Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 01.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема мога ли да считам за сериознонови  
Автор pipi_ ()
Публикувано24.07.08 16:35



изказването на хомеопат при първи преглед, че в резултат на предлаганото от него лечение
ГАРАНТИРА, ЧЕ:
1. ще се разшири горна челюст?
2. ретинирал горен кучешки зъб, заседнал в синус и видимо изкривил небцето - ще заеме правилна позиция?
3. лицево челюстните хирурзи, ортодонти и редови стоматолози са "светата инквизиция" след като ми предлагат "о, операция, ужас!!!"
4. аз съм "жестока" майка, след като с чиста съвест съм готова да подложа детето си на "това?

Питам сериозно!? Знам, че тук има качествени хора и ще ми отговорят безпристрастно.

Защото след като 2.5 часа бях убеждавана в това, наистина започнах да се съмнявам в себе си.

И всичко само защото си отишъл да търсиш помощ за детето си.

Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

Тема Re: мога ли да считам за сериознонови [re: pipi_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано24.07.08 17:17



прочети още веднъж написаното от теб и помисли логично, дали може да се вярва на подобни приказки. И гледай да не ти порасне опашчица като страничен ефект.





Тема Re: Доказано е,нови [re: Last Roman]  
Автор pipi_ ()
Публикувано24.07.08 17:42



че МОГА да мисля, сигурно ако се постарая ще мога и логично.
Мога и да чета, средно грамотна съм. И други работи мога...
В тоя случай ми идваше да кажа:
Е, то бива, бива, ама чак пък толкоз! Недей бе джанъм...

Повдигам тази тема, защото когато човек е в нужда се доверява лесно и е с притъпени сетива за дребното мошеничество. И искам да дам пример до къде може да стигне то. И да чуя Вашето мнение и коментари по въпроса.

Защото въпросната хомеоПатка ми беше препоръчана след молба за помощ в този клуб. Нищо лично - пак казвам, че тук за мен има стойностни хора.

Парен каша духа. Кажете ми как да се доверя на следващия обаче? Ако има такъв.

Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

Тема Re: Доказано е,нови [re: pipi_]  
Автор .И. (минаващ)
Публикувано25.07.08 22:02



Защо не опиташ, какво губиш?



Тема Re: мога ли да считам за сериознонови [re: pipi_]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 12:45



детето ти проблеми сьс зьбите ли има...И моя син е с криви предни зьби,но прибегнах до ортодонт,не сьм и помислила 4е хомеопатията би могла да помогне в такива слу4аи,макар и да раз4итам предимно на нея при здравословни проблеми на мен или децата



Тема Re: мога ли да считам за сериознонови [re: pipi_]  
Автор snakeling ()
Публикувано31.07.08 23:29



хм.....интересно:) струва ми се, че хомеопатът е бил малко...странен


не че е напълно невъзможно да се оправи проблем като този-идеята е, че след като организмът е създал нещо, той може и да го оправи.Все пак не е външна травма-не е като да ти порасне нов крак примерно...

Но да се дават "гаранции" е доста дръзко, да не говорим, че е недопустимо да се обсъжда каква майка си.

При всички положения е добре да се опита с хомеопатия, защото е несравнимо по-безболезнено и нетравматично. Ако не стане-хирурзите ще са си все там.

Ако се чувстваш добре с този хомеопат, виж какво ще стане с него. Ако не-има и доста други. Важно е да вярваш на този, който ще лекува детето ти, независимо дали е лекар, хирург, хомеопат или каквото там...

успех ви желая, дано се рзмине операцията!



Редактирано от snakeling на 31.07.08 23:38.



Тема Re: Доказано е, [re: .И.]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.08.08 23:26



Става дума за дете. Тоест то расте. И съответно зъбите, небцето - всичко расте.
Ако нещата растат накриво - много по трудно ще бъде да се коригират след като израстат.
Съответно забавянето ще помогне на зъбите да продължат да растат накриво, небцето ще се изкриви още повече.
Определено няма нищо фатално - защо наистина да не опита (изчака) и да се види колко точно криви ще станат нещата.
А те ортодонтите са си там - какво от това че работата им ще бъде повече и по сложна - както казах - нищо фатално няма да се случи.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Доказано е,нови [re: bira_more]  
Автор .И. (минаващ)
Публикувано05.08.08 16:03



Защото, примерно, може да спести операцията на детето.
Не е нужно да минат години, за да се види резултата или поне тенденцията и да се премисли наново какви варианти има.



Тема Re: Доказано е,нови [re: .И.]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.08.08 19:53



По някога нещата може да тръгнат много накриво не за години а за месеци. Зъба расте накриво - подпира съседния, троши му емайла. Може да се случи за месеци - не за години.
А за месеци - и най-чудодейното лечение не би могло да изправи зъб тръгнал накриво.
Разбира се - единствено стоматолог може да порецени възможните беди от забавянето - на база снимки разбира се.

Bеer? Mоre?





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.