Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 11.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бартолинитнови [re: Hungry eyes]  
Автор SandinoМодератор (докторче)
Публикувано22.04.08 16:10



По принцип е хубаво при бартолинит да се направи марсупиализация- т.е изкуствен канал на жлезата. Ако се направи само инцизия може да забере пак. При теб как беше?



Тема Re: Бартолинитнови [re: Last Roman]  
Автор passion flower ()
Публикувано22.04.08 16:21



класическият хомеопат не се занимава с алопатични диагнози, а си води хомеопатичното лечение

в хомеопатията не се използва диагноза "бартолинит" а се взимат предвид конкретните му проявни-например "подуване в лява лабия минора", "жилща болка" и т.н Като си знае случая, хомеопата действа адекватено на него.


а няма да стане хомеопатично лечение, което се провежда половината без знанието на хомеопата

за да е ясно как действат лекарствата и какво става, всеки симптом и всяка промяна трябва да се казват на хомеопата

ако този бартолинит се спести, хомеопата няма да може да вземе адекватно решение за по-нататъчшно лечение



Тема Re: Бартолинитнови [re: Sandino]  
Автор Члeнниk Бaлkaнckи (Scutellaria)
Публикувано22.04.08 16:36



Модератора самоцензурирай се бе , това да не ти е клуб медицина





Тема Re: Да, обадих й се.нови [re: passion flower]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано22.04.08 18:03



Обадих й се и й разказах. Каза да пия през три часа от последните взети капки и да пия повече течности, да спра да ям тежки храни (боже Господи, цяла седмица съм била на супи и на салати). Външно да не го третирам с нищо. Аз през това време изпитвах адски болки - сякаш сто бръснарски ножчета ме режеха отдолу. Най-вероятно организмът "се изчиствал" от нещо, изкоментира тя. Казах й, че ще отида на лекар. Според нея нямало нужда, но можело да отида "за мое успокоение", каза тя, усмихвайки се.

Сериозно се замислям дали да не сложа край на "тези хомеопатщини", както някои хора около мен се изразиха последните дни.



Still waters run deep...

Тема Re: Бартолинитнови [re: Sandino]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано22.04.08 18:17



Гинекологът ми каза, че мога да избера между две неща: да ми направят манипулация (според мен си е операция), като под упойка цепнат около см, сложат ми дренажна тръбичка и източат течността през нея, а след седмица махнат тръбичката, или да изчакам да ми мине от само себе си, но със сигурност пак щяло да се повтори.

В случая течността сама си изтече. Не ми се иска да изпитвам пак тези болки, но не искам и да лягам под ножа (във форума на бг-мама много жени бяха споделили, че n пъти вече са им правили такава "манипулация" и продължават да страдат от бартолинит.

Still waters run deep...


Тема Re: Да, обадих й се.нови [re: Hungry eyes]  
Автор passion flower ()
Публикувано22.04.08 18:31



Ако си имала оплаквания свъзани с половата система( а и не само) не е никак странно да ти се появи подобно оплакване. Колкото и странно да ти изглежда, организмът наистина си решава хроничните проблеми с остри състояния като това.

Ако си пила антибиотици за гъбички или хламидии, ако си пила хормони за някакво оплакване или просто противозачатаъчни, ако имаш нещо на матка или чйчници е много вероятно да получиш остър симптом като този.Хомеопатът е хубаво да предупееждава за това,макар че пък някои хора се стряскат и си мислят, че кой знае какво ще им стане....

Ти си решаваш с какво да се лекуваш.Ако ти е достатъчно важно основното оплакване с което си отишла да се махне, ще изтърпиш.Ако не-няма защо да търпиш.

И разбира се, човек подхожда интелигентно-ако реално има ефект лечението върху оплакванията му, цялостното му здраве, имунна система, настроением ниво на енергия и т.н то продължава с този вид лечение или при този спациалист. Ако не-разбира се прекъсва лечението или намира друг специалист.Разбира се, за да прецениш това, трябва да дадеш малко време на лечението-поне няколко месеца.

Най-важна си ти, а не някаква кауза или някой конкретен хомеопат. Ти си знаеш как си и какво става и решаваш кое е най-добро за теб.

Успех!





Тема Re: Бартолинитнови [re: Hungry eyes]  
Автор passion flower ()
Публикувано22.04.08 18:32



въобще не е вярно, че "със сигурност пак ще се повтори"


по-вероятно е никога пак да не се повтори, като се има предвид, че най-вероятно е лечебна криза



Тема Re: Бартолинитнови [re: Hungry eyes]  
Автор SandinoМодератор (докторче)
Публикувано22.04.08 18:34



Ами явно не е изтекло всичко и пак е забрало. Не мисля че ще си мине само. По добре иди да се свърши работата като хората и да ти олекне.



Тема Re: Да, обадих й се.нови [re: passion flower]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано22.04.08 18:36



Смятам, че една година е достатъчна, за да преценя дали и защо.

Малко ме обиди отношението - аз се гърча от болки, не мога да ходя и имам чувството, че ще умра, а отсреща на линията едва ли не ми се смеят и ми казват да отида на лекар само "за свое успокоение".



Still waters run deep...

Тема Re: Да, обадих й се.нови [re: Hungry eyes]  
Автор passion flower ()
Публикувано22.04.08 18:41



да, съвсем достатъчна е една година

не бих те убеждавала да правиш нещо, което не носи положителен ефект за теб

и да, и аз бих се обидила на такава реакция


Аз смених 8 хомеопата докато намерих един, който наистина ми свърши работа.Имало е всякакви-някой са ми помагали малко, някой никак, някой са ми вредили...Просто и в хомеопатията е като в медицината и във всяка друга област...има всякакви хора и всякакви ситуации. Аз не съжалявам, че не спрях да тръся хомеопат, защото за мен друг избор нямаше.Официалната медицина не предлагаше нищо, което да ми върши работа. Но пък не за всеки е така. Пак казвам-ти си знаеш кое как ти действа и можеш да прецениш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.