Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 09.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема екземанови  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 11:42



На десния крак, между кутрето и безименние пръст и между безименния пръст и средния пръст имам някаква екзема. Даже не знам дали се казва екзема... Зачервяване на кожата, сърбеж - често много силен, загрубяла кожа, лющеща се през 5-6 дни. Облекчавам сърбежа с козметични кремове с витамини А, Е и Д.

Поради друг, когато се появи, здравословен проблем ползвам RUS-T 30C.
Вероятно RUS-T 30C е моето т.нар. конституционно лекарство. Доволен съм от него, даже много съм доволен.

Но тази екзема, не се повлиява от него.

Преди да започна да се лекувам с хомеопатия, против екземата съм ползвал FLUCINAR - N . Ефектът от Флуцинара е невероятен - за 4-5 часа екземата "изчезва" напълно, а кожата се възстановява за 2-3 дни. И след две седмици трябва пак да ползвам Флуцинар - така в месеца с две съвсем леки намазвания с Флуцинара - скривах екземата.

... Но заради лечението с хомеопатия, спрях да ползвам Флуцинар - така трябвало.
.... И екземата се появява отново.... и не изчезва!!!!

Знам, че за определени заболявания - например, ако имам "Златист стафилокок" в гърлото си - ако приема Стафилококциум, "Златистия" изчезва и почти не се появява вече. Така е при мен и при децата ми.
Пробвал съм и със Стрепрококциум - макар и на БОАРОН, но монопрепарат- решавам си проблема с всекакви стрептококи - разбира се, преди да знам кое лекарство да вземам, си правя изследване на гърлен секрет.
Знам, че има хомеопатично лекарство "Кандида" - нали се досещате за какво служи?

Да приключа с изложението ми: Тъй като RUS-T е конституционното ми лекарство, то няма как Стрептококциум и Стафилококциум да са ми също конституционни лекарства; Щото нали има принцип - "на един човек - едно лекарство", дето лекува целия организъм на конкретния човек! НО... как да възприемаме и да си обясним в този случай Стрептококциума и Стафилококциума?? Това ми е първия въпрос.


И Въпрос 2: Има ли хомеопатично лекартсво, подобно на Стрепрококциум-а, Кандида-та и Стафилококциум-а, дето да го ползвам за тази ми, наистина противна, екзема. Такова хомеопатично лекарство, може би, би трябвало да се казва "Екземиум" или нещо подобно....



Разбрахте ли същността на въпросите ми? Убеден съм, че ДА!

И моля за отговорите ви, които да не са от рода на "Иди на класически хомеопат". Този отговор го знам до втръсване.

Моля с отговорите си, БЕЗ ДА ИСКАТЕ, "да НЕ наливате вода в мелницата на алопатите", щото те само това и чакат.

Моля, отнесете се ЗНАЧИТЕЛНО по-сериозно към въпросите ми.

За което предварително БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: екземанови [re: пaциeнт]  
Автор snakeling ()
Публикувано13.07.08 14:52



ами аз не мисля, че най-подходящото за теб е да идеш на хомеопат

ще му скъсаш нервите

според мен трябва да идеш на курс по хомеопатия и да се обучиш-явно ти е интересно, а и ти се отдава, защото въпросите, които задаваш не са глупави

много разговори и обяснения изискват темите, които повдигаш и пак не е ясно дали ще стане ясно....

На кратко-изобщо няма гарнация, че рус токс ти е конституцонално лекарство, само защото имаш някакви добри ефекти от него. Добри ефекти може да имаш от сто неща. Не мисля, че може стафилококцинум или подобните му да ти е конституция. Освен това не на всеки е възможно да се определи конституцията-аз така и не знам каква ми е, макар да има някои идеи по въпроса.

За да се излекува хронично заболяване, третирано с алопатия, трябва да мине време. А и по закона на Херинг, кожно заболяване на крака е най-последното, което ще се оправи.Лечението тръгва отгоре-надолу и отвътре-навън., т.е нещо което е долу и вън е най-малък приоритет на организма.

Серизоно-помисли си за курс по хомеопатия и успех!



Тема Re: екземанови [re: snakeling]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано14.07.08 09:21



snakeling> ами аз не мисля, че най-подходящото за теб е да идеш на хомеопат ще му скъсаш нервите

Хехе, шегуваш се? Нали не са му толкова лабави нервите на хомеопата, та да му се скъсат от гореказаното?





Тема Re: екземанови [re: snakeling]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 15:57



Получих мнооого любезен отговор, но деликатно пренасочващ ме в посока, в която не искам (и там) да се доказвам.

