


Колкото години си живяла нездравословно, горе долу толкова ще ти трябват отново, за да обърнеш тенденцията! Тялото пази спомен за начина, по който си живяла, и ще се съпротивлява на усилията ти, и ще трябва да го убедиш, че сега искаш да живееш по друг начин.


И забрави мързела, това ще те демотивира и ще развали ефекта от всяко усилие! Какт оказваше дядо ми, мързела е майка на всички пороци!


Направи си отлично обмислен график, научи го наизуст и го спазвай с години, а е добре да е за цял живот. Тази инвестиция ще ти се отблагодари по невероятен начин, уверявам те! И здравето ти ще се подобри значително, сигурно е, освен че ще се стегнеш и ще се разхубавиш, и ще бъдеш по-жизнена и здрава!


Аз се занемарих напоследък, и се оглеждам за нещо подобно отново. За съжаление, в последните години се поизпуснах, и съм леко уплашена, колко воля и сила ще ми трябват, за да обърна инерцията на тялото си.


Но вече съм го правила тоя номер, и просто ще стисна зъби и ще положа тези усилия. Виждала съм ефекта, и съм наясно какво искам. Просто ще стисна зъби и ще го постигна, в мой интерес е!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: delfinia]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано29.12.08 11:13



Забравих да кажа, че това е единствения начин за стабилно сваляне на килограми.


Всички други начини, за да има бърз ефект, лъжат организма да свали някаколко килограма, и после организма се изплашва, и се старае да натрупа обратно изгубеното тегло, това е така наречения ефект йо-йо.

Не е достатъчно да правиш диети за няколко дни, или да ходиш една седмица на фитнес. Това е само начин да изплашиш организма. Собственото ти тяло си има собствено мнение какво му е нужно и полезно. Така да се каже, ще превъзпитаваш собственото си тяло като малко дете, и ще го учиш на нови навици и ново съществуване. Това зависи само от теб, от личността ти и волята ти. Хм...лекичко и от наследствеността, но наследствеността си я имаш, това не може да се промени. Каквато е, такава. Можеш да промениш само себе си и личността си, и начина си на живот. Това е положението, како Сийке.


Затова, запряташ ръкави, хващаш един химикал и правиш график, и започваш, след като предварително се надъхаш, всяко отпускане ще те върне в изходна точка, а може дори да влошиш нещата. Това вече зависи само от волята и личността ти, как ще го избараш и колко талант имаш да разбираш себе си и тялото си. Може да си говориш с него, с тялото си. Докато записваш, го увещаваш, айде още един ден, айде още малко, после ще видиш как ще живееш по-дълго и ще си по-зрадо, тяло мое ненагледно, аз те обичам и сега ще те извая, сега ще видиш каква красавица ще се открие под тези тлъстини, баси паласките съм натрупала, така не може, виж се в огледалото, а не искаш ли да си купиш къса пола и да се фръцкаш елегантна пред гаджетата...


Ми, отнасяш се към тялото си така, както искаш то да се отнася към теб, тоест с внимание, уважение и признателност. Ще видиш как ще ти се отплати собственото ти тяло!


Ако обаче се размърляш и се мотаеш, и ако си тровиш тялото с гадни пържени храни и гадории, ако злоупотребяваш....ами тялото ти ще те изостави, това е сигурно! И ти би се ядосала някой да се отнася небрежно и грубо към теб, нали?




Затова, ще дадеш добро отношение на собственото си тяло, ако искаш и ти да получиш добро отношение от тялото си! Ти си обитател на тялото си и си длъжна да се грижиш добре за жилището си! за да ти е уютно на теб самата в това жилище.




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: Roxana]  
Автор delfinia (тук и сега)
Публикувано29.12.08 14:21



Лелее,това беше страхотно градивно и истински истинско.Психиката ми вече се настрои на вълна промяна.Егати хапчетата,хвърлям ги и си изваждам степера из под леглото.А днес си купих и вестника за обяви и ще си намеря и още една работа и без туй имам нужда от финансови постъпления.Супер си,благодаря!Още днес ги погвам гадните мазнини!

Вярвам само на това,което мога да почувствувам!

Редактирано от delfinia на 29.12.08 14:23.



Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: delfinia]  
Автор snakeling ()
Публикувано29.12.08 21:49



ами да, най-вероятно е от графита
никак не е трудно да се появят нежелани реакции от неправилно предписани хомеопатични лекарства

изобщо не е вярно, че не вреди-няма нещо,което да има действие и това действие да не може да бъде насочено неправвилно и слоедователно да може да вреди

но е вярно, че е доста по-трудно да се навреди с хомеопатия, отколкото с ортодоксална медицина

при грамотно изпозлване на хомеопатията от квалифицирани хомеопати вредите ас крайно редки


махането ан въглехидратите от храната наистина прави чудеса



успех ти желая!



Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: delfinia]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано29.12.08 23:25





Ужасно се радвам за теб. Ще се радвам, ако съм помогнала.

