Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 06.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови  
Автор Димka Haтaлkин (непознат )
Публикувано03.10.08 17:21



Също така смея да твърдя, че кафето вече съвсем не се счита за антидот, както е според старата генерация.
Единствено мента и камфор си остават такива.
Правилно подбраното лекарство по принцип нищо не може да антидотира.
И такива зверски ограничения - като алкохол или остри подправки - са неоснователни и безсмислени. Те /подправките/ също не пречат.
Единствено и пак повтарям като несъмнено доказани антидоти си остават единодушно камфор и мента.



Тема Re: ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови [re: Димka Haтaлkин]  
Автор Kreiziinlove (oTka4a^ka)
Публикувано03.10.08 22:06



е Значи ! съм антиДотирала :) днес взех и мазило с камфора - боли ме коляното ужано от седмица ...че си и измих зъбите с НОРМАЛНА ПАСТА за зъби... от 4 месеца не съм вкусила ,.,,,,,,,,,,,,,,сгйдхойхб;ойх
МАЙНАТА МУ !
писна ми !
;)



Тема Re: ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови [re: Димka Haтaлkин]  
Автор snakeling ()
Публикувано04.10.08 13:41



говориш СТРАШНИ глупости

Аз лично съм си антидотирала лекарството с БЕЗКОФЕИНОВО кафе, защото в него все пак има 10% кофеин, освен ако не е с 0% кофеин-изрично написано. А лекарството си беше супер правилно и ми действаше добре дълго време преди да го антидотирам.

Тая глупост как точното лекарство не може да се натидотира, незнайно как, се е разпространила и сред някои бълграски хомеопати.... А истината е проста-някои хора натидотират много лесно, други не антидотират изобщо.Освен това някои лекарства се антидотират лесно, други трудно, а също има разлика във веществата, които антидотират лекарства. То си е написано в Материя Медика след лекарствата-има някои, които се натидотират от оцет, чай от лайка и други специфични неща.

Освен това в Органона си пише ясно какво е антидот.

Ще ме прощават некласическите руснаци, при които си отишла да се учиш, ама не ги считам за някакъв авторитет пред Органона, пред Материя Медика и пред собствения си опит.


А за алкохол е абсолютно естествемно точно в Русия да не искат да им е антидот....ясно защо. Само дето искам/не искам не играе голяма роля във фактологическото положение.


имам един въпрос към теб: Ти хомеопат ли си или сега си се записала на някакво курсче в Русия и ни споделяш с апломб откровенията, на които те учат там?



Тема обикновен пациентнови [re: snakeling]  
Автор Димka Haтaлkин (непознат )
Публикувано04.10.08 22:42



Аз съм просто обикновен и доволен от лечението поциент.
Там методиката е различна.
В Москва има много такива центрове и поликлиника по хомеопатия, във всеки случай се подхожда конкретно.
На жена ми и предписаха наистина само-едно единствено лекарство.
А на мене - 5.
различно е.
И двата случа има резултат налице.
Не съм медицинско лице, нито съм от вашата гилдия.
Не робувам и няма да робувам никога на едно и също течение или твърдение.
Вземете литература и ще прочетете много добре за разните течения и ученията във вашата наука.
Всяко си има своята стойност.
Никакви курсове не посещавам.
Аз съм просто обикновен пациент.
И никога за нищо на света и при никакви обстоятелства никой не може да ме накара да мисля и да налагам да приемам само една школа за правилна и вярна.
Наистина всеки случай е индивидуален.
Някои антидотират много лесно, други не, аз по принцип избягвам кафе заради хипертонията.
И алкохол също мразя.
Но на такива тъврдения че трябвало само едно-единствено лекарство да се предписва, няма никога да се подчиня.
И това е индивидуално.
Ето при жена ми - само едно лекарство предписват, при мене - 5 и при двамата има положителни резултати.
Така че просто не натрапвайте идеята, че видите ли класиката заслужава внимание, а останала било псевдо-наука.
Не само вашето течение заслужава внимание!
Течения има винаги навсякъде и ще има!
И в църквата е така - всички християти се кланят на Исус Христос, ама и там има течения - католици, православни, протестанти, методисти и пр. - и нима всяко отделно движение си няма своите привърженици!
Както християнството не е само православно, а има и католическо, така и хомеопатията не е само класическа, а има и комплексна, има и клинична!
Нашата държава ще се оправи когата спрем да сме вечно недоволни и да се чудим как да подлеем вода другиму.



Тема Re: обикновен пациентнови [re: Димka Haтaлkин]  
Автор snakeling ()
Публикувано04.10.08 23:01



както казах по-горе-лекувай се както намериш за добре


изказвания за това как трябва да се работи в хомеопатията на този етап не можеш да направиш-нямаш достатъчно опит

не че нямаш право да го кажеш-имаш, но не очакваш да има някаква тежест на този етап. Ако решиш да станеш хомеопат и се убедиш в това твърдение на базата на личния си опит и кажеш "аз проверих това твърдение в практиката си и видях,че е вярно", тогава може да се заслушам в мнението ти.



