Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НАТЪРТЕНО РЕБРОнови  
АвторЮЛИЯ (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 17:42



ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО на всички! Желая здраве и щастие на всички и да бъдете все така благородни и съпричастни към болките на другите!
А сега и аз моля за помощ - преди дни натъртих ребро (първото вдясно над слънчевия сплит) - боли ме като вдишвам дълбоко, като се изправя и наведа... Прочетох темата "Помощ за хирургически намеси и травми", но ми е трудно да избера най-подходящото. Не знам и откъде се купува... Преди време съм се лекувала успешно при хомеопат, но тогава той сам ми даваше в шишенца това, което трябваше. Мола да ми помогнете!
Благодаря за вниманието и още веднъж - здраве и успехи на всички!





Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: ЮЛИЯ]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано25.12.06 22:01







Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: first]  
Автор sarabia (минаващ)
Публикувано26.12.06 11:22



Пробвай по друг начин-сложи на удареното място 1 жълтък със сол,завържи го и го остави да престои няколко часа.Чувала съм,че болката отминава-не съм го пробвала.
Пиши за резултата.



Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: ЮЛИЯ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 13:02



Вземи арника 30 С - от всяка аптека, която работи по празниците. Рзатвори 3-4 гранулки във вода, разбъркай хубаво с лъжичка и изпий една глътка. След няколко часа - пак разбъркай и изпий една глътка - и така - 2-3 дози. Всяка глътка е една доза. Нараняване и болка като от натъртено е АРНИКА



Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: ...]  
АвторЮЛИЯ (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 19:28



Благодаря за съветите! Купих си Арника, но в аптеката ми казаха да слагам по 3 гранулки под езика, а не да ги разтварям...Има ли някакво значение? Преди време хомеопат ми беше дал и указания за определени храни и напитки, които са противопоказани при този вид лечение. Бихте ли ми ги припомнили? Благодаря още веднъж!



Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: ЮЛИЯ]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 12:14



Естествено, че ще ти кажат да ги слагаш в устата неразтворени - те продават лекарства. Ханеман препоръчва лекарствата да са разтворени във вода. Така че - разтвори си ги във водичка и пий по 1 л., като преди това разбъркваш интензивно водата. Освен това, така ще имаш лекарството за много по-дълго време.



Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: ...]  
Автор firrst (ентусиаст)
Публикувано15.01.08 15:27



В отговор на:

Вземи арника 30 С - от всяка аптека, която работи по празниците. Рзатвори 3-4 гранулки във вода, разбъркай хубаво с лъжичка и изпий една глътка.



Никакви хапове не помагат при ударени и пукнати ребра!Такива работи се лекуват само и единствено с иглотерапия!




Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: firrst]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано16.01.08 14:35



е айде сега....да не се бъркаме в работата на другарчетата си

никой не отрича иглотерапията, но не говори за хомеопатия и възможностите и щом не си запознат



Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРО [re: passion flower]  
Автор firrst (ентусиаст)
Публикувано17.01.08 09:24



В отговор на:

но не говори за хомеопатия и възможностите и щом не си запознат




С хер Ханеман сме на ти по много от точките касаещи диагностиката и лечението на болестите!Въобще в ОРГАНОН-а има доста неща,където мненията ни се припокриват на 100%.

§ 13. Тъй че възприемането на болестта (която не е от компетентността единствено на хирургията) като нещо отделно от живото цяло и неговата животворяща жизнена сила, като нещо скрито във вътрешността, колкото и малко да е то, както това се прави от алопатите, е един абсурд, чиято представа е възможна само в щампован от материализма ум и тази представа в течение на хилядолетия дава на господствуващата медицинска система тези вредни идеи, които са я превърнали в едно наистина вредно (нелекуващо) изкуство.




Тема Re: НАТЪРТЕНО РЕБРОнови [re: firrst]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано17.01.08 13:36








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.