Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 23.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема липсваща менструация 7месец и фоликулин  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 22:12



Много съм притеснена-вече 7 м. нямам менструация, ходих при няколко гинеколози, но всички казват, че няма физическа причина, но въпреки това съм в това положение вече 7мес. Не искам да пия хормони, влязох във вашия клуб, прочетох за фоликулин, ще мога да отида на лекар след 3седмици и съм решила да пия фоликулин, но не знам колко. Знам, че трябва до отида на лекар, но сега нямам възможност и си мисля, че няма да ми навреди ако пия на своя глава. Ако някой е пил фоликулин, моля ви, кажете ми какво количество да приемам!



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано10.05.07 06:39



Не става с фоликулин, не си прави експерименти.Естествено, че можеш да си навредиш-как ти хрумна,че няма да си навредиш?

Иди на ендокринолог, хормоналните функции се управляват от хипофизата и други жлези имат отношение към това, а не само яйчниците.Гинеколозите пуснаха ли ти пълни хормонални изследвания?


Да нямаш цикъл толкова дълго е опасно, защото така става рак на ендометриума.Веднага иди на хормонални тестове да се разбере защо, иди на хомеопат и то КЛАСИЧЕСКИ възможно най-скоро и не си играй със здравето си.

Ако трябва да ти предизвикат мензиса с прогестерон еднократно е по-добре отколкото да го няма 7 месеца.



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 18:24



Благодаря ви, мисля другата седмица да отида в Шейново и след това при хомеопат.



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано11.05.07 00:34



успех!



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Авторaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 09:41



хайде сега, подплашихте ме! С този рак!
Аз съм на 44 години и вече трета година нямам мензис. При мен спря от стресове. Също не пих хормоните, които навремето ми предписаха лекарите. С хомеопатия не стана. Значи ли сега, че след като рано ми е спрял мензиса ще стане рак?!



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: aнa]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.06.07 15:02



различно е да влезеш в критическа рано и това да ти спре менсиса по друга причина

не мисля, че в твоя случай има опасност от рак



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: ease]  
Авторana (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 16:09



a, blagodaria! vapreki che nikak ne mi e dobre v tazi ranna kriticheska, napravo se pobarkvam! no tova s raka vse si e uteshenie.



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: ana]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано14.06.07 18:08



опитай с китайска медицина

много е ефективна за такива неща

само трябва наистина добър специалист



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: ease]  
АвторKara (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 00:27



Да разбирам ли, че китайската медицина евентуално би могла да "върне" цикъла на жена, която от 3 години е в менопауза?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: Kara]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано17.06.07 01:06



не съм специалист по китайска медицина, но знам,че може да постигне много неща

освен това ако една млада жена е влязла в прекалено ранна менопауза поради дисбаланс на организма това ми изглежда обратимо, за да разлика от нормалните възрастови промени



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 14:55



Здравейте! При направени изследвания се разбра, че инсулина след обременяване с глюкоза ми е висок, но кръвната захар е в норма преди и след обременяване с глюкоза. Това състояние лекува ли се от хомеопатия?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано20.06.07 16:40



Инсулина е висок винаги когато има наднормено тегло, а също и при поликистоза на яйчниците.Нарича се инсулинова резистентност. Тя изчезва от самосебе си като се загуби излишното тегло, но проблемът е че като човек има инсулинова резистенност е много трудно да се загуби теглото. В стандартната медицина се дава Метформин, който сензитивира клетките за инсулина и помага да се загуби тегло и от там да спадне инсулина по естествен път.

С хомеопатия също може да се помогне.

Отиди при класически хомеопат и внимавай да не антидотиращ лечението.Прочети вниматъелно темата за антидотирането горе в заключената тема с важна информация.


Също ще помогне ако не ядеш захар и бяло брашно, както и други храни с висок гликемичен индекс-т.е храни които бързо се усвояват и захарта им влиза в кръвта много бързо.

Успех!





Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 19:27



и аз имах този проблем и след като 2 доктори ми казаха 4е съм влезнала в крити4еска възраст(36) 3 доктор се сети 4е може да е от хипофизата и ме прати да ми изследжат хормона -prolaktin и се оказа 4е ми е 3 пъти над нормата и това се оказа при4ината да не ми идва



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: vveessii]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 21:46



Правихте ли ЯМР? Другите хормони в норма ли бяха, само пролактинът ли ви беше повишен? Сега редовен ли ви е цикъла?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 22:49



да правих ямр,другите хормони са норма,пия достинекс,имам аденом на хипохизата,но мисълта ми бе6е 4е не ми идва6е от този хормон за6тото бе6е зави6ен



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 23:07



да редовно ми идва всеки месец



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 23:11



а при теб как е оправи ли се откриха ли при4ината?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: vveessii]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 09:20



При мен пролактина е в норма, но инсулина след обременяване с глюкоза е завишен, напълняла съм на корем и в ханша, днес ще ходя при ендокринолог за
консултация и след това при гинеколожката да ми предпише лечение, но разбрах, че може завишения инсулин може да е причината за липса на менструация. Аз също ще ходя на ЯМР, разбрах, че е неприятно самото изследване, колко време те държаха в тунела? Къде направи ЯМР? А при теб ЯМР с контрастно вещество ли го правиха? Радвам се, че си разбрала каква е причината и си се оправила!



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано21.06.07 20:04



здравеи,ямр правих във вми-сф.със конраст 1 месец преди изследването се обажда6 да те запи6ат за кои ден,отива6 слагат ти абокат дава6 180лв.за контраста ако си с направление,влиза6 първо оня тунел ти бръм4и около 10 мин.поне така ми се стори 4е са 10,без контраст след тожа влиза докторка ли е сестра ли е незнам инжектира контраста в абоката и пак по4ва да бръм4и онова може би о6те 10-15 мин. и готово след няколко 4аса снимката е готова и е раз4етена.на този номер се обади да си запи6е6 4ас ако ходи6 във вми на ямр 02/92 26 020,ако не са ти го казали,6те се оправи6 няма стра6но



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано21.06.07 21:57



само не пий хормони, защото не само няма да помогнат, но е и много рисковано за сериозни проблеми след това

не пий и Авандия, която дават з анамаляване на инсулина, защото тук я псират от пазара заради поишен риск от инфаркт и инсулт

Метформин е по-безобиден

но те съветвам да се лекуваш първо с класическа хомеопатия и после с други средства, защото обратния път е по-неуспешен и труден



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано23.06.07 19:38



Трябва ли да спра цигарите, след като пия Сиофор?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: ease]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано01.07.07 15:46



A възможно ли е да имам проблем с инсулина, ако нямам наднормено тегло - всъщност според калкулаторите даже е малко под нормата, но ям много сладки неща..? Ограничавам ги за известно време, но още не мога съвсем и съзнавам рисковете...




I'm a pure new pleasure-seeker

Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: Ramalama]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано01.07.07 17:48



не съм сигурна, но съм чела дори слаби жени, които имат поликистозни яйчници реагират добре на лекарства за намаляване на нивата на иснулина

ако искаш да знаеш със сигурност, направи си изследване
прави се тест с глюкозно натоварване и се взима три пъти кръв,мисля през половин ...или май беше един час, като освен нивата на глюкоза се изследва и инсулиновата рекация на изпиване на определено количесто чиста глюкоза



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: ease]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано04.07.07 22:42



Благодаря ти за отговора. Засега съм се отказала от всякакви доктори и притеснения, но може и да направя изследването, кой знае.

Но май или не питам добре, или не знам какво питам...

та извинявай, ако на никъде не върви. Нямам ПКЯ, не съм и нямам склонност към наднормено тегло: възможно ли е при това положение да имам лош инсулин и рискова ли съм поради тази ми все още реална зависимост от сладките неща..?


I'm a pure new pleasure-seeker

Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: Ramalama]  
Автор BuckminsterfullereneМодератор ()
Публикувано05.07.07 00:10



не знам, консултирай се с еднокринолог

ма добър, щото някой не са много в час






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.