Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 30.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема екзема  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 11:42



На десния крак, между кутрето и безименние пръст и между безименния пръст и средния пръст имам някаква екзема. Даже не знам дали се казва екзема... Зачервяване на кожата, сърбеж - често много силен, загрубяла кожа, лющеща се през 5-6 дни. Облекчавам сърбежа с козметични кремове с витамини А, Е и Д.

Поради друг, когато се появи, здравословен проблем ползвам RUS-T 30C.
Вероятно RUS-T 30C е моето т.нар. конституционно лекарство. Доволен съм от него, даже много съм доволен.

Но тази екзема, не се повлиява от него.

Преди да започна да се лекувам с хомеопатия, против екземата съм ползвал FLUCINAR - N . Ефектът от Флуцинара е невероятен - за 4-5 часа екземата "изчезва" напълно, а кожата се възстановява за 2-3 дни. И след две седмици трябва пак да ползвам Флуцинар - така в месеца с две съвсем леки намазвания с Флуцинара - скривах екземата.

... Но заради лечението с хомеопатия, спрях да ползвам Флуцинар - така трябвало.
.... И екземата се появява отново.... и не изчезва!!!!

Знам, че за определени заболявания - например, ако имам "Златист стафилокок" в гърлото си - ако приема Стафилококциум, "Златистия" изчезва и почти не се появява вече. Така е при мен и при децата ми.
Пробвал съм и със Стрепрококциум - макар и на БОАРОН, но монопрепарат- решавам си проблема с всекакви стрептококи - разбира се, преди да знам кое лекарство да вземам, си правя изследване на гърлен секрет.
Знам, че има хомеопатично лекарство "Кандида" - нали се досещате за какво служи?

Да приключа с изложението ми: Тъй като RUS-T е конституционното ми лекарство, то няма как Стрептококциум и Стафилококциум да са ми също конституционни лекарства; Щото нали има принцип - "на един човек - едно лекарство", дето лекува целия организъм на конкретния човек! НО... как да възприемаме и да си обясним в този случай Стрептококциума и Стафилококциума?? Това ми е първия въпрос.


И Въпрос 2: Има ли хомеопатично лекартсво, подобно на Стрепрококциум-а, Кандида-та и Стафилококциум-а, дето да го ползвам за тази ми, наистина противна, екзема. Такова хомеопатично лекарство, може би, би трябвало да се казва "Екземиум" или нещо подобно....



Разбрахте ли същността на въпросите ми? Убеден съм, че ДА!

И моля за отговорите ви, които да не са от рода на "Иди на класически хомеопат". Този отговор го знам до втръсване.

Моля с отговорите си, БЕЗ ДА ИСКАТЕ, "да НЕ наливате вода в мелницата на алопатите", щото те само това и чакат.

Моля, отнесете се ЗНАЧИТЕЛНО по-сериозно към въпросите ми.

За което предварително БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: екземанови [re: пaциeнт]  
Автор snakeling ()
Публикувано13.07.08 14:52



ами аз не мисля, че най-подходящото за теб е да идеш на хомеопат

ще му скъсаш нервите

според мен трябва да идеш на курс по хомеопатия и да се обучиш-явно ти е интересно, а и ти се отдава, защото въпросите, които задаваш не са глупави

много разговори и обяснения изискват темите, които повдигаш и пак не е ясно дали ще стане ясно....

На кратко-изобщо няма гарнация, че рус токс ти е конституцонално лекарство, само защото имаш някакви добри ефекти от него. Добри ефекти може да имаш от сто неща. Не мисля, че може стафилококцинум или подобните му да ти е конституция. Освен това не на всеки е възможно да се определи конституцията-аз така и не знам каква ми е, макар да има някои идеи по въпроса.

За да се излекува хронично заболяване, третирано с алопатия, трябва да мине време. А и по закона на Херинг, кожно заболяване на крака е най-последното, което ще се оправи.Лечението тръгва отгоре-надолу и отвътре-навън., т.е нещо което е долу и вън е най-малък приоритет на организма.

Серизоно-помисли си за курс по хомеопатия и успех!



Тема Re: екземанови [re: snakeling]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано14.07.08 09:21



snakeling> ами аз не мисля, че най-подходящото за теб е да идеш на хомеопат ще му скъсаш нервите

Хехе, шегуваш се? Нали не са му толкова лабави нервите на хомеопата, та да му се скъсат от гореказаното?





Тема Re: екземанови [re: snakeling]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 15:57



Получих мнооого любезен отговор, но деликатно пренасочващ ме в посока, в която не искам (и там) да се доказвам.

Искам да остана на позицията на пациент (но не разбирай, че искам да остана болен, боледуващ, човек със сериозни здравословни проблеми), а не от страната на лекуващите. Просто нямам време за курсове по хомеопатия...



