Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 21.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля за разяснение...нови  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано17.09.08 10:09



... каква е разликата между конституционално и миазматично лекарство?
И с каква цел се изписва едното и другото?
Питам, защото на дъщеря ми вчера лекарката ни предпочете да й изпише миазматичното й лекарство и ефектът е невероятен, още днес!!!
Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът ми е глупав.
:)
Ели



Тема Re: Моля за разяснение...нови [re: elimax]  
Автор snakeling ()
Публикувано17.09.08 11:59



не ти е глупав въпросът

миазматично лекарство е такова, което се дава с цел премахване на наследствени обременявания, които предизвикват заболявания

конституционално е лекарство, което се дава като най-добре отговарящо на същността на човека

принципно дори миазматичното може да е конституционално, ако човек има много ясно изявени такива симптоми

мисля, че е по-правилно да се говори за конситуцонално лечение, отколкото за конституционално лекарство-т.е лекува се човека според пълната картина на симптомите и особеностите му

радвам се, че нещата се развиват добре!





Тема Re: Моля за разяснение... [re: snakeling]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.09.08 16:25



миазматично лекарство е такова, което се дава с цел премахване на наследствени обременявания, които предизвикват заболявания
А може ли пример?



Queen's only


Тема Re: Моля за разяснение...нови [re: snakeling]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано17.09.08 20:21



Благодаря за отговора!
При мен винаги изписват едно и също лекарство, за най-различни симптоми, явно това ми е конституционалното лечение :)
При дъщеря ми почти винаги е различно лекарството, според симптомите, но винаги е имало колебание дали да не изпишат вчерашното и лекарство. Миазматичното - задължително ли е свързано с наследствена обремененост? И това може ли да се промени??



Тема Re: Моля за разяснение...нови [re: Last Roman]  
Автор snakeling ()
Публикувано17.09.08 21:13



например Туберкулин за наследствена обремененост с туберкулоза-т.е случаи на туберкулоза назад в семейнста история

или Сифилин за семейна история на Сифилис

или Медорин за семейна история на гонорея

или Карцинозин за семейна история на рак, диабет и алкохолизъм/психични заболявания


но не всеки, който има такава семейна история има нужда от даденото лекарство
трябва да има определени симптоми или пък даваните му конституционални лекарства да отказват да работят, въпреки че са точни. Тогава може да се даде миазматично, като списъкът не е изчерпан с горните лекарства.



Тема Re: Моля за разяснение...нови [re: elimax]  
Автор snakeling ()
Публикувано17.09.08 21:15



ами понякога проявяваме симптоми на дадено лекарство, което се дава като миазматично, без да знаем, че имаме такава обремененост

може би може и да не нямаме, а може и просто да не знаем, но след като прояваваме симптоми на лекарството, то то е за нас

едва ли някой е разправял на децата си, ако е имал примерно гонорея на младини, особено пък преди 50-60 години



Тема Хм. Това не го разбрах добре.нови [re: snakeling]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано18.09.08 13:57



Да се спрем за определеност на случаите с гонорея или сифилис.
Как се тълкува терминът "наследствена обремененост", какво следва за обременения? Конкретни примери?



Тема Re: Хм. Това не го разбрах добре.нови [re: pyrx]  
Автор snakeling ()
Публикувано18.09.08 21:40



развитите на определени болестни симптоми, които не са симптомите на болестта а друг вид



Спомням си че имах едно пациентче преди години, на което родителите имали сифилис преди то да се роди. Доведоха го заради болки в корема, необясними с нищо. Детенцето имаше мания да си мие ръцете непрекъснато, което е един от симптомите за сифилинова обремененост. Имаше и други-вече не си спомням. Като му дадох Сифилин болките му минаха.В този случай не съм му давала лекарство за болката, а за наследствената обремененост и това свърши работа. Явно по някакъв начин това заболяване се е отразило на детето.



Тема Ясно. А тинови [re: snakeling]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано19.09.08 10:35



какви действия предприе за обяснение на болките?
Можеше да е примерно стомашно-чревна инфекция - прати ли го детето на изследване?



Тема Re: Ясно. А тинови [re: pyrx]  
Автор snakeling ()
Публикувано19.09.08 11:13



детето беше пратено при мен от лекар в педиатрията на МА, който го беше лекувал безуспешно дълго време


хомеопатията не се занимава с "обяснения" от конвенционален тип-примерно да се определи какъв тип инфекция има, има ли инфекция и т.н. Хомеопатията се занимава с хомеопатични обяснения, диагнози и лечение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.