Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Антидот ли е?нови  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 17:53



моля ви кажете може ли да си пия мултивитамините заедно с хомеопатичното лечение?и за меда също искам да знам антидот ли е?



Тема Re: Антидот ли е?нови [re: диди]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано10.12.07 19:02



Мултивитамините се усвояват на 5%, така че няма смисъл да се пият изобщо.Да не говорим с каква химия ти натоварват тялото и че се и взаимно неутрализират.

Както казват- мултивитамините са единствено начин да си направиш урината скъпа.

Медът е ОК, не е антидот.



Тема Re: Антидот ли е?нови [re: passion flower]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 00:03



да знам че много малка част от синтетичните витамини се усвояват но определено аз усещам голяма разлика и докато ги пиех преди години никога не бях боледувала от настинки грип и тем подобни изобщо не ме ловеха,от както ги спрях започнах често да настивам ....и понеже в момента съм в такова състояние че една настинка ще ми влоши още повече състоянието ще ги пия превантивно така че надявам се няма да се бъркат с хомеопатичното лечение?



Тема Re: Антидот ли е?нови [re: диди]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано13.12.07 10:29



сигурна ли си, че разликата е именно във витамините, които си пиела?
все пак организмът се променя,в зависимост от възрастта, емоционалното състояние и други фактори....Силно се съмнявам заради витамините да не си боледувала, особено като се има предвид усвояемостта им.



Тема Re: Антидот ли е?нови [re: passion flower]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 19:32



еми не съм сигурна но все пак 12 години!!!аз не бях хващала никакви настинки и грипове колкото и да е невероятно и от тази година започнах лошото е че от тези настинки сега се сдобих с целогодишен алергичен ринит и постоянене отток на лигавицата на носа и мнго се пазя да не настина че тогава настинката и ринита отделно дето си го имам и става нещо страшно...

в тази връзка да ви попитам понеже от няколко дни започнах хомеопатично лечение при класически хомеопат...нормално ли е при такъв алергичен ринит да ми се предпише конституционално лекарство а не такова насочено по конкретно към самите симптоми?освен това не виждам никаква положителна или отрицателна промяна вече го пия една седмица...кога е момента да се предпише ново такова при положение че това няма ефект??
на мен ми каза да го пия 2 седмици и предполагам след това ще търси друго ако вече и второто няма ефект не е ли редно да потърся друг хомеопат?



Тема Re: Антидот ли е?нови [re: диди]  
Авторnat (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 22:32



Не съм хомеопат , но моето мнение е , че трябва да мине повечко време , за да има резултати. Сигурно никой няма да се ангажира с някакъв точен срок. А дали трябва да се изпише друго лекарство ще реши лекаря при проследяването . Не забравяй , че хомеопатията лекува човека като цяло , затова се предписва конституционното лекарство . А и може да имаш проблем който е по-важен за лекуване ....
Успех!





Тема Re: Антидот ли е?нови [re: диди]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано15.12.07 22:39



изобщо не си се сдобила с алергичен ринит от настина-това е невъзможно
сдобила си се с това, защото нещо негативно е станало с оганбизма ти, именно затова си започнала и да боледуваш повече и това няма връзка с витамините

конституционалното лекарство е насочено към теб самата с всичките ти проблеми-ако ринитът е един от тях, то значи е и за него

много правилно е постъпил

една седмица е много малко време за ефект.следпоне месец, а често повече от два-три месеца може да се съди какъв е ефектът от лекарството

говори с хомеопата си за всички промени или липсата им и се довери
понякога лекарството трябва да се смени, а понякога най-доброто лекарство е чакането на даденото вече да подейства.



Тема Re: Антидот ли е? [re: passion flower]  
Автордиди (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 21:28



благодаря за отговора:)за витамините няма да споря аз мисля че има ефект от тях и ще си ги пия...
иначе ринита е вследствие от настинката със сигурност така каза и УНГ а той е доста известен специалист тук в София,аз също спорях с него в началото как така от настинка ще стане алергичен ринит но това е положението,просто когато човек е настинал и има хрема се получава един отток на лигавицата на носа който заедно с хремата и всичко останало отминава за една седмица,но при мен не мина напълно... и така се оказа че това непълно излекуване премина в един постоянен целогодишен алергичен ринит и отток на лигавицата на носа.причината при алергичния ринит е прекалена чувствителност на носната лигавица която макар и рядко
може да бъде предизвикана и от една обикновена хрема когато сме настинали...



Тема Re: Антидот ли е?нови [re: диди]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано17.12.07 13:43



не съм съгласна с УНГ-то

акйо ще и господ да е



Тема Re: Антидот ли е?нови [re: диди]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано21.12.07 09:18



За "настинката" пръскала ли си си нещо в носа? Взимала ли си хормонални препарати? И двете могат да нарушат много силно функционалността на лигавицата на носа, включително на синусите - справка аз






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.