Привет, snakeling!

Благодаря за любезността!



Ще си позволя да се включа в тона на постинга ти. Намирам го за приятно шеговит.

"Нося на майтап".... надявам се и ти! Обаче, не понасям тъпанарските шеги. Убеден съм - и ти.





Казваш:

"ами аз не мисля, че най-подходящото за теб е да идеш на хомеопат ще му скъсаш нервите"

Ако един специалист-хомеопат се затруднява от моите елементарни въпроси - може би, трябва да се замисли доколко специалист-хомеопат е.

И да си извлече поука от въпросите ми. И поуката би била: "Аз, специалиста-хомеопат, ако на подобен въпрос не мога да отговоря... Закъде съм....". А скъсаните му нерви, ако е такъв пишман-хомеопат, изобщо не биха ме интересували. Такъв човек за мен би бил елементарен тарикат - ако и да не го осъзнава.



Кзаваш:

според мен трябва да идеш на курс по хомеопатия и да се обучиш-явно ти е интересно (Наистина- много ми е интересно!!! Но не искам да се доказвам и в хомеопатията) , а и ти се отдава (Благодаря за оценката!) , защото въпросите, които задаваш не са глупави (Без коментар.)



Казваш:

много разговори и обяснения изискват темите, които повдигаш и пак не е ясно дали ще стане ясно....



Вероятно си права!!!

Но нека опитаме.

Все нещо ще се поизясни.

Убеден съм!






Кзаваш:

На кратко-изобщо няма гарнация, че рус токс ти е конституцонално лекарство, само защото имаш някакви добри ефекти от него. ( Виж, допреди 3 години, без антибиотици не можех да изкарам и 5 последователни дни - хроничен фарингит, болки в ушите... инфекцията слизаше по трахеята в белия дроб ....За RUS-T не мога да кажа, че е с добър ефект. Ефектът е невероятен. Вече четвърта година не съм ползвал антибиотици. ) Добри ефекти може да имаш от сто неща. ( Ето такива два-тридесет лекарства искам да познавам. Къде да прочета за тях??? На български - разбира се.) Не мисля, че може стафилококцинум или подобните му да ти е конституция. ( ОК! ) Освен това не на всеки е възможно да се определи конституцията ( Това не противоречи ли на един от принципите на хомеопатията? ) - аз така и не знам каква ми е, макар да има някои идеи по въпроса. ( На теб пък кое ти пречи да знаеш, личи, че си грамотна. А какво ползваш, когато имаш здравословен проблем?)





Казваш:

За да се излекува хронично заболяване, третирано с алопатия, трябва да мине време. А и по закона на Херинг, кожно заболяване на крака е най-последното, което ще се оправи.Лечението тръгва отгоре-надолу и отвътре-навън., т.е нещо което е долу и вън е най-малък приоритет на организма.



С тази ти теза, много-много, не съм съгласен. Не че разбирам от хомеопатия. А Херинг "не беше от нашия клас" ! А и този закон на Херинг.... бях го чувал, но ми се струва за... недоказан... дори недоказуем. А понятието "приоритет на организма"... ми се струва ... не знам как да го определя...





Казваш:

Серизоно-помисли си за курс по хомеопатия и успех!



Нека се опитаме във този форум да си поизясним въпросите, които зададох. Знам, че времето на всеки е скъпо, включително и твоето. Но нека опитаме, а? Възприемам бързо! Особено, ако нелогичните неща дето ми "сервират", са сравнително малко.



Поздрави!



Тема Re: екзема1нови [re: пaциeнт]  
Автор snakeling ()
Публикувано16.07.08 12:41



Искрено уважавам желанието ти за знание и разбиране, но просто нещата няма как да станат както си ги представяш.

След като искаш да знаеш нещо трябва да вложиш в него усилие, независимо дали смяташ после да практикуваш или не. Това значи две неща-или отиваш на курс по хомеопатия, или започваш сам/а да учиш нещата, които те интересуват от професионалната литература.

Освен това ако искаш да разбереш дадена система от знание, няма да стигнеш до никъде ако отричаш основните и постулати, като законът на Херинг, например. Просто всяко нещо се гради на нещо друго, ако махнеш основите нещото не може да функционира и ти не можеш да го разбереш.Например-ако кажеш -аз не вярвам в съществуването на бактериите- няма как да разбереш как работят антиботиците.


А аз наистина нямам време да отговоарям на въпросите ти. Първо защото времето,което се изисква за това е няколко години /сериозно-то за това хомеопатията се учи години/, и второ защото утре заминавам през океана и не съм си подготвила багажа.

