Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 18.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема обрив след излекуване?нови  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 22:21



Момченцето ми беше болно, така и не разбрах от какво - висока темпратура без никакви други симптоми. На лекар така и не го заведох, и сама мога да му измисля някакв антибиотик, както прави педиатъката всеки път. Излекува го хомопата много интересно с пулсатила, на 3 приема. Женско лекарство, ама му пасна много, непрестанно ми виси на ръцетет да го гушкам и хленчи лигаво с часове за всяко нещо.


Интерсно - на всеки прием на лкарството за минути му се повишаваше температурата с повече от половин градус. Аз до 39,2 - 39,3 не я свалям, ама на 39,8 вече се ококорих и мушках свещички и на 3-те приема. Не си вдигна телефона хомеопата, исках да пиам какво ще стане от това - лекарството действа в една посока, а аз със свещичката в обратната? Но може ли да се остави 2-годишно с толкова висока температура?
Мина му изведнъж на следващия ден, но пък се изрина целия по корема и гушката. Вече 3-ти ден ту се усилва, ту избледнява, от време наврме изчезва. Никога до сега не е имал обив, не е алергичен ъм нищо, не е ял нови храни, свещички съм слагала и друг път, не се е изривал от тях. Чудя се възможно ли е да му е излязла болестта от вътре на вън км кожата и колко време е нормално да го има този обрив, колко да изчакам преди да го водя на лекар за диагноза?



Тема Re: обрив след излекуване? [re: мaмa]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано22.11.07 00:36



Изринало се е от свещичките, най-вероятно. Вкараната отрова през кожата и лигавицата трябва пак оттам да се изтласка. Това е по закона на Херинг. Не се бой и да не вземеш да го мажеш против обриви.

За да се ускори освобождаването от свещиките, най-добре рожбицата да се пререперторизира от хомеопат, за да се даде нещо допълващо след пулсатилата.

Друг път вместо да мушкаш свещички, завивай детето в мокър студен чаршаф (може и с малко оцет) и слагай на челцето една студено-мокра кърпичка.



Тема Re: обрив след излекуване?нови [re: УйнaПeнa]  
Автормaмa 2 (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 12:15



Най-добре се обърни отново към хомеопата, ако смяташ, че можеш да му имаш доверие. Възможно е лекарството да продължава да действа и обривът да е от него. Според мен щом ту се появява, ту изчезва органтизмът така да се каже на "порции" изхвърля нещо. Почти всички хомеопатични ликарства при мен са свързана и последващи обриви. С поредица от обриви мога да кажа, че се отървах от сенната хрема, поне сега не ми пречи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.