Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 22.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Алопатия  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.11.07 13:37



Може ли да се прилага едновременно хомеопатия с традиционните лекарства? В случая става въпрос за антиалергични медикаменти и стафилококум 200С.



Тема Re: Алопатиянови [re: agrimonia]  
Автор kasspo (biv6 kaspo)
Публикувано12.11.07 15:45



В случая,хомеопатичното няма да действа.Не ми е ясно този въпрос защо се задава тук ,а не на лекуващия!



Тема Re: Алопатиянови [re: kasspo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.11.07 19:06



Джипито презира хомеопатията, а хомеопата презира проблемите от алергията. Според хомеопата трябва да се изчака няколко месеца да се унищожат стафилококите и алергията сама ще изчезне(не знам какво е общото между сенната хрема и стафилококите). Така че съм достатъчно объркана, особено след като лекуваме с хомеопатия безуспешно стафилококите вече 6 месеца. Колко пъти трябва да се пие стафилококума по същата схема, за да изтрепе гадините?



Тема Re: Алопатиянови [re: agrimonia]  
Авторkasspo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 19:52



Да,проблемът ти наистина е голям!Явно некомпетентността и на двамата относно общото състояние на детето е безумен!Да,наистина може алергията да си отиде сама след като се излекува стаф. инфекцията,ама да се лекува 6 месеца инфекцията без абсолютно никакъв резултат!Това не го разбирам!И още, много е важно каква е алергията и до колко пречи на нормалното ежедневие на детето.Ако е непоносима,то се взимат мерки с хомеопатия междувремено и ефективно.Какво значи да се лекува първо едно,а после друго!Това също не го разбирам.



Тема Re: Алопатиянови [re: kasspo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано12.11.07 20:53



Става въпрос за алергичен ринит, има и стафилококи, но не в носния секрет, а в кръвта. След като няма резултат половин година, нормално е да отидем при специалист-алерголог, защото детето не е опитно зайче. Все пак не искам да се отказвам от хомеопатията, защото стафилококите би трябвало да се лекуват именно със стафилококум! Обаче след като хомеопата не може да облекчи състоянието на детето, искам да включим и алопатията заради алергията. Това ни е третият хомеопат и вече ми свършва търпението...



Тема Re: Алопатиянови [re: agrimonia]  
Авторkasspo (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 23:52



Проблемът си е твой!Явно и ти делиш детето си на отделни части,а то е едно цяло!И от вътре и от вън,и нос и кръв и ВСИЧКО!Води го! Всичко ,което не е ясно от къде идва за лекарите е АЛЕРГИЯ!Но ...не се лекува,само се потиска.Питай да видиш ,самите лекари ще ти го кажат.А ако ме питаш мен - естествено е да потърсиш добър хомиопат,защото рано или късно пак ще опреш до такъв.Нито алергия,нито стафилококи не се изкореняват по друг начин освен с хомеопатия.Поне аз за последните 12 години не сам срещнала човек излекувал се безвъзвратно от тези болести с алопатия.Но...успех!Всеки избира сам пътя си.(страшното е ,че ние избираме пътя на невръстните си деца и това е доста тежко и отговорно за нас-родителите)



Тема Re: Алопатиянови [re: kasspo]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано13.11.07 09:03



Аз нали това обяснявам!!! Не искам да се отказвам от хомеопатията, но ефект от нея няма и детето ми се мъчи! На някой пука ли му изобщо?



Тема Re: Алопатиянови [re: agrimonia]  
Авторkasspo (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 09:27



Определено-да ,иначе нямаше да ти отговарям



Тема Re: Алопатиянови [re: kasspo]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано13.11.07 18:18



ох


ма по-полека де...егати...."Проблемът си е твой!"

Не че наистина всеки не решава сам, о просто хората първо нямат достатъчно информация, второ наистина е дразнещо да си минал през 3-ма хомеопати и да няма ефект.Всичко това, при условие че ства дума за дете!



