Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 23.04.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цветята на Бахнови  
Автор mmtomova (непознат )
Публикувано18.05.07 19:36



Здравейте,от 4 май съм на Жълтак/даде ми го хомеопат/и първите 10 дни имаше невероятен резултат.След това започна пак едно безпокойство и така вече 3-4 дни.Същевременно ми избиха едни пъпки по тялото,които смятам,че са от него и ,че са признак за точно лекарство както при хомеопатията.Знам,че при хронични проблеми се приема по-дълго време есенцията.Въпросите ми са: да продължавам ли да го пия и защо пак се появи този страх,като в началото ми действаше много добре.Да приемам ли,че е нещо като лечебна криза и лекуват ли окончателно есенциите на Бах.Другото,което ме интересува е има ли есенция,която се дава за чести настинки?Станала съм доста чувствителна и малко да ме лъхне вятъра и съм настинала.Освен това станах много нервна,раздразнителна,заядлива и нищо не ми се прави.Дали и с Баховите есенции не се случва това с "беленето на лука"?Малко дълго стана,моля за извинение.Чакам съвет от по-запознатите.Благодаря ви

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mmtomova на 18.05.07 19:51.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mmtomova на 18.05.07 20:16.</EM></FONT></P>

Редактирано от mmtomova на 18.05.07 20:31.



Тема Re: Цветята на Бах [re: mmtomova]  
Автор honey13 ()
Публикувано20.05.07 02:05



Здравей!
Извинявай за многото въпроси, които ще последват, но е добре да се изясни ситуацията.
Не пишеш дали си и на хомеопатично лечение? Защото, ако си - защо ще ти предлагат и есенции?
Пиеш ли и нещо друго?
Би ли описала обрива и къде точно се намира?
Специално от Жълтака не мисля, че би могло да ти излезе обрив... Разбирам да е Агримония или Джел, или Слабонога, но Жълтак?!? Наистина се случва да излезе обрив, но обикновено това става, когато има скрити емоции, които есенциите изкарват "на бял свят"...
Ти сигурна ли си, че пиеш само Жълтак, всъщност?
Мисля си, че хомеопата би трябвало да ти направи някаква комбинация - нали все нещо е провокирало тези пристъпи? Те явно са в следствие на някаква травма или шок, не може ей така от нищото да се появят. При есенциите не важи правилото на хомеопатията за точното единствено лекарство и могат да се смесват до 6-7 различни.

След като отговориш на тези въпроси ще мога да ти кажа дали да продължаваш с Жълтака - ако искаш, може и на лични.
На другите ти въпроси - да, есенциите действат по същия начин като хомеопатичните - в смисъл изчистват един пласт, след това по-долния и т.н. Когато се появи долния пласт просто започваш да лекуваш него.
И, да, лекуват окончателно, но предимно емоционални състояния. Доста по-трудно повлияват на физически оплаквания, но с повече упорство и това може да стане - аз, например, за ~ месец успях да си излекувам враснал нокът на крака, но още се боря с една много яка хронична болка...

За настинки бих ти препоръчала следната комбинация: Rescue+Holly+Crab Apple, може би Chestnut Bud, ако се повтарят регулярно. За капане в носа - физиологичен разтвор + Crab Apple на често.



Тема Re: за настинкитенови [re: mmtomova]  
Автор hirona (неизвестен)
Публикувано20.05.07 08:07



Принципно Баховата терапия не лекува конкретно настинка. Дори настинката не може да бъде наречена точно заболяване. Глобалният проблем на ортодоксалната медицина е, че подхожда към болестта, като към наличие на някакъв обект, с който трябва да се преборим, нещо в нас, което трябва да премахнем. Това е принципно погрешно виждане и респективно погрешен подход. На практика това е битка с нищото. Защото болестта не е нещо външно влязло в нас. Не е някакъв обект, настанил се в нас. Това е просто отсъствие на здраве - т. е. на цялостност, пълнота, която по рождение, по даденост всяко живо същество има заложено в себе си. Ако нарушим, разкъсаме естествената си структура (цялостност) - вече не сме здрави. Нещо сме загубили от здравето си, а не сме придобили болест. Просто трябва да възстановим загубеното, а не да изгоним нещо от нас, което така или иначе го няма. (Тъмнината не е наличие на нещо, а просто липса, отсъствие на светлина)

В този смисъл настинката е просто резултат от нарушен енергиен баланс, енергиен дефицит в някои зони или пътища. Защото естествените (елементарно казано) обвивки на човека не допускат не само настинки, но никакви видове зарази, дори и по сериозни външни интервенции. Ако си с естествен, нормален енергиен баланс и си изложен гол на много ниска температура, можеш да получиш измръзване на кожата например, но няма да имаш настинка.

В този контекст Баховата терапия има отношение към възстановяване на естественото състояние в онази част от човешкия организъм, която оперира с чувствата и емоциите, като трансформира, преобразува негативната им форма в тяхната позитивна.
Ако в нас има дълговременно или постоянно действаща негативна емоция, чувство, блокаж или комбинация от такива – това вече е пробив, разкъсване на онази част от нас, която оперира с тази материя. Това повлича след себе си нарушения и в по-плътните слоеве, енергийни обвивки в човека и стига до най-плътната – физическата. Което са отделните заболявания, в това число и честите настинки. Затова, обект на изследване на Баховата терапия е именно “дефектиране” в горепосочената област и съответно възстановяване там, което повлича след себе си възстановяване и на физическо ниво.
Така, че на въпроса може ли Баховата терапия да лекува настинки, отговора е, че лекува онова което евентуално причинява настинките.
Ако действително имаш “жълтак” проблем и освен това е само той – ще изчезнат и настинките.
Успех!