Забелязвам, че в живота, хората често имат очакване какъв трябва да е отговорът на въпроса им и настояват да им се даде както го очакват. Само че работата е, че отговорът не е там, иначе досега сами да са го намерили. Отговоритер обикновено да на съвсем други места и са по съвсем друг начин от очаквания. И най-често,което се задават сериозни въпроси, намирането на отговори изисква МНОГО повече усилие от очакваното. Ето ти си мислиш, че просто ще питаш нещо в един нет клуб и веднага всичко ще ти се изясни, и не ти харесва отговорът да е, че трябва да вложиш 2-3 години от живота си в сериозно учене и четене.Само че, за жалост, това е истината.

Надявам се да не се сърдиш, но просто наистина това е което мога да ти кажа. Желая ти успех!





Тема Re: екзема1нови [re: snakeling]  
Авторolele-male (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 00:55



с тези тъпанарски отговори, хомеопатите сами отглеждат такива като Римлянина.

Поради това че снакелинг е некомпетентна да отговори на перфектно дефинирани въпроси, Римлянина се изпразва от удоволствие в момента.

хомеопатите в този клуб явно са решили да е..т мамата на всички фен-хомеопати.

ами като виждаме какви неграмотници са пишещите тук хомеопати, как и държавата да признае официално хомеопатичната медицина в българия???

то за да те признаят, трябва да си грамотен, а не некъдърник

най-малкото трябва да обясниш как има 6 'иляди хомеопатични лекарства и само, примерно около 100 конституционални типове човеци

и ако приемем, че принципа: 1 човек = 1 конституция = 1 хомеопатично лекарство е верен, закакво ли им са останалите 5900 вида хомеопатични лекарства.

а-а-а забравих
че почнали и животните да лекуват с хомеопатия... върха на неграмотноста им

закон на херинг имало... може и да има.... но в главите на много от хомеопатите в този клуб няма никой

много се съмнявам, че и в главите на препоръчваните лектори-хомеопати има нещо... всъщност може би има - Мечтание /не, не от Шуман ... а знаете ли кой е Шуман/ за шумолене на финикийски знаци.

искам да кажа още нещо: тези горните думи и изречения не се отнасят за истинските хомеопати!

отнасят се за тарикат-хомеопатите, дето робуват на 5-6 догми и нищичко друго дори и не искат, а и не могат да проумеят

но кой глупак, ще признае че е глупак?

поздравявям всички почтени хомеопати.



Тема Re: екзема1нови [re: olele-male]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.07.08 11:47



аз се празня... ама на друго.





Тема Re: екземанови [re: пaциeнт]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано18.07.08 23:43



А как така реши, че рус-токс ти е конституционално лекарство. Я не се самолекувай, ами иди на хомеопат. Това, че няколко пъти ти е помагал рус не значи,че ти е конституционно лекарство.





Тема Re: екзема1нови [re: olele-male]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано18.07.08 23:46



ами какво да правим тия, дето знаем кой е Роберт Шуман, че и Мечтание-то му знаем...





Тема Re: екзема1нови [re: olele-male]  
Автор snakeling ()
Публикувано20.07.08 16:00



хехех, често ли побесняваш започваш да раздаваш квалификации като не стане на твойто?:))Съобщи това на хомеопата си.може и да ти помогне да си излекуваш екземата.

ще ти кажа едно нещо: Не ме интересува дали някакво анонимно лице, в някакъв любителски клуб в нета ме намира за компетентна, нито пък какво мисли същото това лице за хомеопатите, хомеопатията и как трябвало да се постъпва. Професионалните ми качества са значими там, където ми плащат. А тук никой не ми плаща.

Наглостта ти е доста голяма да изискваш да ти обръщам внимание, да ти отговарям на въпроси и да те образовам безплатно и да започваш да обиждаш ако не стане както си си го представял.

Обучителните курсове са платени, защото хората там си отделят времето и експертизата за да просвещават интересуващите се. Моето време и експертиза е далеч от безплатно и наглото ти и грубо искане, няма да има ответ, не само от мен, ами и от друг специалист и то от която и да е област на знанието-гарантирам ти.

в заключение: не ме занимавай повече с патологичната си особа
оправяй се както намериш за добре
щом не ти изнася какво ти се казва, намери си нещо да ти изнася



Тема Re: екземанови [re: passerby]  
Автор snakeling ()
Публикувано20.07.08 16:03



ма не се излагай бе, той е специалист, сичко знае и рзбира, какви сме ние тука гадняри, дето робуваме на тъпи догми, като закона на херинг и на всичкото отгоре не искаме да изнесем безплатен онлайн курс по хомеопатия на човека



Тема Re: екземанови [re: snakeling]  
Авторole-male (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 01:13



То... приказките ви мнохо 'убави: Всичко знаем, всичко можем...
Де го това ваше знание? Що ли не го усетих никъде?
Де го това можене? И него не мога да доловя.