Тема Re: Алопатиянови [re: agrimonia]  
Авторprincessa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 00:22



Има ли температура?На какво е алергичен?Да не е синузит,който е станал хроничен?Аз живея в Белгия и тук има едни много хубави капки от Д-р Rene Flurin -французин лекар уши- нос- гърло -allergologue-immunologue,който ги е сътворил.Те са 50%прополис,25% TM от чубрица и 25% от къпини(без алкохол).Адреса на производитела е:Ballot- Flurin apiculteurs.65110 Cauterets-France.Капките са под формата на спрей и се казват:Spray nasal des Pyrenees.
Ако ти се струва сложно,използувай "хомеоплазмин"-ако има в БГ.Той е като възелин.
Напиши повече обяснения във връска със симптомите от началото до сега.



Тема Re: Алопатиянови [re: princessa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано15.11.07 10:17



Не, няма температура. Просто обилна водниста хрема, която се стича и назад. Сутрин киха по 50 пъти от насъбрания секрет през нощта. Алергичен ринит е, няма синузит. Алергията е към домашен прах, акари, полени и пчелен мед.
В случая капки с прополис са абсолютно противопоказни. В момента пръска само спрей за нос "Алергодил", без да пие останалите предписани таблетки. Давам й по схема "Стафилококум 200С", защото стафилококите в кръвта са й много пъти над допустимото.
Алергията й е от бебешка възраст, получаваше и бронхоспазми, но с годините я поизрастна(да чукна на дърво) и остана само ринита. Хремата обаче е постоянна от няколко месеца, много обилна и сега се надявам алергодила да подейства. Вероятно има връзка и с високото ниво на стафилококите.



Тема Алергиянови [re: agrimonia]  
Автор novali ()
Публикувано17.11.07 16:26



Аз също търпеливо чакам лечението на сина ми да даде резултат вече 1,5 г. при все че той е на 2,3г. Искам и да попитам възможно ли някой просто да не се поддава на хомеопатично лечение и мислите ли, че лекуващия хомеопат ще сподели за невъзможността да се справи с даден проблем.



Тема Re: Алергиянови [re: novali]  
Автор sarabia (минаващ)
Публикувано17.11.07 20:04



Малко офф,
novali напълно възможно е някой хомеопат да не приеме, че не може да се справи с някакъв проблем.Казвам го от личен опит.Много месеци наред лекувах детето си при един хомеопат, когото смятах за голям професионалист.Детето боледуваше постоянно и в случая Тя казваше че е от някаква си причина (няма значение каква).Накрая се уморих и колкото и да не ми се искаше я смених и откакто съм при новия хомеопат(да чукна на дърво) детето ми не се е разболявало.Така че отваряите си очите широко-вие сте тези които си лекувате децата, само че с помоща на специалисти разбира се.

[image][/image]


Тема Re: Алергиянови [re: novali]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано17.11.07 21:38



според мен ако няма резултат за година и половина, просто се сменя хомеопат

има случай, които са нелечими, но най-често просто трябва да се смени хомеопатът



Тема Re: Алергиянови [re: passion flower]  
Автор novali ()
Публикувано17.11.07 22:39



Проблема е тама, че аз от 5 месеца съм при нов хомеопат и не заради това че сън недоволна от стария напротив беше много старателен, но смятах че не помага на детето. Тъй като аз съм достатъчно търпелива и знам че се изисква това търпение от моя страна все се надявам нещо да се подобри. Незнам защо вече не ми издържат нервит и още по зле е, че в Бургас няма други хомеопати(освен при тези при които вече сме се лекували) на които мога да се доверя.



Тема Re: Алергиянови [re: novali]  
Автор passion flowerМодератор ()
Публикувано19.11.07 11:41



ами да де, то не става дума, че хомеопатът е лош човек, а че не успява да помогне на точно това дете

аз бих дала 5-6 месеца не хомеопата и ако няма никакъв резултат бих го питала какво ще ми каже, какво ще ме посъветва....Ако до още месец два положението е старото, отново бих сменила

разбирам те, че не ти издържат нервите...В крайна сметка ти отиваш там за да има ефект. Понякогам, за жалост нещата не стават бързо.Аз лично, смених 8 хомеопати, докато намеря един да ми помогне наистина. Надявам се вие да не се наложи да смените 8.





