Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема Как да избягаме от ваксините?нови  
Авторинpд (Нерегистриран)
Публикувано13.02.08 21:05



Здравейте! Бебето ми е на 7 месеца и е с АД. От скоро го лекуваме с хомеопатия и към момента са доволна. Не сме се излекували още, но определено има подобрение. Педиатърката ни обаче ни натиска да се ваксинираме. Щели да я глобят от ХЕИ-то, ще ни праща на алерголог за да ни даде бележка заради отлагането на ваксините...... Знам че трябва да ги отложим най-малко докато премине обрива, а най-добре да ги избегнем изобщо, но как да стане това????
Какъв е вашия опит с това? Още повече, че на есен може би ще тръгне на ясла.



Тема Re: Как да избягаме от ваксините?нови [re: инpд]  
Автор passion flower ()
Публикувано14.02.08 09:38



Хм...ами...проучете закона.Дали няма опция да се подпишете, че отказвате ваксина и така да я избегнете?Те не дават пълна информация, но е възможно да има такъв изход ако питате.

А може и да няма.

В такъв случай....се сменя личният лекар с такъв, който е по-склонен да не слага ваксините.

Или ако друг лекар /алерголог или друг/ ви даде бележка, че не трябва да се слагат поради някакви причини-примерно алергия.

Тук имаше хора с подобен опт, дано някой се обади да каже как са се справили.



Тема Re: Как да избягаме от ваксините?нови [re: инpд]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано14.02.08 14:09



Отивате на алерголог, той ще ви издаде бележка за отлагане. С тази бележка може да се явявате и пред комисията, която освобождава от ваксините изобщо. Напоследък много са охлабили положиението и лесно освобождават.

Достатъчно е алерголога да ви напише серозно мнение за сътоянието на детето.





Тема Re: Как да избягаме от ваксините?нови [re: ..]  
Автор passion flower ()
Публикувано14.02.08 16:32



принципно, няма ли такова нещо,че никой не може да те задължи да приемеш каквото и да е лечение? няма ли нещо в закона, което да предвижда освобождаване чрез подпис, че разбираш рисковете и се отказваш?



Тема Re: Как да избягаме от ваксините?нови [re: passion flower]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 13:13



Не и в България.


Можеш да подпишеш, но подлежиш на санкции. Има ваксинационна програма и за децата тя е задължителна. Единственият законов вариант е да се мине през комисия, която да отложи ваксините или да освободи детето.

Да не говорим за дискриминацията в детските заведения и училищата. Всяка година се изисква здравен картон с нанесени от GP-то ваксинаци.. и ако нямаш - отказват да ти вземат детето.
Изобщо - натискът е от всички възможни страни.
Миналата година се пусна подписка, за да се даде възможност на родителите за информиран избор, но като гледам няма шанс скоро да се промени нещо в законодателството.

я подписката, ако искаш можеш да я боднеш горе.



Тема Re: Как да избягаме от ваксините?нови [re: ..]  
Автор passion flower ()
Публикувано15.02.08 13:53



не съм модератор и не мога да бода



но иначе е хубаво да е бодната


Затова, май е най-добре човек да си намери кой да му слага подписи че са направени ваксинациите.Така и така е неустановимо дали са направени или не. Така се избгяват проблемите с детски градини и училища.

много вбесяваща работа е тая



Тема Re: Как да избягаме от ваксините?нови [re: инpд]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано20.02.08 10:12



Аз имам опит. С мен самата. Не съм ваксинирана. Родителите ми водиха война 18 години и успяха. Имах обаче талон от Исул за отлагане на 1 ваксина и с него се бореха с всяка следваща.

Моите съвети са:
1. Смени педиатъра. Веднага. С човек, който има визия. Деца с атопичен дерматит НЕ СЕ ВАКСИНИРАТ изобщо. Страхливци тип "ХЕИ" не ти трябват. Това със заглъхването на обрива е страхотна грешка и може да доведе до последващи усложнения. Този педиатър не е достатъчно знаещ за сериозно състояние като това заболяване.
2. Ползвай само памучни дрехи за допир до кожичката на детето. Махни дрехи със щампи и картинки, бои, мъхчета.
3. Води детето на море всяка година. При мен единственото нещо, което затваряше раните, беше морската вода. Включително се връщахме с бидони в багажника за зимата.
4. Не давай противоалергични, не давай антихистамини, не мажи с кортикостероиди. Не давай на детето антибиотици. Аз взех антибиотик за първи път на 12 години при операция от ападисит. Щом преди 30 години е можело и сега може.
5. Пази детето от контакт с почистващи препарати, белина, хлорни препарати.

За яслата - трябва ти педиатър, който да издаде фалшив имунизационен паспорт. Моят съвет е да не даваш детето на ясла и градина, защото трудно ще го спасиш от задължителните имуниации там.

Ако искаш, ми пиши на лични.

Редактирано от NadG на 20.02.08 10:16.



Тема Re: Как да избягаме от ваксините?нови [re: passion flower]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано20.02.08 10:13



Официално в България за ваксините - НЕ. Проверявах го.



Тема Re: Как да избягаме от ваксините? [re: NadG]  
Автор д-pOxБoли (MythBuster)
Публикувано21.02.08 23:20



Скапаната държава насилва хората към рушвети. Плати на сестрата 5-10 лева да не боцне инжекцията, а да отбележи, и им тегли една майна!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.