А-а-а... трябвало да ви се плати? Бихте ли отговорили за какво... че да вземем да ви пращаме сумички по банковите ви сметки!!! Срамота бе, набедени хомеопати, на никакъв, дори на елементарен въпрос, не можете да отговорите, но иначе... работим за пари!

Да, верно, всички работим за пари! И аз, и вие. Ама толкова ли сте го закъсАли за финийски знаци, че и заради това, че си развявате байрАците из клуб "Хомеопатия", трябва да ви плащаме?

Ами, Я, ако не ви е срам, кажете си цената за отговор на елементарен въпрос. И си кажете цената за отговор на сло-о-о-о-ожен въпрос.

И ако не ви е срам, вземете кажете на собственика на клуба, че искате да ви плаща, задето ръсите мозък по нета. Какво мислите ще ви каже? Дали няма да ви даде направление за ... (каквото и да означава думичката "направление").

И що, като сте тоооолкова много знаещи и можещи, не вземете да натриете носа на някой (примерно на мен) със знанието си и моженето си, ами почнахте да поставяте диагнози кой побеснява и кой не побеснава. Или се насочихте и вие към алопатите - дето боравят с диагнози?
Лично аз, много обичам някой да ми натрие носа със знания. Признавам, че десетина души досега са успявали. И ми е много гот от това. Натривали са ми носа! Но не и тук, не и хомеопатите тук.

И някой трябва да се замисли върху червеното изречение. И ако не си вземете бележка от червеното изречение, ще продължите да олеквате.

Щото, човек, дето знае, не започва да плещи простотии, а с аргументи излага тезата си и защитава позицията си. А набедените хомеопати крещят в несвяст: "Вижте ги тиА спИСиалисти - нищо не разбират и не иска да плащат, задето им казахме да идат на курс или на хомеопат. И дори продължават да питат (списиалистите му със списиалисти) и са нагли толкова много, че не искат и да ни заплатят некой и друг долар. И ни дишат въздуха дори!"

А сте набедени хомеопати, щото на нито един коректно зададен въпрос, не сте отговорили по същество! На нито един!

И отгоре на всичко са ви лабави нервите. Мнооого лабави - заради незнанието ви. Мноооого лабави - щото в главите няма нищо друго, освен мечтание...(Ако и нЕкои от вас да знаят кой е Шуман) за 'гущери'. И ставате жалки.
Жалко и за оногова, който попадне за лечение точно при вас.


---------
PS.
Тъй като, четейки този постинг, много хора биха си помислили, че имам нещо против хомеопатите като цяло, искам КАТЕГОРИЧНО да заявя, че уважавам всички знаещи и можещи хомеопати. И на мен, лично, такъв хомеопат ми е помогнал.

А за набедените хомеопати - вече прочетохте.
И май, че беше излишно да се разправям тук с тях.

Те са толкова самозабравили се и са толкова "велики", че едвали ще се замислят над написаното в този постинг.

Нека всеки, който претендира, че е хомеопат, сам се причисли към някоя от двете групи хомеопати - към истинските или към набедените.
И да знае, че истинските хомеопати не са с 'лабави нерви и могат с 2-4 изречения да отговарят по същество на елементарните хомеопатични въпроси.


Чест и почитания за знаещите и можещите хомеопати!



Тема Re: екземанови [re: ole-male]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано22.07.08 15:20



Оле-мале, много е трудно да се дават конкретни съвети по нета, тъй като хомеопатията е индивидуално! лечение. За разлика от Роберт Шуман, който всички можем да слушаме и коментираме.





Тема Re: екземанови [re: passerby]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 13:29



passerby, привет!
Моите, почитания задето и ти слушаш класика. Не че някъде си заявил официално, че слушаш класическа музика.... но останах с такова впечатление. Сравнително малко останахме любителите на Класиците. Изписвам с главно К, защото не слушам всичко класическо – бая псевдо-класици има... както на много места има псевдо...!

Напълно съм съгласен с теб, че хомеопатията е наука, изискваща СТРОГО индивидуално лечение. Съгласен съм, че по нета много трудно се дават конкретни съвети. Но аз не помня да съм искал съвет по хомеопатия.

Ако внимателно пре-прочетеш писаното от мен, ще се увериш, че аз не съм искал съвет никъде, а съм поставил няколко принципни въпроса.
А хомеопатията не може да се ограничи само в десетина принципа, които пишман-хомеопатите приемат (макар, че не бива, ) за догми. И да се правим, че извън десетината принципа, няма принципни въпроси, на които никой не иска да отговори – и то най-вероятно не иска да отговори, защото никога не се е замислял над тях.

