Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 01.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема бактериална вагиноза, Candida albicansнови  
АвторVera (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:18



Резултатите от микробиологичното ми изследване показаха, че имам "умерено изразена бактериална вагиноза" и "голямо количество Candida albicans". Привърженичка съм на лечението с хомеопатия, досега е давало чудесни резултати при сина ми. Искам да попитам тези заболявания обаче дали се лекуват успешно с хомеопатия, защото знам, че са доста упорити, особено гъбичките. Иначе ми предписаха куп лекарства за мен и съпруга ми, които освен, че са скъпи, не знам дали ще помогнат...



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: Vera]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано23.03.06 00:39



Да хомеопатията работи чудесно за такива инфекции. Стандартните алопатични средства имат много слаб ефект, както огромен брой жени откриват.

Mens agitat molem



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: Fire walker]  
Автор doko_mimi (непознат )
Публикувано23.03.06 14:59



Сестра ми се излекува от вагинална кандидоза с хомеопатия, вече 3г няма тоя проблем. Опитайте с хомеопатия непременно



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: doko_mimi]  
Авторfruit (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 12:39



Дайте малко повече инфо? Аз като ходих на аптеката зад театъра /Варна/ нямаха хомеопатично лекарство. Препоръчвали са ми цитрсепт но още не съм пробвала. Само на млечни бактерии и цитросепт минават ли гъчбичките? Не трябва ли да се пие и антибиотик? Всички тези - фунгулон, микомакс и др подобни за пиене антибиотици ли са???



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: fruit]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 16:11



при мен цитросептът не помогна. но аз го пих само 1 седмица и съм правила само 1 промивка. като видях, че няма никакъв ефект го спрах. така че може би причината е в мен.
сега пия едни хапчета - силицеа 15 - 5бр сутрин, монила албиканс 15-5бр вечер и ентеросан 2 - по 1 на ден. слагам и ентеросан -вагиналин таблетки. днес ми е само 3ти ден, но ефект определено има. дали ще е траен - мога само да се надявам.
всички хапчета, с изключение на третите струват по 3лв. ентеросан 2 е 12лв.



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: *]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано27.03.06 18:32



Това, което описваш не е класическа хомеопатия, а боаронска. Може и да ти помогне, но ако не ти, не казвай "хомеопатията не ми помогна", защото боаронската школа не е хомеопатия, а изпозлване на хомеопатични лекарства по алопатичен начин-т.е против всички закони на хомеопатията.

Един съвет-няма нужда да пиеш по 5 гранули-и 1 има точно същия ефект. В хомеопатията броя гранули няма абсолютно никакво значение за ефекта. Имат занчение честотата на прием и потенцията. Ако взимаш по една, ще си спестиш пари-нещо ,което боарон не иска. За това ти и предписват по 5 гранули-за да си купуваш по-често лекараства.

Mens agitat molem



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: *]  
Авторfruit (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 19:04



Какво представлява ентеросан, от млечни бактерии ли е и засилва ли имунната система? Таблетките за пиене се поставят и вагинално, така ли, или отделно има други ентеросан за тази цел? За колко време стига една опаковка и колко е препоръчително да се взима? Продават ли го по аптеките?
Някой доктор във Варна знаете ли, който да се занимава специално с този проблем. Гинеколозите не се занимават с тези неща много много.



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: fruit]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 17:04



Ентеросан е пробиотичен продукт (съдържа бифидус и ацидофилус). Предлага се в различни комбинации за различни заболявания. Пробиотиците действат имуностимулиращо, а имат и директен противогъбичен ефект, тъй като самите бактерии в човешкия организъм произвеждат противогъбични вещества.
Аз лекувах гъби с хомеопатия и постигнах успех за около 4 мес. (след около 1 год. неуспешно лечение с разни противогъбични антибиотици). В допълнение към хомеопатията вземах ентеросан и цитросепт. Също така много стрикто спазвах хранителен режим без сладко и колбаси, с като цяло с възможно по-малко въглехидрати и много мляко, зеле (особено показано е киселото), моркови.



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: aз]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано29.03.06 21:11



Съгласна съм с всичко, освен едно-млякото не само,че не е показано, но се исклюва напълно от диетата за кандида. Може по малко кисело мялко, най-добре домашно приготвено за да е сигурно,че е с живи култури и без консерванти.

Mens agitat molem



Тема Re: бактериална вагиноза, Candida albicansнови [re: Vera]  
Автор И. ()
Публикувано29.03.06 22:05



Честата употреба на антибиотици е основната причина за поява на гъбички, освен ако не са лепнати някъде отвън (напр. при полов контакт). И все пак всеки организъм не е предразположен, дори да има такава вероятност. Последиците от антибиотично лечение са унищожаване на полезната бактериална флора, която е част от организма на всеки човек, и която в случай на вероятност от чуждо нашествие защитава лигавиците. Последстявията са една прекрасна, чиста среда за развитие на всичко, до което човек има достъп...

Лекарствата, които се изписват (от традиционната медицина) в такива случаи променят средата, в нетипична, за въпросния нашественик, с надеждата за възстановяване на нормалната флора. Понякога това може да бъде доста трудно обаче... Когато човек е предразположен, това се хронифицира и лекуването е почти невъзможно. Проблемът се връща и се повтаря досадно често... Разните му там млечно-кисели микроорганизми допринасят много за създаване на неподходяща среда, но това не е гаранция, че заболяването няма да се повтори. Всяка стресова за организма ситуация може да предизвика възобновяване.

Единственото спасение и ТРАЙНО решение на проблема е с Хомеопатия. И то - намиране на подходящото лекарство за конкретния човек. Иначе си има изопатични лекарства, като потенцирана Candida, чиито ефект е 100% и абсолютно безвреден по отношение на организма, и разните гинеколози могат ряпа да ядат що се отнася до "най-доброто" лечение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.