Тема Патологични алопат и хомеопатнови [re: agrimonia]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано22.11.07 01:06



Алопатът ти е патологичен случай, щом при стафилококи дава антиалергични - те всички понижават имунитета и дават шанс на стафилококите да процъфтяват. Ако бях алопатка

, щях да направя една антибиотикограма на тези стафилококи и щях да ги трепя с антибиотици, към които нямат резистентност... Ако бях алопатка, щях поне да знам, че антиалергичните лекарства са най-вредното нещо при инфекции, защото лъжат организма да не реагира и да не се съпротивлява... Ама такива алопати вече няма - всички са се пристрастили към кортизоните и ги дават за щяло и нещяло - само и само да покажат, че за кратко могат да решат (всъщност да скрият) здравните проблеми на пациентите си.

Хомеопатът ти също е голяма патерица, защото действа под диктовката на алопатията: казали му, че има стафилококи, действа със стафилококум. Трябва да се знае, че който с нозоди трепе микроби (стафилококи със стафилококум, туберкулоза с туберкулинум...), вместо да търси онова лекарство, което ще стимулира организма да се справи с проблема, въобще не е хомеопат, а закърнял алопат...

НЕ СЕ ЛЕКУВАТ БОЛЕСТИТЕ, А СЕ ЛЕКУВА ОРГАНИЗМЪТ!

Така, че намери си свестни доктори, иначе детето ще има да пати! И споделяй тук всичко - все ще се намери някой, който нещо повече е понаучил...



Тема Re: Патологични алопат и хомеопатнови [re: УйнaПeнa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано22.11.07 09:07



При изследването за стафилококи не ми дават антибиограма. Това е изследване на кръвта, а не гърлен или носен секрет. Не знам дали при кръвни изследвания се прави антибиограма. А хомеопатът каза 20 дни след последния прием на стафилококум, отново да отидем за проверка на стафилококите и тогава ще се видим, за да реши какво да прави по-нататък според резултата.



Тема Re: Патологични алопат и хомеопатнови [re: agrimonia]  
АвторDindrejn (Нерегистриран)
Публикувано24.11.07 22:16



В случая вероятно не става въпрос за стафилококи в кръвта(това значи сепсис с цялата клинична картина), а за наличие на антистафилококови антитела - т.е. белег за това, че организма е преболедувал стафилококова инфекция. Това всъщност не би трябвало да се взема предвид при определяне на хомеопатичния препарат - просто да се снеме картината на случая и да се предпише по законите на класическата хомеопатия.



Тема Re: Патологични алопат и хомеопатнови [re: Dindrejn]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано24.11.07 23:24



"В случая вероятно не става въпрос за стафилококи в кръвта......., а за наличие на антистафилококови антитела "
Ами титъра на стафилококите в кръвта е 4, при нормални стойносто 0.8. Не знам какво означава, защото не съм лекар. Никой не си е губил времето да ми обяснява подробно за антитела и други подобни, а само ми казват, че това е многократно над нормалното и т.н. Ако са антитела, защо са повече от нормалното?



Тема Re: Патологични алопат и хомеопатнови [re: agrimonia]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано25.11.07 22:49



А как св проявяват? Гърлени инфекции? Кожни проблеми?



Тема Re: Патологични алопат и хомеопатнови [re: УйнaПeнa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.11.07 17:01



Обилна хрема, която се стича и назад. Многобройни кихавици. Това е ежедневното. Гърлените инфекции са много чести.



Тема Re: Патологични алопат и хомеопатнови [re: agrimonia]  
Автор УйнaПeнa (пристрастен)
Публикувано26.11.07 23:25



Значи УНГто ти не може да взема гърлен секрет - калпав алопат.

А хомеопатът ти трябва да лекува не стафиликоки, а съвкупността от твоите симптоми: "Обилна хрема, която се стича и назад. Многобройни кихавици. Гърлените инфекции са много чести." Като ги посъчетае с някоя и друга твоя особеност - като например: омраза към прясно мляко, влошаване вечер, безсъние, главоболие, любов към сладко и др., все ще може да подбере някое уникално за теб лекарство от многото, които отговарят на изложените от теб гърлени инфекции. Последното и най-неефективното от тях ще е стафилококум...



Тема Re: Патологични алопат и хомеопатнови [re: УйнaПeнa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано27.11.07 10:21



"омраза към прясно мляко.....любов към сладко "
Как уцели толкова точно???






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.