Разбери! Не може да си зариваме (щраусовски) (някой би си помислил, че нарочно намесвам Щраус) главите в пясъка и да се правим, че няма въпроси без отговор. И ТО ПРИНЦИПНИ ВЪПРОСИ.

Като например: Има 4000 хомеопатични лекарства, нали? Може и да са повече, но аз съм чел, че са около 4000. Колко конституционални типа хора има? – Не съм чел никъде колко са!
Но има в хомеопатията принцип – на един човек – едно лекарство, дето лекува целия организъм. Нали така? НАЛИ ТАКА!

Има, обаче, в ЗНАНИЕТО т.нар. ПРИНЦИП на ДИРИХЛЕ.
Най-общо казано, този принцип гласи, че ако 10 маслини са разположени в 9 чинии, то в някоя чиния има поне две маслини (може и повече).

Сега да се върнем на принципа – на един човек – едно лекарство.
И ако конституционалните типове са 3999, какво излиза – че има поне един човек с ПОНЕ две лекарства. ....... И къде отиде принципа?????? .... А отгоре на всичко, познаваме 4000 лекарства, но познаваме само 100-200 конституционални типове хора (КОЛКО СА ВСЪЩНОСТ???)

И какво правим сега? Стоим и чакаме..... И к’во чакаме.... И докато чакаме, се правим на „велики” хомеопати. И вместо да признаем пропуск в знанията си или да дефинираме и изключения от този хомеопатичен принцип, ние пращаме фен-хомеопатите на лекар-хомеопат или на лектор-хомеопат. ВЪРХОВНИ ПРОСТОТИИ, НАЛИ!!!

passerby, да ти отговоря, защо реших, че РУС-Т ми е конституционното лекарство: Имах при хомеопат сравнително дълга супервизия. Тя (жена-хомеопат) се опитваше да „намери” някакво лекарство, дето .... не знам си какво... Дълго време мислИ жената.
Каза: РУС-Т!

Веднага я попитах: ЗАЩО? И тя ми отговори, че това лекарство най-добре „съответства” на моя външен вид, на моя характер, на моите навици, на моето поведение и т.н. и т.н.
Тогава, аз не знаех, че съществува понятието „конституционно лекарство”. И тя не ми каза, че съществува. Но когато след приема на лекарството почувствах невероятно подобрение, се зачетох в нета.
Та... Тя не ми каза, че РУС-Т ми е конституционното лекарство – не употреби такова понятие.
Но в последствие, като си спомням поведението на жената, си направих този (МОЖЕ БИ ГРЕШЕН) извод – РУС-Т ми е конституцията. (НАЙ-ВЕРОЯТНО съм си направил наистина грешен извод)

И така.... възникват обаче въпроси, които влизат в противоречие с основните принципи на хомеопатията. А може и да не са в противоречие.... но няма къде да прочета на български език и...досега не се е намерил никой, който да отговори що-годе логично.

И като задам подобни въпроси в нета, на снакелинг й се образуват нерви.... И почва да се извинява, че няма време, че иска пари... нали видя колко е лабава психиката й.
А иначе ... много знаЯла .... знае....колкото двама незнаещи. Както и да е.

Лошото, обаче е, че такива като нея плюят върху истинските хомеопати. И хората се отдръпват от хомеопатията, хомеопатията „олеква” – не може да се самофинансира, и държавата не й обръща внимание.... А Last Roman чете простотиите на пишман-хомеопатите (Привет, Римлянино! Симпатичен си ми, задето се гавриш с набедените хомеопати. Впрочем, ти се опитваш да се гавриш с всички хомеопати. И не знам защо – успяваш: Щото в този клуб повечето са некадърни хомеопати. Пожелавам ти успех. Некадърниците трябва да знаят, че са некадърници.), вири нос, казва им, че са тъпанари, бъзика ги от всякъде, а те, щото са тъпанари – не усещат гаврата му.

При това, снакелиг си позволи да се прави на „велика” въпреки че в началото предупредих: И моля за отговорите ви, които да не са от рода на "Иди на класически хомеопат". Този отговор го знам до втръсване.

Моля с отговорите си, БЕЗ ДА ИСКАТЕ, "да НЕ наливате вода в мелницата на алопатите", щото те само това и чакат.

Моля, отнесете се ЗНАЧИТЕЛНО по-сериозно към въпросите ми.


passerby, ако знаеш нещо по изначало зададените въпроси от мен, моля отговори ми.

Поздрави!



