Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 23.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 14:55



Здравейте! При направени изследвания се разбра, че инсулина след обременяване с глюкоза ми е висок, но кръвната захар е в норма преди и след обременяване с глюкоза. Това състояние лекува ли се от хомеопатия?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано20.06.07 16:40



Инсулина е висок винаги когато има наднормено тегло, а също и при поликистоза на яйчниците.Нарича се инсулинова резистентност. Тя изчезва от самосебе си като се загуби излишното тегло, но проблемът е че като човек има инсулинова резистенност е много трудно да се загуби теглото. В стандартната медицина се дава Метформин, който сензитивира клетките за инсулина и помага да се загуби тегло и от там да спадне инсулина по естествен път.

С хомеопатия също може да се помогне.

Отиди при класически хомеопат и внимавай да не антидотиращ лечението.Прочети вниматъелно темата за антидотирането горе в заключената тема с важна информация.


Също ще помогне ако не ядеш захар и бяло брашно, както и други храни с висок гликемичен индекс-т.е храни които бързо се усвояват и захарта им влиза в кръвта много бързо.

Успех!





Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 19:27



и аз имах този проблем и след като 2 доктори ми казаха 4е съм влезнала в крити4еска възраст(36) 3 доктор се сети 4е може да е от хипофизата и ме прати да ми изследжат хормона -prolaktin и се оказа 4е ми е 3 пъти над нормата и това се оказа при4ината да не ми идва



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: vveessii]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано20.06.07 21:46



Правихте ли ЯМР? Другите хормони в норма ли бяха, само пролактинът ли ви беше повишен? Сега редовен ли ви е цикъла?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 22:49



да правих ямр,другите хормони са норма,пия достинекс,имам аденом на хипохизата,но мисълта ми бе6е 4е не ми идва6е от този хормон за6тото бе6е зави6ен



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 23:07



да редовно ми идва всеки месец



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано20.06.07 23:11



а при теб как е оправи ли се откриха ли при4ината?



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: vveessii]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 09:20



При мен пролактина е в норма, но инсулина след обременяване с глюкоза е завишен, напълняла съм на корем и в ханша, днес ще ходя при ендокринолог за
консултация и след това при гинеколожката да ми предпише лечение, но разбрах, че може завишения инсулин може да е причината за липса на менструация. Аз също ще ходя на ЯМР, разбрах, че е неприятно самото изследване, колко време те държаха в тунела? Къде направи ЯМР? А при теб ЯМР с контрастно вещество ли го правиха? Радвам се, че си разбрала каква е причината и си се оправила!



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор vveessii (непознат )
Публикувано21.06.07 20:04



здравеи,ямр правих във вми-сф.със конраст 1 месец преди изследването се обажда6 да те запи6ат за кои ден,отива6 слагат ти абокат дава6 180лв.за контраста ако си с направление,влиза6 първо оня тунел ти бръм4и около 10 мин.поне така ми се стори 4е са 10,без контраст след тожа влиза докторка ли е сестра ли е незнам инжектира контраста в абоката и пак по4ва да бръм4и онова може би о6те 10-15 мин. и готово след няколко 4аса снимката е готова и е раз4етена.на този номер се обади да си запи6е6 4ас ако ходи6 във вми на ямр 02/92 26 020,ако не са ти го казали,6те се оправи6 няма стра6но



Тема Re: липсваща менструация 7месец и фоликулиннови [re: нaдя]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано21.06.07 21:57



само не пий хормони, защото не само няма да помогнат, но е и много рисковано за сериозни проблеми след това

не пий и Авандия, която дават з анамаляване на инсулина, защото тук я псират от пазара заради поишен риск от инфаркт и инсулт

Метформин е по-безобиден

но те съветвам да се лекуваш първо с класическа хомеопатия и после с други средства, защото обратния път е по-неуспешен и труден




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.