Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 04.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Шведската горчивканови  
АвторПитaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 17:44



Някой ползвал ли е? Има ли някакъв ефект въобще?
Чела съм книгата на Мария Требен и съм малко скептично настроена, тъй като тя описва доста заболявания, които се лекуват с въпросната Шведска горчивка?
Освен това дали тази , която се предлага по бг аптеки е менте? Дали е по-добре да си я доставя от Австрия или друга западно-европейска държава?

Предварително благодаря за отговорите.



Тема Re: Шведската горчивканови [re: Питaщa]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 22:42



Алкохол за пиене е в Австрия, просто от билки. Тука се представя като лечебна...ха..ха.. ха



Тема Re: Шведската горчивканови [re: мaя]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.08.04 06:22



Не е така.Има ликьори със същите билки в тях, наистина, но концентрацията там е съвсем различна от тази на лекарствената форма.
Функцията е предимо да подобрява храносмилането.От там общото ниво на здраве може да се повиши наистина, но до колко лекува сериозни заболявания сама по себе си не знам.И аз съм скептична в това отношение, но не мисля,че може да се отрича действивието и за подобряване на храносмилането с виските му полезни ефекти.А това не е малко.
Мисля,че тази, която се продава в България си е качествена.

Mens agitat molem

Тема Re: Шведската горчивканови [re: Fire walker]  
АвторKalina (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 09:02



Аз лично ползвам Шведската горчивка от седем години и ме е спасявала в много ситуации. За първи път, когато започнах да я употребявам, имах много сериозен синузит, които след компресите ми изчезна. Помагала ми е винаги, когато ми се покачи адреналина. Пия яи правя компреси от нея. Наскоро имах болки в областтана черния дроб, и направих компрес и по описанията. Болките изчезнаха след няколко дни. При това, тази Шведска горчивка, която аз имам възможност да купувам е "малката шведска горчивка" от 11 билки не от 32-те, която се продава в БГ. Преди няколко години боледувах от вирусен бронхит, за когото не изписваха антибиотици и практически нямаха лекарства за лечението му. Нямаше да оцелея, ако не беше Шведската горчивка, която ползвах по указанията от книгата. Дори я използвам когато се порежа за бързо заздравяване на раната. И сега бутилчицата седи пред мен и ако имам проблем със стомаха,или някои ми вдигне нервите, веднага си отпивам от нея. Винаги се запасявам с няколко бутилчици, за да не би случайно да остана без нея.Тази, коятое от 250 мл, ми стига обикновенно за около 6 месеца, ако не я ползвам интензивно.
Ами честно ви казвам, не мога да се нахваля от въздействието и.




Тема Re: Шведската горчивканови [re: Kalina]  
Авторmirena (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 11:34



здравей Калина искам да те попитам от каде я купуваш. Аз съм от Русе и искам да знам от каде да намеря качествена като твоята. Благодаря предварително



Тема Re: Шведската горчивканови [re: мaя]  
Автор omega_69 (Моарейн)
Публикувано11.10.07 10:54



Алкохол за пиене, който все още се продава в аптеките?

Сродни/подобни, но не еднакви или същи, се продават на рафтовете за алкохол в магазините за хранителни стоки.



Тема Re: Шведската горчивка 3 години по-късно...нови [re: Kalina]  
Автор MinniShneizer (aquavita)
Публикувано20.10.07 05:00



използвах шведска горчивка преди 11 години за омекотяване на ушна инфекция. инфекцията бе слаба, но след компресите с шведска горчивка се задълбочи... стана хронична. цели 6 години бе акутна почти всяка седмица...
слелд този случай се отказах от горчивката... но не знам къде сгреших!



Тема Re: Шведската горчивканови [re: omega_69]  
Автор _Bunny_ (развиваща се)
Публикувано02.11.07 01:05



Това не е алкохол за пиене!!! 2 години страдах от цистит, то не бяха болки, не беше чудо. Не бях пила нито едно хапче 7 години и заради този цистит направих 2 курса антибиотици. Организма ми тотално се повреди от тях, възпалиха ми се зъбите и за тях също трябва спешно да направя един курс антибиотик. Всичко ми се обърка! А циститът ми се задълбочи още повече. Всичко това се случва 1 месец преди бала ми (тази година). Вече не знаех какво да правя, бях на ръба на отчаянието. Започнах да пия коприва, организмът ми много се изчисти, но пристъпите на цистит си останаха.
Изнамерих от нас книгата на Мария Требен и си купих шведска горчивка. В момента, в който си я купувах пак ме болеше... Прибрах се, изпих 1 лъжица във вода и за 1-2 мин (буквално!) ми мина. Заболя ме само още 1-2 пъти и вече половин година нищо.
Използвам я за всичко, и за зарастване на рани, и за главоболие, безсъние, нервност, коремни проблеми, хемороиди, разширените вени на майка ми. Найстина е чудотворна!!!



"Би било добре да се събудим преди да умрем"

Тема Re: Шведската горчивканови [re: _Bunny_]  
АвторGuest (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 16:33



Кажете моля ви откаде да си намеря качествена шведска горчивка,на кой производител да е или каде може да се намерят билките за приготвянето и.



Тема Re: Шведската горчивка [re: Guest]  
Авторживa pибa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 15:08



и аз съм много доволна. Купувам я от билкова аптека на прах и сама си приготвям алкохолния извлек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.