Тема Re: екземанови [re: пaциeнт]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано01.08.08 23:09



Привет, пациент,
всъщност какво те притеснява, че конституционалните типове може да са 4000 и повече. Мисля, че това е по-скоро понятиен въпрос. Ханеман е работил с 50-60 лекарства, после са правени много доказвания. сегашния ни опит на хомеопати, показва, че всяко нещо, което предизвиква симптоми, може да бъде направено на хомеопатично лекарство. Така че са далеч над 4000.
Идеята за конституционално лекарство трябва да се разглежда по-скоро като лекарството за даден пациент което действа добре достатъчно дълго време и в различни ситуации - и хронични и остри. има ситуации, обаче, в които наистина се изисква друго лекарство. Ако си счупиш главата и имаш комоцио, и след се появи главоболие за дълго време, въпреки известното ти конституционално лекарство, ще се наложи да попиеш арника и натрум сулфурикум. и после пак - конституционалното, или обратното - ако конституционалното не помогне в острото, тогава ще се търси това, което отговаря на острата ситуация.
догматизмът не е полезен в нито една наука, и в нито една практика. той ни превръща в циклопи, а с две очи се вижда по-добре, отколкото с едно, нали. важното в хомеопатията е, наистина да се намери това лекарство, което покрива тоталността на симптомите на личността, а не тоталността на локалния(те) симптом(и). защото тогава то ще действа просто локално - и никаква разлика (освен мекотата, разбира се) с алопатичната медицина. а как ще го наречем - конституционално лекарство, симилимум или лекарството на Иван - ако резултатът е излекуване (забележи говоря за ИЗлекуване, а не за лекуване) тогава спорът става излишен.
надявам се този отговор да те задоволява.





Тема Re: послеписнови [re: пaциeнт]  
Автор passerby (непознат )
Публикувано01.08.08 23:16



Що се отнася до стрептококцинум, стафилококцинум, кандида и др. това лечение се нарича изопатично - т.е. не подобното лекува подобно, а същото лекува същото. Има случаи в които помага, (както е и при ваксините) но има случаи, и ми се струва, че те са повече, когато подобрението е временно и след това спира да работи. т. е. трябва да се търси онова дълбокодействащо лекарство, което да "уцели" централното нарушение. Когато това стане, човек се чувства в равновесие, имунната му система е ОК и тогава той не е толкова възприемчив към външна инвазия - било вируси, гъбички и т.н.. Т.е. когато я има тая вътрешна хармония, не те повалят толкова лесно външните гадинки. Ако човек е в стрес, загубил е работа, любим човек, смачкали са го, то той става много по-възприемчив към различните външни "агенти" отколкото друг човек, който в момента е щастлив.





Тема Re: екземанови [re: пaциeнт]  
Авторбивш пaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 16:05



Пациенте, докъде стигна с лекуването на екземата?



Тема Re: екземанови [re: бивш пaциeнт]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 07:45



О-о-о-о! Почти перфектни отговори от passerby . ..... Но ще ги коментирам малко по-късно. В момента имам служебна работа... Но по-късно ще ги прочета отново и ще коментирам.

Бивш пациент, с екземата ми съм стигнал до никъде. Мажа се с козметични кремове с вит. А, С, Д и Е. Помагат ми дотолкова, колкото мястото да не се зачерви и разрани. Ако не мажа... кожата става кърваво-червена и сърбежът е непоносим.

От два дни започнах да обтривам мястото на екземата с Невен - листа и цветчета. Спрях витаминните кремове. Надявам се Невена да помогне, но вероятно ще си остана само с надеждата...
Най-вероятно, пак ще се върна на витаминните кремове. А ако ми дотегне - флуцинара за 2-3 часа ще ликвидира екземата временно- и след около седмица - пак флуцинар...

Все пак, името "Бивш пациент" ми навява някакви помисли... Дано да си с излекувана подобна екзема.... И дано споделиш как си я излекувал. Моля!



Тема Re: послеписнови [re: passerby]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано04.08.08 13:55



Поосвободих се малко....

Ами отговарям... абзац по абзац. Mакар че абзаци в истинския смисъл на думата няма.....

-----------------------------
Привет, пациент,
всъщност какво те притеснява, че конституционалните типове може да са 4000 и повече. Мисля, че това е по-скоро понятиен въпрос.
----------
Нищо не ме притеснява, че конституционалните типове може да са повече от 4000. Но не са толкова много, нали?

Просто се натъкнах на противоречие с един от принципите на хомеопатията - "На един човек - ЕДНО лекарство". И след като на един човек може да се дава повече от едно лекарство, следва, че този принцип ИЗДИША отвсякъде. И ако този принцип го приемем за правило - нямам нищо против! Ще кажем, че това не е принцип, а е правило. И ще кажем, че това правило си има едно или няколко изключения (които освен всичко друго потвърждават правилото). Но не и да се "тръби на лявo и на дясно", че в хомеопатията има ПРИНЦИП - "На един човек - ЕДНО лекарство". В края на краищата, пациентите , ако и да сме болни, не сме малоумници! И разни изкукуригали малоумници да ни пращат на курсовe по хомеопатия. Щото ако цяла една година "изучавам" няколкото твои изречения, passerby, ... Нали разбираш за какъв "хомеопатичен курс" става дума!!!! Разбираемите изречения ги научавам за 10 секунди. А лъжливите тези и 100 г да ги уча - те са си лъжливи тези.

