Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 08.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано08.01.08 11:41



Имам следното питане-лекувам се от доста време с хомеопатия и въпреки че ми помогна за много неща ,не можа да ми реши всички проблеми и ми се наложи да пия противозачатъчни.Знам,че не са най-здравословното нещо на света,но за мен те бяха ново начало на по-добър живот.Това,което ме притеснява е дали са съвместими с хомеопатията,защото тя за мен е мн важна.
Благодаря ви.



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: cowgirl]  
Автор kasspo (biv6 kaspo)
Публикувано08.01.08 13:31



Не ,не са съвместими! Ще трябва да избираш между двете. Единственото,което не може хомеопатията,а те могат е - да не се забременява,но има и други методи за пазене от бременост.Просто сама си решаваш.

Бивш KASPO


Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: cowgirl]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано08.01.08 22:45



хубаво говори с лекарите за страничните ефекти и почети в нета за тях и после пак реши дали ти трябват



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: kasspo]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 14:22



Хормони се изписват не само като контрацептиви.

Въпросът е с каква цел някой гинеколог й е предписал хормони. Далеч не всички хормони са противозачатъчни.



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ [re: ......]  
Авторkasspo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 20:21



Но за това пък, всички хормонални таблетки нанасят поражения върху организма,независимо дали са контрацептиви или не.



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: kasspo]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 21:49



Ей, като грамофонна плоча си.

Не си лекар, още по-малко гинеколог, и няма как да знаеш за какво са й предписали хормони и какви точно.

Сигурно и за случай на IVF или примерно за лечение на ендометриоза ще дадеш присъда, че не бива и не може. Като не е ясно какъв е медицинския случай, защо изобщо даваш присъди и диагнози и заповеди дистанционно и в някакъв клуб, без изобщо да си виждал жената, да знаеш подробности за случая и прочие?


Аман от самозвани лекари и лъже пророци.



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: .....]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано14.01.08 17:36



И аман от пораженията, които хормоните нанасят на организма в дългосрочен план. Воглаве с ваксините, противоалергичните и кортизоновите препарати. Аз това ти го казвам най-отговорно, защото съм го преживяла!



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: .....]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано14.01.08 19:10



а пък според мен са като грамофонна плоча /от 60-та година/ тия, които така и не разбраха, че всеки вид синтетични полови хормони, независимо за какво е употребен и кой го е предписал все си спада към клас А карциногени.Пустата биохимия хич не ще да се мени по желанията на фармацевтичните компании!Нищо,че тоя прост факт е записан в какви ли не официални медицинки становища и документи.

Всеки лекар, който се интересува от СЪВРЕМЕННИТЕ достижения в медицината и чете научни статии е разбрал, че това е така. Именно поради това, че много лекари са и свестни и отговорни за 2006-та , по официална статистика, намаляха със 120 хиляди предписанията за синтетични полови хормони в следствие на което, пак по официална статистика, се отбеляза спад в появата на рак на гърдата с 6%.Това ако си даваш сметка е изключително впечатляващо.Обичайно ракът не само не намалява, ами се увеличава.


Аман от грамофонни плочи, който поватрят до скъсване, каквото са записали в тях преди 40 години в медицинския факултет и са решили,че с това науката медицина е спряла да се развива.

п.п нуждата от инвитро отпада, като човек забременее естествено, както става често след лечение с хомеопатия.

п.п. изказвай се компетентно там където си комепетнтен.В областта на хомеопатията явно не си и не си запознат/а с възможностите и.



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: .....]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано15.01.08 18:14



Става дума за ендометриоза.Само хомеопатията не ми помогна нито на срастванията,нито на супер болезнената овулация.И след дълго лечение само с хомеопатия,се озовах с 5см киста,която след още хомеопатия стана 7см.Освен това се появи бучка в гърдата,която също не се смаляваше....и накрая стигнах до Китай,традиционна медицина.След 4месеца мн успешно лечение с билки,нещата се нормализираха и самата китайка ми препоръча противозачатъчни,като каза,че понякога едната медицина трябва да върви с другата.Е,сега съм без кисти и бучки,в чудесно здраве и се радвам не живот лишен от болка и страдание.



Тема Re: ХОМЕОПАТИЯ И ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИнови [re: cowgirl]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано15.01.08 18:16



чудесно - поздравявам те за доброто развитие. Просто аз съм видяла обратната страна на медала.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.