Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 21.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема Възможно ли е при "доказване"нови  
Автор jana (хаплива)
Публикувано18.10.08 22:51



Дъщеря ми се зарази от детската градина с поредният върлуващ грип миналата седмица. Почивните дни имаше висока Т, сополи и кашлица. Цяла седмица не успях да я излекувам с клеева тинктура и сребърна вода и в четвъртъка й дадох по предписание на хомеопатката mezereum 200c, каза да й звънна чак в понеделника, за да има време да подейства. Симптомите бяха гъсто зеленикаво-жълки секрети от носи и кашлица предизвикана от тях. Дадох й го и до днес сополите намаляха видимо кашлицата почти изчезна, но днес (почти трети ден) сополите бяха малко повече от последните 2 дена и кешлицата леко се засили и като капак сега леко топлее (не повече от 37.4-5). Въпроса ми е може ли тази Т да е от доказване на лекарството (чувала съм, че има критичен ден) или е нов симптом?
Благодаря предварително




Тема Re: Възможно ли е при "доказване"нови [re: jana]  
Автор snakeling ()
Публикувано19.10.08 01:56



не, това не е доказване
по-скоро има нужда от нова доза лекарство

температурата е добър знак за засилване съпротивителните сили на организма, и по-скоро е зле че е ниска, а се засилва пак кашлицата

обади се на хомеопата , да не давам аз указания, при положение, че не съм виждала и очите на детето



Тема Re: Възможно ли е при "доказване"нови [re: snakeling]  
Автор jana (хаплива)
Публикувано19.10.08 09:34



Много мерси, това исках да разбера дали си е от доказването или да върта телефоните.
Хубав ден




Тема Re: Възможно ли е при "доказване" [re: jana]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано21.10.08 17:00



а на лекар не се ли сети да си заведеш детето, или ще продължаваш да го мъчиш още неопределено време?



Queen's only


Тема Re: Възможно ли е при "доказване"нови [re: Last Roman]  
Автор jana (хаплива)
Публикувано21.10.08 21:21



Детето ходи успоредно на двама лекари - класик и хомеопат. Резултата е антибиотично лечение, тъй като не винаги хомеопатията е панацея. За жалост е с гнойна ангина.




Тема Re: Възможно ли е при "доказване"нови [re: jana]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано22.10.08 23:56



щеше да ми е интересно, как ще излекуваш гнойната ангина с хомеопатия. Е поздравления за проявения здрав разум.

Queen's only



Тема Re: Възможно ли е при "доказване"нови [re: Last Roman]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.10.08 02:06



ако ти беше интересно, щеше да разбереш

ако не си разбрал, то е защото искаш да си запазиш света какъвто си си го конструирал докато си учил фанрмация



лекува е гнойна ангина, защо не е станало в този случай на знам
бих попитала първо-класически ли е хомеопата



Тема Re: Възможно ли е при "доказване"нови [re: Last Roman]  
Автор snakeling ()
Публикувано23.10.08 02:17



като се замислих-това май е една жена от клуба на майките, където се подвизава боаронеца мариан иванов...тоест детето със сигурност се лекува не с истинска хомеопатия а с боаронски трикове...и естествено те не работят в голяма част от случаите и се пие антибиотик



Тема Re: Възможно ли е при "доказване"нови [re: snakeling]  
Автор jana (хаплива)
Публикувано29.10.08 22:28



като за начало излекувахме гнойната ангина за жалост с антибиотик, защото mezereum и hepar sulfur незнам защо не помогнаха, мъчих детето 4 дена с Т и нищо.

Но беше комбинирано с варицела и може и това да е било проблема, разбра се за жалост късно. Да отбъдещите майки съм и там се подвизава д-р Михайлов (другитя не съм го и чувала), но аз единствено чета от него, имам си хомеопатка-класик, която познава и лекува детето и семейството ми. Така за сериозни неща по нета не се доверявам, особено като съм нямала личен контакт с доктора.
Семейството ни е медицинско и съм наясно с рисковете от тази гледна точка, но не отхвърлям хомеопатията, вярвам в нея защото съм виждала резултатите й, а и понякога е по-добре без химия да се пробва преди да дойде "тежката" артилерия.
Много благодаря за мнението, радвам се, че сте тук и помагате





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.