Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 24.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Тема при животоспасяващи случаи - антидотира ли се тера  
Авторeдeлвaйc (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 23:49



При хронични заболявания се ползува една лекарство и доколкото разбирам то се сменя, когато действието му си изживее времето.
Ако обаче не дай боже никому настъпят животозастрашаващи събития - като злополука, инсулт, инфаркт и пр. и тогава неминуемо се наложи намесата на конвенционални методи с цел животоспасяване, то това значи ли че основната терапия се антидотира?
Прекъсва ли се лечението и после как се продължава, ако е наложително изполуването на алопатски методи?
Благодаря.



Тема Re: при животоспасяващи случаи - антидотира ли се теранови [re: eдeлвaйc]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано19.04.07 23:52



естествено,че няма да оставиш човека да умра, защото е на хомеопатия....

лекарство се дава според насточщата картина, не миналата
ако човекът е с инфаркт, ще се даде нещо за това как се чувства в момента с инфаркта и няма значение какво е било лекарството за миналата ситуация



Тема при животоспасяващи случаи - антидотира ли се теранови [re: ease]  
Авторeдeлвaйc (Нерегистриран)
Публикувано19.04.07 23:57



А при такива ситуации налага ли се използуването на алопатски способи?
И после след това пак се продължава основната терапия, така ли?
Или докато не премине опасността, не се връщаме към изходна позиция?



Тема Re: при животоспасяващи случаи - антидотира ли се теранови [re: eдeлвaйc]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано20.04.07 02:33



няма такова нещо като "изходна позиция"
човека се третира така както повелява състоянието му и с каквито методи работят
ако има нужда от реанимациа, от хирургия от анестезия-те се прилагат, ако има нужда от хомеопатия прилага се тя...не винаги алопатията е решението, дори в сериозни състояния.Понякога когато алопатията е безсила в крисисни моменти точно хомеопатията помага.За това се следи състоянието и се решава на момента какво има нужда да се използва.



Тема Re: при животоспасяващи случаи - антидотира ли сенови [re: eдeлвaйc]  
Автор novali ()
Публикувано20.04.07 15:16



Ако еделвайс разбра отговора на въпроса си нека ми обясни и на мен защото не ми стана ясно антидотира ли се терапията или не





Тема Re: при животоспасяващи случаи - антидотира ли сенови [re: novali]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано21.04.07 03:09



въпросът е неправилен и за това не може да получи отговор какъвто очакваш

ако те питам -ти Вили ли се казваш или Мария, а ти се казваш Гергана, какво ще ми кажеш-вили или мария?

човек е едно цяло и отделните симптоми и страдания са част от цялото.Хомеопатичното лечение ако не е е подходящо за конкретния момент/макар да е било подходящо за преди 3 минути/ няма какво да се питаш ще бъде ли антидотирано или не, защото това вече няма значение.След като се е променила ситуацията и има ново състояние то се предписва ново лечение-било то хомеопатично или не, което е най-точното за това ново състияние.Ако на някой му е счупена ръката, ще трябва да бъде наместена, и после да се дава нова хомеопатия за този проблем.Какво е било преди това е без значение.

ако и сега не е ясно, не мога да помогна



Тема Re: при животоспасяващи случаи - антидотира ли сенови [re: ease]  
АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 09:51



В момента съм в такава ситуация!



От 17март съм с хомеопатично лекарство в резултат на което :
-изчезна главоболието , което ме мъчи от 3-4години,
-драстично ми намаля апетита ,което ми се случва когато съм спокойна , доволна и щастлива.
-получих енергия в излишък...
-все още продължавам да се чувствам доста добре , което е странно защото

от многото енергия и спортуване си счупих китката на ръката. Толкова лош шанс , че съм с платинена пластина и 4-5пирончета от операцията -преди 3дни...
Продължавам да се чувствам неочаквано добре , което прави впечатление и на околните.

Да кажем , че хомеопатичното лекарство от м.март е дадено за лечение на много малка кистичка...
Картината се промени от упойки и болкоуспокояващи , всмисъл че болката в кръста / и други болежки изчезнаха след приемането на наркотичните лекарства .
А като че ли хомеопатията продължава да ми помага , въпреки новото физическо състояние...
Имам уговорен разговор с хомеопата ми отпреди месец и потвърден от три дни.

Какво следва според ease? - повторен прием на лекарството от което се чувствувам много добре или ново ,според новата ситуация?



Тема Re: при животоспасяващи случаи - антидотира ли сенови [re: Eлeнa]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано24.04.07 14:46



в тази ситуация ако повториш лекарството или вземеш друго ще си съсипеш лечението на мига

в никакъв случай не визмай нищо

просто чакай

в хомеопатията чакането е почти толкова важно като и точното лекарство

лекарство се повтаря само след като му се изчерпи или намалее действието

китката ще ти мине и от самосебе си и няма нужда от никакви нови лекарства за нея


много се радвам,че си добре!пази го така!





п.п един от най-добрите и известни хомеопати на мен ми скапа лечението, след като ми беше открил точното лекарство и ми беше излекувал куп проблеми, точно като ми каза да повторя без нужда лекарството.Да ме пита чвек защо го послушах като вече бях хомеопат и знаех,че не се повтаря докато действа.Кой знае колко още по-добре можех да съм....Като го взех и спря да действа и това беше.Не прави нашата грешка.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.