Редактирано от hirona на 20.05.07 08:09.



Тема Re: Цветята на Бахнови [re: honey13]  
Автор mmtomova (непознат )
Публикувано20.05.07 12:59



Здравей,Honey.След хомеопатично лечение хомеопата ми назначи есенцията Жълтак,тъй като не можахме с хомеопатия да се преборим с този страх.Есенцията ми за спешни случай беше Аспен/докато бях на хомеопатия/и много ми помагаше.Сега пия само Жълтака,но след разговор с хомеопата ми вчера се разбрахме да ми приготви комбинация.Аз отдавна имам проблем с нервите,но сега повече от всякога и се появиха,когато започнах да пия есенциите,та затова си мислих дали пък не се получава както при хомеопатията с Беленето на лука.Всъщност всичките ми проблеми /страховете/са на нервна почва .Затова хомеопата ми ще ми направи комбинация.За пъпките-на различни места са по тялото/на ходилата,на кутрето на ръката/,но може и да не е от есенцията.А защо се появиха пак страховете,въпреки че бяха изчезнали,мнението на моя хомеопат е,че понеже съм много чувствителна се получава натрупване и трябва малко да почина,а и се появи май по-долния пласт/нервите/Много по-добре ми действат есенциите,отколкото хомеопатията - до такъв извод стигнах,много по-меко е действието им и много добре се справят с емоциите. Стана малко объркано,моля да ме извините



Тема Re: Цветята на Бахнови [re: mmtomova]  
Автор honey13 ()
Публикувано20.05.07 19:15



Здравей, mmtomova.
Много е хубаво, че сте решили хомеопата да ти направи комбинация. Така ще може да покрие повечето ти симптоми. Както писах и по-горе, явно нещо провокира това ти състояние, така че помислете за Гарвански лук. Щом всичко е на нервна почва, по нататък ще трябва да ти сложи и Джел, но първо трябва да се успокоиш, защото Джелът понякога действа твърде силно. Добре ще е да го комбинира с някоя от "по-меките есенции" - Гарвански лук, Джанка или Сладък кестен, в зависимост от нуждите ти. Също така, ако си припряна, ако искаш всичко да става на момента, то ще ти е нужна и лабонога.
И нека сложи Дива ябълка, за да ти мине обрива.
Аз също предпочитам есенциите, защото повечето от проблемите ми са на емоционално ниво. Дано обелите всички люспи, успех!





Тема Re: за настинкитенови [re: hirona]  
Автор mmtomova (непознат )
Публикувано21.05.07 14:50



Благодаря ви момичета,много ми помогнахте.



Тема От къде може,,,нови [re: mmtomova]  
Автор Kaлoянa_ (минаващ)
Публикувано14.04.09 17:26



Моля да ми помогнете, От къде в България мога да закупя оригиналните опаковки на Цветята на д-р Едуард Бах, концентрат, имам предвид аптека или магазин за здравословна храна Не се интерисувам от разредените които се предлагат от хомеопатите



Тема Re: От къде може,,,нови [re: Kaлoянa_]  
Автор danianima (усмивка)
Публикувано26.04.09 10:20



http://veridia.dir.bg/WEB-SITE/INDEX.htm



Тема Re: От къде може,,,нови [re: danianima]  
Автор Kaлoянa_ (минаващ)
Публикувано27.04.09 06:11



Благодаря за сайта, но аз питах от къде мога да си закупя оригиналните шишенца, защото аз искам да си направя комбинациите и да съм сигурна, че в шишето има това за което се лекувам Въпросът ми е има ли сайт или аптека от където да ги закупя на територията на България (не говоря от чужбина) тъй като това са неща за които човек не би трябвало да дава излишни пари(и може сам да се погрижи за себе си) и най-вече, че човек ако е искрен със себе си може да постигне максималния ефект сам, какъвто е и смисълът на лечението За краткия преглед при лекар и при набързо направения тест не всичко е точно, пък и за цветята на Бах не си заслужава да се дават пари по лекари,,,те са толкова елементарни и направени всеки сам да се погрижи за себе си, но въпросът е от къде да се закупят



Тема Re: От къде може,,,нови [re: Kaлoянa_]  
Автор snakeling ()
Публикувано27.04.09 15:10



Ако Пашкулев прави цветята на Бах, според мен на него може да се има доверие. Познавам го и не мисля, че е измамник.

Ако искаш оригиналните, не мисля, че в България ги има, но предполагам могат да се поръчат от интернет или някой да ти ги донесе. И имай предвид, че не са евтини.

Ето ти сайт за покупка на оригиналните:



Въпросът е, че кутия с оригиналните есенции-всичките струва 240 лири. Ако можеш да си ги позволиш, не мисля, че е трудно да ги имаш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.