---------------------

Ханеман е работил с 50-60 лекарства, после са правени много доказвания. сегашния ни опит на хомеопати, показва, че всяко нещо, което предизвиква симптоми, може да бъде направено на хомеопатично лекарство. Така че са далеч над 4000.
Идеята за конституционално лекарство трябва да се разглежда по-скоро като лекарството за даден пациент което действа добре достатъчно дълго време и в различни ситуации - и хронични и остри. има ситуации, обаче, в които наистина се изисква друго лекарство. Ако си счупиш главата и имаш комоцио, и след се появи главоболие за дълго време, въпреки известното ти конституционално лекарство, ще се наложи да попиеш арника и натрум сулфурикум. и после пак - конституционалното, или обратното - ако конституционалното не помогне в острото, тогава ще се търси това, което отговаря на острата ситуация.
догматизмът не е полезен в нито една наука, и в нито една практика. той ни превръща в циклопи, а с две очи се вижда по-добре, отколкото с едно, нали. важното в хомеопатията е, наистина да се намери това лекарство, което покрива тоталността на симптомите на личността, а не тоталността на локалния(те) симптом(и). защото тогава то ще действа просто локално - и никаква разлика (освен мекотата, разбира се) с алопатичната медицина. а как ще го наречем - конституционално лекарство, симилимум или лекарството на Иван - ако резултатът е излекуване (забележи говоря за ИЗлекуване, а не за лекуване) тогава спорът става излишен.
надявам се този отговор да те задоволява.
------------------------------------
Съглсен съм с по-голямата част от тезата ти.
Но и тази теза потвърждава, че не съм за "курс по хомеопатия".
И аз, общо взето, като теб разбирам хомеопатичното лечение.
А спорът не е излишен - защото пишман-хомеопати си придават важности до Бога, извеждат съмнителни принципи, и вредят на обществото към което се числят. И Римлянина е тръгнал да спори с тях... като им противопоставя алопатията. Явно е, че пишман-хомеопатия с алопатия не можеш "да утрепеш" - трябва да разбиеш тезата на пишман-хомеопата с искането да обясни тъпанарските си принципи.
Действай, Last Roman-е! Разбивай набедените хомеопати! И тогава ще останат истинските.
-----------------------------

Що се отнася до стрептококцинум, стафилококцинум, кандида и др. това лечение се нарича изопатично - т.е. не подобното лекува подобно, а същото лекува същото. Има случаи в които помага, (както е и при ваксините) но има случаи, и ми се струва, че те са повече, когато подобрението е временно и след това спира да работи. т. е. трябва да се търси онова дълбокодействащо лекарство, което да "уцели" централното нарушение. Когато това стане, човек се чувства в равновесие, имунната му система е ОК и тогава той не е толкова възприемчив към външна инвазия - било вируси, гъбички и т.н.. Т.е. когато я има тая вътрешна хармония, не те повалят толкова лесно външните гадинки. Ако човек е в стрес, загубил е работа, любим човек, смачкали са го, то той става много по-възприемчив към различните външни "агенти" отколкото друг човек, който в момента е щастлив.

---------

ОК!
Да попитам: Изопатичното лечение вид хомеопатично лечение ли е????
Ако не е хомеопатично лечение - защо лекарствата при това лечение се наричат хомеопатични????

Как става доказването на изопатичните лекарства???

Има ли изопатично лечение за екзема като моята.

Всъщност какво е "екзема"? Заради какво се разрушава кожата - заради вирус ли, заради гъбички ли, заради бактерии ли??? Защо не се разпространява по други части на крака ми???



Тема Re: екземанови [re: пaциeнт]  
Авторekler (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 17:25



Като ти гледам симптомите нямаш екзема, а гъбички. Върви в апреката и си купи антимикотичен спирт и/или някакво мазило за гъбички и за седмица ще си нов човек.



Тема Re: послеписнови [re: пaциeнт]  
Авторpasserby (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 15:18



Привет, пациент,
Ще се опитам и аз да ти отговоря абзац по абзац:

* * *

Цитат: “Нищо не ме притеснява, че конституционалните типове може да са повече от 4000. Но не са толкова много, нали?”

Всъщност биха могли да са – ако един човек се нуждае от едно от тези 4000 лекарства, значи то е неговото “ конституционално” лекарство. Проблемът не е в бройката лекарства, (колкото повече, толкова по-добре, нали), а в откриването на тоталността на симптомите на пациента, която трябва да съвпада с тоталността на симптомите на хомеопатичното лекарство.