Само ще добавя за "добрия ефект" при даване на 5 лекарства-понякога такъв "добър ефект" е последван от поява на много тежко заболяване или усложняване на настоящото заболяване, Много ти е рано да направиш заключения, колко ти е добър ефекта, реално.

Имай предвдид, че мнението на професионалните хомеопати против лечението с много преапрати не е от глупост или старомодност, а се дъжи на конкретни ефекти, които те с анаблюдавали у пациенти и които искат да избегнат.

Това не се дължи на някаква вяра, като във сравнението с религията, което си дал, а на наблюдение на реални ефекти от различните подходи. Аз знам за случаи на поява на МС при детенце, лекувано с този "множествен" подход. И ако това стане при теб да не мислиш, че ще поемат отговорност? Ще кажат-ех, ние го излекувахме така хубаво от високо кръвно, а той взе че разви диабет, какво да с еправи-съдба". И даже може и ти да не се сетиш, че неправилно "лечение" или с други думи "подтискане" причинено от този подход ти е докарало това.

Аз нямам никакъв интерес да подилвам вода на ниякой хомеопат, но имам интерес да не идват при мен приятели и да ми казват, как децата им са развили множествена склероза от хомеопатията и вече не искали и да чуят за такова нещо.Ето, ако и на теб ти стане зле от това "лечение" ще дойдеш да кажеш, че ХОМЕОПАИЯТА е измама, а не че си отишъл при псевдо-хомеопати, които не знаят какво правят.



Тема Re: ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови [re: Димka Haтaлkин]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано05.10.08 12:08



След повече от 5 години лечение с хомеопатия, за себе си мога да кажа, че кафето не ми е антидот, пия си средно по 6 кафета и не ми пречат, като конституционното не съм го променяла от почти 3 години и продължава да ми действа при нужда, но с алкохол съм се антидотирала. Та всичко е много индивидуално и е според конкретния организъм. Не знам дали съм права, но е важно да усещаме себе си и когато в началото приемем хомеопатията като начин на лечение и живот да се съобразяваме с всички основни забрани, а с течение на времето ще открием за себе си какво може и какво не може.



Тема Re: ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови [re: Finch!]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.10.08 15:01



Така е, някои хора са по-чувствителни от други.Но все пак има лекарства, които са по-чувствителни към кофеина от други.Може би твоето е от тези, които нямат кафето за антидот и ако ти дадат нещо друго то да се антидотира с кафе.

Обаче като стане въпрос за това, аз винаги се питам едно нещо-Как разбра, че кафето не ти е антидот?Казваш, че лекарството си действа...а знаеш ли как би ти действащо ако не беше пила кафе?Ами ако можеше да си се излекувала много по-бързо, ефективно и в дълбочина, вместо просто да получаваш подобрение на част от симптомите? Не намирам отговор на това.... Понеже антидотирането не е наличие на нещо, а липсата му, е много трудно да се каже, случило ли се е или не.

За мен също стои въпросът-как изпбщо може да се проведе правилно хомеопатично лечение, ако човек не спазва законите за антидотиране. Как да разбере хомеопата, дали е дал грешно лекарство, което просто не действа или е дал вярно лекарство, което е антидотирано?Няма никакви признаци по които може предварително да се разбере дали един човек е много чувствителен към антидоти или изобщо не е. Това може да стане ясно едва след време. Познавам хора, които не антидотират каквото и да било-това според мен са хората, с много стабилно здраве и енергия акто цяло. Те също и не доказават лекарства.Просто оргамизмът им отказва да приеме стимули, вадеши го от равновесие по какъвто и да е начин. Е да, ама тези хора не са чак толкова много.



Тема Re: ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови [re: snakeling]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано05.10.08 17:31



Не искам да споря защото като цяло си права. Смятам, че съм устойчива на кафето и че съм в почти идеално здравословно състояние към момента, да не чува Дявол. Говорила съм с хомеопата си за това и той ми е казал, че щом толкова много искам кафето, да не се отказвам повече от него. Тъй като съм усетила антидотирането с алкохол, а след кафето нямам никакви симптоми, може би то на това ми лекарство не действа или наистина съм достатъчно здрава. Започвайки хомеопатичното лечение, спазвах абсолютно всички забрани, та дори и повече си налагах и така почти 4-ри години. Преди около година си върнах кафето, няма нова симптоматика или върнати стари болежки.



Тема Re: ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови [re: Finch!]  
Автор snakeling ()
Публикувано05.10.08 18:15



о, ако си се лекувала 4 години и започнеш да пиеш кафе след това, то то естетсвено че няма да антидотира на този етап вече, след като са се стабилизирали резултатите

тези ограничения не са завинаги, а само до стабилизиране на излекуването, което може да трае доста време, но все пак не 4 години



Тема Re: ОТНОСНО АНТИДОТИТЕ - КАФЕТО НЕ СЕ ЯВЯВА ТАКОВА!нови [re: Finch!]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано06.10.08 08:06



Моят хомеопат също смята, че кафето не е антидот, както и алкохола. От няколко години ме лекува и досега нито едно от двете не ми е попречило. И така както вървят нещата, май вече съм към края на лечението.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.