Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 25.09.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лекува ли хомеопатията АД  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 14:49



Интерсува ме лекува ли хомеопатията Атопичен дерматит при малки деца и възможно ли е да има нежелани реакции.



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: kiko]  
Автор snakeling ()
Публикувано29.09.08 18:24



да, лекува

не мисля, че могат да се очкават някакви нежелани реакции



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: snakeling]  
Авторmint (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 12:09



Аз не мога да кажа че 100% лекува (поне за сега), но със сигурност не вреди. Аз съм са АД от много години опитах какви ли не неща. Ефекта е само временен, ако въобще го има. От май месец съм само на хомеопатия. Процеса, поне при мен е много бавен, но истината е че имам огромно подобрение. При условие че вече половин година не се мажа с никакви кортикостероиди и овлажняващи кожата мазила, в момента имам само една единствена малка раничка на ръката и то почти завяхнала. Кожата ми вече не е толкова суха, зачервена и лющяша се. Сърбежите пък съвсем изчезнаха. За АД знам че е много упорито заболяване и че трябва търпение и упоритост и със сигурност знам, че кортикостероидните кремове само влушават нещата. Ако ги ползвате, моят съвет е да ги спрете, но в никакъв случай рязко. Ако сте от София мога да ви дам телефона на моя хомеопат, който е класически.



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: kiko]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано02.10.08 13:29



Лекува се, и много често е резултат от ваксината ДТК+полио (поне в моя опит). Опитайте с хомеопатия.



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: passerby]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано03.10.08 23:46



и аз като си направя равносметка за първи път се появи след първата ваксина ДТК. но разбира се докторите отричат да има някаква връзка(нали фарм. фирми трябва да си продават ваксините). за съжаление за сметка на здравето на нашите деца



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: kиko]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 15:57



Защо веднага намесвате докторите? С уточнението, че фармацевтичните фирми продавали? Докторът какво ви е продал? Нали вие сте отишли да ви сложи ваксината? Колко платихте, за да ви сложи това ДТК, та приказвате глупости? Ваксините им влизат в задълженията, наложени от здравната каса и като идете да се оплачете, че не ви се слагат, той подлежи на тежки глоби.



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: Bили]  
Автор snakeling ()
Публикувано04.10.08 18:22



и това е така
вината рядко е на индивидуални лекари-само вс лучаите когато са на договор с фармацевтична компания и получават процент от предписани лекарства и всякакви странни сделки от този род

мисля, че е наивно да се обвиняват индивдуални лекари-те в повечето случаи са си съвсем искрени и добронамерени

иначе за ваксините си има държавна политка, която е продиктувана пак от фармецевтичните компании чрез лобитата им във властта

затова има и петции срещу тези неща....горе има закована тема с петиция



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: snakeling]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано04.10.08 19:48



Принципно е така. Ядоса ме госпожата по-горе, защото си говори ей така-по инерция. Специално ДТК-то е от задължителните ваксини, които се предоставят безплатно от ХЕИ. Какви фармацевтични компании в случая? Здравето на моето дете е преди всичко МОЯ грижа. Но нали така сме свикнали да прехвърляме нашите отговорности и задължения на някой друг. Например доктора-нека той да отговаря! След като навсякъде има толкова информация за всичко, можем да преценим искаме ли детето ни да се ваксинира или не. Ама трябва първо да се прочете, а после идва трудното - да откажем ваксина и да поемем отговорността за решението си. Ама не е лесно, нали? За ваксините прочетох още преди 7-8 години, бях много впечатлена, търсих още информация, четох и децата ми не получиха повече ваксини. Просто говорих с личната си лекарка, обясних, че не желая, това е. Но отговорността си е моя. Как така въпросната госпожа знае, че е вредно и примирено въздъхва - това е за сметка на здравето на детето ми, ама той лекаря е виновен, щото фармацевтичната компания, незнамсиквоси....



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: Bили]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано05.10.08 12:16



Виж, личния лекар ми е обяснил, че е моя отговорност ваксината, но сега за детската градина се сблъсках с другия проблем. Чудесно е, че съм се подписала и го освобождавам от отговорност, да това е мое право, но в детската градина не могат да приемат детето ми без пълен имузиционен календар. Както няма да мога и да го запиша в първи клас. Ето това е порочна система. АД и хранителните проблеми на сънът ми се активизираха още от родилния дом, където му поставиха първото ДТК без да ме питат, без да се отчете, че е недоносен и без да се вземе предвид фамилната обремененост. Всъщност всичко е отчетено и записано, но е факт, че се поставят ваксините въпреки това и ни изписват с рецепти и препоръки за последващо лечение...



Тема Re: Лекува ли хомеопатията АДнови [re: Finch!]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано05.10.08 15:27



Ти kiko ли си или някой друг потребител? Всъщност това не е толкова важно. Просто ми омръзна за всички несгоди в държавата да бъдат обвинявани лекарите (веднага уточнявам, че не съм лекарка и имам съвсем друга професия). Веднага обвиняваме личния лекар, че е в далавера с фармацевтичната компания. А след като в детската градина не приемат детето без ваксина, след като не записват детето в първи клас без ваксина, то защо не обвиняваме лелките и учителките, че са в комбина с фармацевтичната компания? Какво общо има личната лекарка в цялата тази далавера?
Съвсем отделно от това, не можеш ли да помолиш лекарката ти да впише, че е поставена ваксината, а ти да не ходиш да се хвалиш след това? Просто като съвет го казвам, съвсем добронамерено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.