* * *
Цитат: “Просто се натъкнах на противоречие с един от принципите на хомеопатията - "На един човек - ЕДНО лекарство". И след като на един човек може да се дава повече от едно лекарство, следва, че този принцип ИЗДИША отвсякъде. И ако този принцип го приемем за правило - нямам нищо против! Ще кажем, че това не е принцип, а е правило. И ще кажем, че това правило си има едно или няколко изключения (които освен всичко друго потвърждават правилото). Но не и да се "тръби на лявo и на дясно", че в хомеопатията има ПРИНЦИП - "На един човек - ЕДНО лекарство". В края на краищата, пациентите , ако и да сме болни, не сме малоумници! И разни изкукуригали малоумници да ни пращат на курсовe по хомеопатия. Щото ако цяла една година "изучавам" няколкото твои изречения, passerby, ... Нали разбираш за какъв "хомеопатичен курс" става дума!!!! Разбираемите изречения ги научавам за 10 секунди. А лъжливите тези и 100 г да ги уча - те са си лъжливи тези. “

Не знам къде точно си прочел, че принцип на хомеопатията е “На един човек- едно лекарство”. Принципът е да се търси съвпадение на тоталността на симптомите у пациента и у лекарството. Да, едно лекарство, но за едно състояние. Ако това е ангина – да, едно лекарство, може да е беладона, може да е меркурий или фитолака и т.н., но това лекарство трябва да отговаря на симптомите на пациента в момента. Това означава принцип на едното лекарство.
А не сутрин беладона, на обяд меркурий, вечер хепар сулф и т.н.
Хубаво би било да има едно лекарство завинаги, и понякогаа има и късметлии – те са тези, с т.нар. конституционално лекарство, което, предполага се, работи и в острите състояния.

* * *
Цитат: Съглсен съм с по-голямата част от тезата ти.
Но и тази теза потвърждава, че не съм за "курс по хомеопатия".
И аз, общо взето, като теб разбирам хомеопатичното лечение.
А спорът не е излишен - защото пишман-хомеопати си придават важности до Бога, извеждат съмнителни принципи, и вредят на обществото към което се числят. И Римлянина е тръгнал да спори с тях... като им противопоставя алопатията. Явно е, че пишман-хомеопатия с алопатия не можеш "да утрепеш" - трябва да разбиеш тезата на пишман-хомеопата с искането да обясни тъпанарските си принципи.
Действай, Last Roman-е! Разбивай набедените хомеопати! И тогава ще останат истинските.


Обучението е въпрос на личен избор. Тонът - също.

* * *

Цитат: ОК! Да попитам: Изопатичното лечение вид хомеопатично лечение ли е????
Ако не е хомеопатично лечение - защо лекарствата при това лечение се наричат хомеопатични????
Как става доказването на изопатичните лекарства???


Изопатичното лечение си е изопатично. Това означава – ако имаш стафилококи – просто ти се предписва стафилококсин (имам предвид хомеопатичното лекарство стафилококсин) рутинно.
Но тъй като тези субстанции имат и хомеопатични доказвания – т.е. те имат симтоми във всички сфери – ум, емоции, тяло – и ако стафилококсин, например, се предпише на базата на хомеопатичната симптоматика, а не просто рутинно – имаш стафилококи – ето ти стафилококсин, тогава ще говорим за хомеопатично предписание и хомеопатично лечение. Надявам се, разбираш разликата.
Лекарствата са хомеопатични, защото са приготвени по съотвения начин – т.е. чрез разреждане и сукусио, и защото са доказани по начина, по който се правят всички хомеопатични доказвания.

“Staphycoc. is used for diseases where the staphyloccus bacteria is the chief bacterial factor, as acne, abscess, furuncle, empyema, impetigo, endocarditis. Pre-diabetic conditions. Allergic conditions. Psoric and sycotic. Syndrome of acute septicemia. Oscilliating fever with great chill, general condition is weakened, an enlarged spleen. Radiculitis. Myelitis. Meningitis. Abscess of the brain.”
* * *

Цитат: Има ли изопатично лечение за екзема като моята.
Всъщност какво е "екзема"? Заради какво се разрушава кожата - заради вирус ли, заради гъбички ли, заради бактерии ли??? Защо не се разпространява по други части на крака ми???

Въпросът ти е прекалено конкретен, за да получи отговор тук, в нета. Наистина е добре да се консултираш със специалист, било хомеопат, било алопат, но лично, а не във форума.
По принцип всеки патогенен агент си “харесва” някоя част от тялото и си живее там. Така че нали не искаш твоите от крака ти да отидат и в носа ти (това е шега ,разбира се).
Желая ти успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.