Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:49 01.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля за съвет, спешно!  
Автор lora_pw (член)
Публикувано07.06.07 10:22



Здравейте, вчера нашата лекарака хомеопат даде на сина ми (3 години) Phosophorus 200C заради кашлицата, която има. В резултат той получи кръвоизлив от нослето. Спомних си че тя ме беше предупреждавала преди време за този ефект, но сега не мога да си спомня, какво точно ми беше препоръчала за да намаля кървенето (тий като в крайна сметка не се наложи да го пие). Тъй като тя е старшно ангажирана и не искам да я безпокя непрекъснато, бихте ли ми казали, какво мога да направя за момента по този въпрос. Малкия по принцип има вирусна инфекция и тъй като лекарката сметна, че се справя доста добре за момента със собствените сили на организма (т.е. за сега да не приема неговото лекарство - за неговия тип) и му даде само фосвора за облекчване на калицата.
Благодаря предварително, на всеки, който ми отговори.



Тема Re: Моля за съвет, спешно!нови [re: lora_pw]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано07.06.07 12:50



Трябва да се обаждаш на хомеопатичката си. Защо не искаш да я безпокоиш, била страшно заета и т.н.? Нали тя лекува сина ти, значи тя ще прецени най-добре.



Тема Re: Моля за съвет, спешно!нови [re: lora_pw]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.06.07 20:18



да, обади се на хомеопата
нищо не може да се каже по нета



Тема Re: Моля за съвет, спешно!нови [re: lora_pw]  
Авторdert (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 08:15



И как фосфора ще спре кашлицата????



Тема Re: Моля за съвет, спешно!нови [re: dert]  
Авторkuku (Нерегистриран)
Публикувано13.06.07 10:28



Какъв е проблема да я спре, ако е конституционално?!
На мен ми е излекувал за часове грип с температура, кашлица, хрема, болки в мускулите и безумно главоболие на куп, странно ли ти се вижда?!



Тема Re: Моля за съвет, спешно!нови [re: kuku]  
Автор kasspo (poznat)
Публикувано13.06.07 13:30



Няма проблем фосфора да спре кашлица ,стига да е нужното лекарство в момента.Може да е конституция и да не подейства,ако случая в момента отговаря на друга картина.Може да не е конституция и да подейства,ако картината отговаря на Фосфор-това ще е острото лекарство за този момент.

бивш caspo


Тема Re: kukuнови [re: kuku]  
Авторdert (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 14:42



Не е странно,но нали знаеш,че има и странични ефекти????



Тема Re: kukuнови [re: dert]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.06.07 14:54



кое имастранични ефекти????
хомеопатията няма странични ефекти



Тема Re: kukuнови [re: dert]  
Авторkuku (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 00:34



Би ли ги описал/а, че от 2 години го пия почти всеки месец и до сега не съм усетила нито един страничен ефект?!



Тема Re: kukuнови [re: kuku]  
Авторkaspo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 12:13



Какво е страничен ефект!Или си приел точното лекарство за момента и ти действа без какъвто и да е страничен ефект,или не е съвсем точното и освен ,че те лекува частично(така да го нарека,че иначе ще стане много сложно),започваш и да го доказваш частично, т.е. да имаш някои от симптомите на лекарството.Доказването спира скоро след като се спре взимането на лекарството.Това ,разбира се ,е различно от проявата на някои от твоите стари симптоми,които могат да се появят за кратък период след добре предписано лекарство.О,съжалявам,ама май го написах доста сложно,стремейки се да съм кратка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.