Искам да остана на позицията на пациент (но не разбирай, че искам да остана болен, боледуващ, човек със сериозни здравословни проблеми), а не от страната на лекуващите. Просто нямам време за курсове по хомеопатия...



Привет, snakeling!

Благодаря за любезността!



Ще си позволя да се включа в тона на постинга ти. Намирам го за приятно шеговит.

"Нося на майтап".... надявам се и ти! Обаче, не понасям тъпанарските шеги. Убеден съм - и ти.





Казваш:

"ами аз не мисля, че най-подходящото за теб е да идеш на хомеопат ще му скъсаш нервите"

Ако един специалист-хомеопат се затруднява от моите елементарни въпроси - може би, трябва да се замисли доколко специалист-хомеопат е.

И да си извлече поука от въпросите ми. И поуката би била: "Аз, специалиста-хомеопат, ако на подобен въпрос не мога да отговоря... Закъде съм....". А скъсаните му нерви, ако е такъв пишман-хомеопат, изобщо не биха ме интересували. Такъв човек за мен би бил елементарен тарикат - ако и да не го осъзнава.



Кзаваш:

според мен трябва да идеш на курс по хомеопатия и да се обучиш-явно ти е интересно (Наистина- много ми е интересно!!! Но не искам да се доказвам и в хомеопатията) , а и ти се отдава (Благодаря за оценката!) , защото въпросите, които задаваш не са глупави (Без коментар.)



Казваш:

много разговори и обяснения изискват темите, които повдигаш и пак не е ясно дали ще стане ясно....



Вероятно си права!!!

Но нека опитаме.

Все нещо ще се поизясни.

Убеден съм!






Кзаваш:

На кратко-изобщо няма гарнация, че рус токс ти е конституцонално лекарство, само защото имаш някакви добри ефекти от него. ( Виж, допреди 3 години, без антибиотици не можех да изкарам и 5 последователни дни - хроничен фарингит, болки в ушите... инфекцията слизаше по трахеята в белия дроб ....За RUS-T не мога да кажа, че е с добър ефект. Ефектът е невероятен. Вече четвърта година не съм ползвал антибиотици. ) Добри ефекти може да имаш от сто неща. ( Ето такива два-тридесет лекарства искам да познавам. Къде да прочета за тях??? На български - разбира се.) Не мисля, че може стафилококцинум или подобните му да ти е конституция. ( ОК! ) Освен това не на всеки е възможно да се определи конституцията ( Това не противоречи ли на един от принципите на хомеопатията? ) - аз така и не знам каква ми е, макар да има някои идеи по въпроса. ( На теб пък кое ти пречи да знаеш, личи, че си грамотна. А какво ползваш, когато имаш здравословен проблем?)





Казваш:

За да се излекува хронично заболяване, третирано с алопатия, трябва да мине време. А и по закона на Херинг, кожно заболяване на крака е най-последното, което ще се оправи.Лечението тръгва отгоре-надолу и отвътре-навън., т.е нещо което е долу и вън е най-малък приоритет на организма.



С тази ти теза, много-много, не съм съгласен. Не че разбирам от хомеопатия. А Херинг "не беше от нашия клас" ! А и този закон на Херинг.... бях го чувал, но ми се струва за... недоказан... дори недоказуем. А понятието "приоритет на организма"... ми се струва ... не знам как да го определя...





Казваш:

Серизоно-помисли си за курс по хомеопатия и успех!



Нека се опитаме във този форум да си поизясним въпросите, които зададох. Знам, че времето на всеки е скъпо, включително и твоето. Но нека опитаме, а? Възприемам бързо! Особено, ако нелогичните неща дето ми "сервират", са сравнително малко.



Поздрави!



Тема Re: екзема1нови [re: пaциeнт]  
Автор snakeling ()
Публикувано16.07.08 12:41



Искрено уважавам желанието ти за знание и разбиране, но просто нещата няма как да станат както си ги представяш.

След като искаш да знаеш нещо трябва да вложиш в него усилие, независимо дали смяташ после да практикуваш или не. Това значи две неща-или отиваш на курс по хомеопатия, или започваш сам/а да учиш нещата, които те интересуват от професионалната литература.

Освен това ако искаш да разбереш дадена система от знание, няма да стигнеш до никъде ако отричаш основните и постулати, като законът на Херинг, например. Просто всяко нещо се гради на нещо друго, ако махнеш основите нещото не може да функционира и ти не можеш да го разбереш.Например-ако кажеш -аз не вярвам в съществуването на бактериите- няма как да разбереш как работят антиботиците.


