Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 28.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема питане  
АвторJulka (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 17:31



Да Атанас Гълъбов.Но все повече започвам да се съмнявам че съм направила правилния избор.Дайте съвет да продължавам ли да го посещавам или да си търся нов лекар?



Тема Re: питаненови [re: Julka]  
Авторiv (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 11:10



Защо се съмняваш в него? Доколкото знам той е много известен и добър лекар. На мен много ми допадна това, че иска да му се обаждаш и да му казваш как си. Моята лекарка не е такава, даже когато ми се наложи да й се обаждам имам чувството , че никак не й е приятно. Да , разбирам , че и тя е човек и има нужда от почивка и ако всичките й пациенти постоянно се обаждат , направо ще откачи .... Но въпреки всичко на всеки понякога му се налага да го прави :).
А от кокло време го посещаваш?



Тема Re: питаненови [re: iv]  
АвторJulka (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 13:34



Приблизително един месец.Всеки път като му се обажадам той все бърза за някаде.Така беше и последния път бил вече излезнал сега трябва да се обадя пак.Съгласна съм че е много ангажиран но аз не се обажадам за удоволствие.Освен това моя позната също го посещава.Разбрах че предписва и препарати на Боарон, като не е обяснил начина на прием на лекарствата.Не всички са добре запознати с хомеопатията.



Тема Re: това е само мнениенови [re: Julka]  
Автор hirona (неизвестен)
Публикувано29.06.07 22:29



Вижте, Атанас Гълъбов го познавам добре. Освен това принципите на хомеопатията (без да съм хомеопат) познавам добре. Най-малкото, Атанас Гълъбов е отговорен, а после и много добре познаващ не само хомеопатията, но и лечителското изкуство, което пък, не всеки добър хомеопат владее.
Но ще кажа: понятие, като добър лекар или лечител - няма. Защо? Защото няма лечител без лекуван. Или - това не е изолирано явление. Има връзка между лечител и лекуващ се. По- точно когато има връзка между лечител и лекуващ се тогава има (забележи) само условие да имаме (реализираме) лечене.
Или казано по друг начин - Атанас Гълъбов може да бъде прекрасен и ефективен лечител за едного и безполезен за другиго. В същото време съвсем друг хомеопат може да бъде много ефективен за онзи за когото Гълъбов е бил безполезен.
Просто няма такова понятие - добър лекар или лечител. Особено пък в областта на хомеопатията, защото е холистична наука. А тази наука изисква висока (висша) степен на познание.

Редактирано от hirona на 29.06.07 22:35.



Тема Re: това е само мнениенови [re: hirona]  
АвторJulka (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 10:11



Не ме разбирайте погрешно.Делеч съм от мисълта че Атанас Гълъбов не е добър лекар. Той може да прекарасен хомеопат, просто може би не е подходящ за мен.



Тема Re: питаненови [re: Julka]  
Авторiv (Нерегистриран)
Публикувано30.06.07 11:18



Разбрах че предписва и препарати на Боарон, като не е обяснил начина на прием на лекарствата.
Това , че са на Боарон не трябва да те притеснява ни най-малко. Те са малки гранулки, които се оставят под езика да се разтопят. Всяко хом лек се приема по този начин.
Д-р Гълъбов в болница Вита ли работи?



Тема Re: точно това казвамнови [re: Julka]  
Автор hirona (неизвестен)
Публикувано30.06.07 18:20



Аз не се опитвам да изтъквам Атанас Гълъбов.
И именно това казвам, че всеки пациент си има своя лекар, както и всеки лекар си има своите пациенти.
А това донякъде обезсмисля понятието - добър лекар.



Тема Re: питаненови [re: iv]  
АвторJulka (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 12:24



Нямам представа.Била съм на посещение само в кабинето му но той не е в клиника Вита.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.