Сега се сетих, може да си намериш хубав зелен чай, поне аз го знам като добро отмиващо токсини средство, и помага (така твърдят) при отслабване. Изобщо чайове. Когато се движиш интензивно, трябва да поемаш големи количества течности. Недей такива със захар. Плодовите сокове понякога съдържат много захар, и недей от бутилираните, а си купувай хубави и по възможност не напръскани (знам, че е леко маниакално, то има ли нещо без химия...) но колкото може де, все пак не се тъпчи с нитрати доброволно. Прави си джусове и фрешове, но недей повече от 0,5 литър на ден, заради естественото съдържание на захар в плодовете. Може цитруси, те нямат чак толкова захар, но избягвай банани, или поне не плюскай безконтролно.

Свежи зеленчуци, салати, всякакви разновидности на растителна храна, зърнени храни, такива неща. Зърнени храни с влакнини, да не ядеш бял хляб, а по-скоро типов или оня хляб, без брашно, на който е смляно цялото зърно...

Никаква бяла захар! Може като деликатес да си позволяваш най-много една малка лъжичка кафява захар сутрин в кафето, или чая, но не повече, трябва само да ти достави радост и душевен комфорт, а не да се тъпчеш с празни калории!

Месо да, но ...ограничено. Сама ще почувстваш колко. Не трябва никога да чувстваш тежест в стомаха. Каквото и да ядеш, дори да си в началото, ако почувстваш тежест, спри, изчакай ако трябва часове, и предпазливо продължи с по-малки количества и по-лека и течна храна.


Супи - всякакви. По-течни, бульонести, аз понякога пасирам, понякога не. Супите са идеални за отслабване. Топла, полезна, течна храна, пълна с полезни вещества.


Внимавай със солта. Почти трябва да я изхвърлиш от менюто си. Все пак недей съвсем без сол. Ориентировъчно, не повече от 2-3 грама сол на ден добавяй към храната, но недей повече, колкото и да ти се иска. Самата храна съдържа естествени соли, не е нъжно да се задръстваш с огромни количества сол, солта задържа течности в тялото.

Да не забравя нещо....


Старай се да виждаш красотата наоколо. Винаги с усмивка. Пускай си танцова музика, или поне да има подчертан ритъм, да те настройва и надъхва. Не си отказвай развлечения, при толкова работа ще искаш отчаяно да получиш и по-разнообразни емоции. Ще откриеш, че далеч по-умерено ще почнеш да гледаш на нещата в живота. Подобен режим и настройка на ума ще те дисциплинира и по отношение на други важни неща за теб, и като цяло ще промени философията и начина ти на мислене. Това обаче няма да стане веднага. Вероятно ще минат месеци, някъде към 6 месец почва да се усеща първия повей. Кат омине първата година така, ще се обърнеш и ще си спомниш какво е било, и ще се гордееш с постигнатото. Така ще получиш още повече мотивация, при първите резултати. Но трябва да бъдеш търпелива и волева....


Към третата година, ако си упорствала, ще забележиш и други промени...но ще те оставя да ги откриеш сама....


Вероятно ако си пушачка, тялото ти само ще се откаже от цигарите. Ако пиеш алкохол, с течение на времето тялото само ще намали количества или съвсем ще забрави за алкохола. Обяснението е много просто: при усилено движение се отделя така наречения хормон на щастието, поправете ме, ако греша, ендорфини ли бяха....и просто няма да имаш нужда от стимуланти и химия, за да получиш удоволствие. Тялото ти ще почне да разбира какво правиш, и ще реагира, като ти помага.


Това е цяла философия, това, което ти обяснявам. Изградих я за себе си след четене на разни чун-дзи, тае бо и не помня още какви разни източни философии. Никога не съм тренирала, но четях и се опитвах да разбера какво са имали предвид. Малко е ....психеделично това, което ти обяснявам. На мен ми върши работа, дано и на теб. Ако решиш, че някое бойно изкуство или примерно йога ще ти помагат, може и това да правиш, пробвай, нищо не е забранено. Следвай само философията, че трябва да правиш неща, които да помагат на тялото ти да оздравее и да се диспциплинира, и успоредно с тов,а на практика изграждаш една своя нова личност, за да овладееш процесите. Ще откриеш, че не си сляпа за тялото си, и ще почнеш да се вслушваш...но това е по-нататък, не веднага ще се получи...


Помага да поработиш върху дишането си...абе всичко в помощ на идеята, че искаш да постигнеш нещо хубаво. Всичко, което е в помощ на развитие в положителна посока....


Хайде,стискам палци, и ела да се похвалиш след някой и друг месец....


И аз ще почна, и аз съм се запалила. Последните ми няколко години бяха пълни с нерви и всякакви изпитания, и позанемарих физиката си, налагаше се...


Залавям се и аз

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: Roxana]  
Автор delfinia (тук и сега)
Публикувано30.12.08 23:30



Наистина помогна и психическата нагласа е много важна.Как само щях да започна да се тъпча с някакви хапчета.Голям съм мързел,ама от вчера вече не е така.Айде да не се хваля предварително.След време ще пиша за резултатите.

Вярвам само на това,което мога да почувствувам!


Тема Re: Не зная тука ли да пиша или в клуб диетинови [re: snakeling]  
Автор elan (минаващ)
Публикувано06.01.09 05:48



И все пак да попитам във връзка с темата - за японските гъби. Ето това:
http://www.fungo.ws/ , но май не се копира. Става дума за подпомагане дейността на черния дроб и от там метаболизма , като имам впредвид прекаран хепатитА и хепатитБ.

Редактирано от elan на 06.01.09 06:35.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.