А аз наистина нямам време да отговоарям на въпросите ти. Първо защото времето,което се изисква за това е няколко години /сериозно-то за това хомеопатията се учи години/, и второ защото утре заминавам през океана и не съм си подготвила багажа.

Забелязвам, че в живота, хората често имат очакване какъв трябва да е отговорът на въпроса им и настояват да им се даде както го очакват. Само че работата е, че отговорът не е там, иначе досега сами да са го намерили. Отговоритер обикновено да на съвсем други места и са по съвсем друг начин от очаквания. И най-често,което се задават сериозни въпроси, намирането на отговори изисква МНОГО повече усилие от очакваното. Ето ти си мислиш, че просто ще питаш нещо в един нет клуб и веднага всичко ще ти се изясни, и не ти харесва отговорът да е, че трябва да вложиш 2-3 години от живота си в сериозно учене и четене.Само че, за жалост, това е истината.

Надявам се да не се сърдиш, но просто наистина това е което мога да ти кажа. Желая ти успех!





Тема Re: екзема1нови [re: snakeling]  
Авторolele-male (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 00:55



с тези тъпанарски отговори, хомеопатите сами отглеждат такива като Римлянина.

Поради това че снакелинг е некомпетентна да отговори на перфектно дефинирани въпроси, Римлянина се изпразва от удоволствие в момента.

хомеопатите в този клуб явно са решили да е..т мамата на всички фен-хомеопати.

ами като виждаме какви неграмотници са пишещите тук хомеопати, как и държавата да признае официално хомеопатичната медицина в българия???

то за да те признаят, трябва да си грамотен, а не некъдърник

най-малкото трябва да обясниш как има 6 'иляди хомеопатични лекарства и само, примерно около 100 конституционални типове човеци

и ако приемем, че принципа: 1 човек = 1 конституция = 1 хомеопатично лекарство е верен, закакво ли им са останалите 5900 вида хомеопатични лекарства.

а-а-а забравих
че почнали и животните да лекуват с хомеопатия... върха на неграмотноста им

закон на херинг имало... може и да има.... но в главите на много от хомеопатите в този клуб няма никой

много се съмнявам, че и в главите на препоръчваните лектори-хомеопати има нещо... всъщност може би има - Мечтание /не, не от Шуман ... а знаете ли кой е Шуман/ за шумолене на финикийски знаци.

искам да кажа още нещо: тези горните думи и изречения не се отнасят за истинските хомеопати!

отнасят се за тарикат-хомеопатите, дето робуват на 5-6 догми и нищичко друго дори и не искат, а и не могат да проумеят

но кой глупак, ще признае че е глупак?

поздравявям всички почтени хомеопати.



Тема Re: екзема1нови [re: olele-male]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.07.08 11:47



аз се празня... ама на друго.





Тема Re: екземанови [re: пaциeнт]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано18.07.08 23:43



А как така реши, че рус-токс ти е конституционално лекарство. Я не се самолекувай, ами иди на хомеопат. Това, че няколко пъти ти е помагал рус не значи,че ти е конституционно лекарство.





Тема Re: екзема1нови [re: olele-male]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано18.07.08 23:46



ами какво да правим тия, дето знаем кой е Роберт Шуман, че и Мечтание-то му знаем...





Тема Re: екзема1нови [re: olele-male]  
Автор snakeling ()
Публикувано20.07.08 16:00



хехех, често ли побесняваш започваш да раздаваш квалификации като не стане на твойто?:))Съобщи това на хомеопата си.може и да ти помогне да си излекуваш екземата.

ще ти кажа едно нещо: Не ме интересува дали някакво анонимно лице, в някакъв любителски клуб в нета ме намира за компетентна, нито пък какво мисли същото това лице за хомеопатите, хомеопатията и как трябвало да се постъпва. Професионалните ми качества са значими там, където ми плащат. А тук никой не ми плаща.

Наглостта ти е доста голяма да изискваш да ти обръщам внимание, да ти отговарям на въпроси и да те образовам безплатно и да започваш да обиждаш ако не стане както си си го представял.

Обучителните курсове са платени, защото хората там си отделят времето и експертизата за да просвещават интересуващите се. Моето време и експертиза е далеч от безплатно и наглото ти и грубо искане, няма да има ответ, не само от мен, ами и от друг специалист и то от която и да е област на знанието-гарантирам ти.

в заключение: не ме занимавай повече с патологичната си особа
оправяй се както намериш за добре
щом не ти изнася какво ти се казва, намери си нещо да ти изнася




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.