Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 02.07.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема раждане вкъщинови  
Автор passion flower ()
Публикувано29.04.08 11:26





От много време знам, че на раждането в наши дни се гледа по много неестествен начин.Очкават се всякакви усложнения и се превръща в криза и в стрес.

Има доста книги по въпроса...По света има на много места родилни стаи в болниците, където жените раждат в немедицнски изглеждаща среда, а също в специални басеини за раждане.Също много жени раждат у дома си, както тази жена, или в наети родилни басеини за водно раждане.

Намерих този клип и ми направи впечатление естетсвеността на процеса и липсата на красъци и ужас, който редовно присъства в болничните раждания и в ражданията, когато жената лежи по гръб. Не е ясно на кого и кога му е хрумнала тази супер глупава идея, да обърне жената по гръб, да ражда, така че да трябва контракциите да преодоляват гравитацията и извиквата на тазовите кости, вместо да ражда в изправено положение, така че гравитацията да помага на бебето и да се разширява и скъсява родилния канал.



Тема Re: раждане вкъщинови [re: passion flower]  
Автор .И. (новак)
Публикувано29.04.08 14:42



Нещо не ми се отваря, не знам защо.

Има частни клиники, където срещу заплащане можеш да имаш всякакви претенции, но е скъпо. А иначе пак може, преди време беше писал един Людмил, чиято жена е родила в домашни условия. Виж в старите теми някъде назад. Но човек трябва да е доста смел, за да не се притеснява дали ще е подготвен за някои усложнения, които могат да възникнат в движение. Все пак и бабите по селата, които израждат дечица, имат опит.

За другото си права, никакво насилие и скачане върху корема, както практикуват в България по болниците, с истерии и крясъци да напъваш. Бебето тръгва и се връща, докато по естествен начин се разшири родовия канал до степен да може да излезе само. Без форцепс и шевове.. :) Лежането възпрепятства естествения процес, но е по-удобно за лекарите, затова се приема, че това е начина.

Сигурно може да се постигне и в нормална болница, ако се разхождаш по коридорите и се спотайваш до последно, докато контракциите станат много на често. Но малко жени биха могли да запазят самообладание, тъй като предварително са ги наплашили. И още като усетят нещо по-различно - тичат на лекар.



Тема Re: раждане вкъщинови [re: passion flower]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.04.08 14:54



понеже е експилицитно видео и сигурно се отваря ако си логнат в ютюб и натиснеш бутона "потвърди възрастта си" отдолу

аз съм логната и не знам дали излиза този бутон "confirm your age" ако не си

струва си да се види видеото...просто разбива представите за "раждане", които ни се насаждат по филми и от опита в родилните отделения


Със сигурност знам, че в България няма да раждам..именно поради това, че на жената се гледа като на болна крава, която трябва да бъде насилствено спасена от "болестта си".За голямо мое съжаление..защото обичам България.



Тема Re: раждане вкъщинови [re: .И.]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.04.08 15:06



ето още едно уникално...





Тема Re: раждане вкъщинови [re: passion flower]  
Автор .И. (новак)
Публикувано29.04.08 15:22



Да, не погледнах, че иска регистрация.
Има и други клипчета за неасистирано раждане вкъщи, но не са за мъже. :)))



Тема Re: раждане вкъщинови [re: .И.]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.04.08 15:53



и аз това си мислех

то и за жени са леко стяскащи...макар и много по-малко стряскащи, поне за мен, от гледка на жена, покрита със зелени чаршафи и качена на родилна маса, заобиколена от нервен медицински персонал и стоманени инструменти..



Тема Re: раждане вкъщинови [re: passion flower]  
Автор SandinoМодератор (докторче)
Публикувано29.04.08 18:28



А ако бебето е в напречно положение например как ще минем без стоманените инструменти?





Тема Re: раждане вкъщинови [re: Sandino]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.04.08 19:30



с Пулсатила 10М


В хомеопатията има леарства за обръщане на бебе, както и за други проблеми при раждането и то супер ефективни.


Редактирано от passion flower на 29.04.08 19:31.



Тема Re: раждане вкъщинови [re: passion flower]  
Автор .И. (новак)
Публикувано29.04.08 20:24



При мене нямаше как, защото бях спешен случай. А преди 10 години не бях и чувала за хомеопатия. Не знам по какъв повод, но през нощта се събудих с жестоки болки, матката ми беше се стегнала като при контракции, без нямаше интервали на отпускане. Бях в началото на 8-мия месец, стана съвсем неочаквано. Преди седмица ме бяха гледаха на УЗ - бебето си беше обърнато и не се предполагаха проблеми. Оттам - Бърза помощ, която дойде след 50 мин., акушерката не носеше нищо. Очаквах, че ще ми сложат нещо за мускулния спазъм.., а те ме натовариха на една раздрънкана линейка, чудя се как не умрях по пъта. На входа на спешното в МД се оказа, че трябва да сляза и да вървя 300 метра пеша, защото линейките са високи и не могат да минат под моста. :) Пазачът едва го събудихме, звъняхме 15 мин. и.. на финала, точно пред вратата получих страхотен кръвоизлив с изтичане на водите. Плувнала в локва кръв ме приеха, без документи, без нищо, и веднага на операционната. Разкритие нямах никакво.

Та така, скалпелът понякога е животоспасяващ. В това спор няма. :)



Тема Re: раждане вкъщинови [re: .И.]  
Автор passion flower ()
Публикувано29.04.08 20:31



така е


не отричам хирургията и много други медицински методи

просто в много случаи-болшинството от случаите, раждането се превръща изкуствено в криза




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.