Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:36 14.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема моля за съветнови  
Автормишa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 16:53



Здравейте, от доста време съм решила да ви пиша, но не съм сигурна дали бих могла да си задам коректно въпроса. Лекувах с хомеопатия нередовен цикъл + кистозни яйчници + синузит + сенна хрема. От всичко това резултата е повече от добър : яйчниците са "чисти", цикъла е почти редовен ( закъснява не повече от 2-3 дни), синузита за 3г. се е обаждал веднъж и то тази зима след прекаран грип, а сеннта хрема въобща не се е обаждала.

И сигурно вече си казвате тая пък кво иска , но нещата не са толкова перфектни колкото ми се иска и незнам доколко е нормално, защото именно там някъде по време на лечението се появиха първите симптоми на проблема ми - спастичен колит и той си стои и до момента . Извинете , че стана толкова дълго , иска ми се да чуя и вашето мнение, според моя хомеопат това няма нищо общо с нашето лечение( което междувпрочем приключи) , а е нещо ново , което се налага тепърва да лекувам. Едно такова нещо може ли да се смята за подтискане и къде стои храносмилателната система спрямо хормоналната според закона на Херинг? ( извинете ако бъркам името)



Тема Re: моля за съвет [re: мишa]  
АвторXм. (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 00:06



Хормоналната сиситема има връзка с усещането за щастие и блаженство, а жена която никога не е била бременна, няма идея за какво става въпрос. От една друга страна възприятията са съвсем различни - "нямам деца, но това не е смисълът на живота " - Аз го обичам и той ме обича, нямаме нужда от никого.

Значи - "решиха ми се основните проблеми"... нищо не значи. Херинг също би поставил умствените на първо място. И той не е Господ и не "решава" кой ще има деца и кой не.
Пък ако трябва да сравняваме, сигурно възпризводството е по-напред..



Тема Re: моля за съветнови [re: Xм.]  
Автормишa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 08:52



Не разбрах много какво точно имаш в предвид . Аз съм била бременна и имам едно прекрасно момиченце и то не е резултат от хомеопатично лечение, а всъщност заради него се заитересувах от хомеопатия.
Не знам какво те е накарало да мислиш , че съм без деца - навярно кистозните яйчници


И все пак дай малко разяснения на това , което си искала да ми кажеш ,моля те



Тема Re: моля за съветнови [re: мишa]  
Автор kaspo ()
Публикувано10.03.07 11:59



При този случай ,от информацията,която си подала,спастичният колит е път към излекуване по закона на Херинг.Не е ясно,обаче какво се случва междувремено с твоите емоции,така че може и да е нов проблем.Не знам как така лечението е приключило,след като колитът си седи.



Тема Re: моля за съветнови [re: kaspo]  
Автормишa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 20:29



Като цяло се чувствам много добре , психически бих казала , че лечението ми подейства "отрезвително" тъй като бях омотана в комплекси и черногледи мисли. Лечението е в застой не защото всичко е наред , а защото аз започнах да се съмнявам в добрия краен резултат и спрях да звъня на хомеопата си , когато ми е зле. Той знае за колита - започнахме лечение , но за съжаление не се повлия така бързо като другите неща преди това и това ме накара да се съмнявам във всичко направено до момента.
Благодаря ти Каспо, казаното от теб за закона на Херинг ми подейства стимулиращо, в понеделник ще звънна на хомеопата си.





Тема Re: моля за съветнови [re: мишa]  
Автор mishaO2 ()
Публикувано11.03.07 23:43



Моля ви за още мнения , особено практикуващите хомеопати!



Тема Миша, кажи моля те...нови [re: mishaO2]  
Автор Mese4inka (член)
Публикувано12.03.07 12:10



... колко време ти отне лечението на кистозните яйчници, защото имам същия проблем и ми е интересно при другите как стоят нещата, защото при мен още няма подобрение, а минаха вече 4-5 месеца. И кой ти е помогнал да се отървеш от този проблем (може и на лични)? Предварително благодаря!



Тема Re: Миша, кажи моля те...нови [re: Mese4inka]  
Автор mishaO2 ()
Публикувано12.03.07 19:21



около година се лекувах почти всеки цикъл , така , че имай търпение , за другото ще ти пусна бележка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.