Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 27.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема стерилитетнови  
Автор mechta (непознат )
Публикувано28.12.06 09:02



Здравейте, моля за помощ знаещите! На 37 г. съм, последно лекарите ме на сочиха за инвитро с диагноза намален яйчников резерв. Имам и проблем с щит. жлеза. Иначе цикъла ми е редовен. Насочила съм се по съвет на позната към хомеопат и даже си записах час. Въпросът ми е възможно ли е да подобря яйчниковата дейност и хормоналния баланс.



Тема Re: стерилитетнови [re: mechta]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 12:14



Може и това е най-добрият избор. успех



Тема Re: много молянови [re: ...]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано25.01.07 22:22



Много ви моля, нарочно ще кача темата отново, за да не пиша нова. Същият въпрос ме вълнува. Имам и други проблеми във връзка със зачеване и износване, но ЯЙЧНИКОВИЯТ РЕЗЕРВ ме тревожи най-много. Още повече, че съм на 29. От едната страна нямам вече... Решила съм да започна хомеопатично лечение, но в момента избирам хомеопат - в чужбина съм и ми е трудно, нямам кой да ми даде препоръки.

Бихте ли могли, ако знаете и имате повече информация за това как хомеопатията може да запази оставащите яйцеклетки за по-дълго време, има ли обратимост при изгубените... нали се раждаме с всичките си яйцеклетки... Много съм притеснена. Лекарят ми ми даде нещо като ултиматум 2г. за да успея да имам дете. Пред прага бях (добре че отворих отново разни статии в клуба) да започна да пия Дуфастон, от утре, но отново се отказах. От доста отдавна не приемам никакви лекарства. Дори си мисля, че това е утежнило състоянието ми, защото съм оставила един невероятно слаб организъм да се бори сам с какво ли не (без хомеопатия).

Измъчва ме неизвестността. Искам да се доверя на хомеопатията и за познанията си го правя, но имам много малко време за действие. Попадал ли е някой на подобни описани клинични случаи? Знам, че всичко е строго индивидуално, но доколко едно такова състояние е 'напреднал стадий'?

Благодаря много на всеки, който се опита да ме осветли по проблема.

Pure new pleasure-seeker

Тема Re: много молянови [re: Ramalama]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано26.01.07 03:31



Много жени са забременели след лечение с хомеопоатия. Напълно е възможно. Като търсиш хомеопат е много важно да е КЛАСИЧЕСКИ хомеопат. Тоест да предписва само по ЕДНО лекарство за даден момент, да направи дълго начално интервю и да анализира случая ти със софтуер или едни дебели книги наречени Реперториум и Материя Медика. Питай изрично за това дали е класически хомеопата.

Хубаво си направила,че не си започнала хормони, ефектите им са много лоши и най-често няма полза от тях.

Никой не може да предскаже кога ще забременееш-може и другия месец да е, може и по-нататък.Като се възстанови енергията на организма ти, ще се регулират и функциите на жлезите.

Успех ти желая от все сърце!





Тема Re: много молянови [re: ease]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано26.01.07 20:33



ease, и мен ме интересува темата.

Нагледах се в клуба на Проблемното забременяване на страдащи жени. Иска ми се, ако е възможно, да се даде алтернатива на подобни проблеми. Испитвам дълбоко съчувствие към проблемите на жена, която иска да има дете, а по някаква причина забременяването е проблем.

Има ли начин да се сложи една тема закована, в която да се коментират тези неща, но за съжаление аз не съм лекар, и не мога да предложа нещо повече освен идеята?

Убедена съм, че при настоящата демографска криза това ще е от полза за много жени. Виждала съм как се срамуват жени с подобни проблеми, и съм сигурна, че далеч не всяка жена с проблеми говори за това.

И също така мен лично ме интересува забременяване в по-късна възраст, примерно около 40. Знам, че възрастта е проблем и от страна на майката, и от страна на бащата, и искам да съм осведомена и в едната, и в другата посока, за да мога да контролирам собствения си сексуален живот по- най-добрия начин, без да увреждам организма си, визирам разни контрацептиви, аборти или всякакви други предпазни средства освен презерватив.....


Искам изрично да направя уговорката, че когато почнеш съзнателно да "правиш бебе", тоест с партньора си не се пазите вече и почнете планирано да атакувате момента на овулацията, тогава излиза, че трябва и двамата да имат перфектни изследвания за микробиология, както и хормони, и всички други подробности, за да е сигурно, че се прави най-доброто, но обикновено се почва отзад напред, тоест при неуспешни опити в продължение на известно време двойката почва да разбира, че има проблем....и чак тогава се почвт изследвания и ходене по мъки.


Няма ли начин някак това да се обясни от хомеопатична гледна точка, някак да се окачи тук (при толкова стерилни двойки в страната със сигурност подобна информация ще е популярна и търсена!) и няма ли начин да се помогне на хората, които искат дечица...а не могат по някаква причина?


Лично аз искам поне още едно дете, но виждам как възрастта ми напредва, и не искам да раждам просто за идеята и за да създам дете без баща. Искам да съхраня способността си да имам деца и да я използвам, когато намеря подходящия баща, с който бих искала отговорно да имам дете/деца.

Сигурна съм, че това е не само мой проблем. Моля, нека някак се обясни това. Убедена съм, че хомеопатията може да помогне на много хора с подобни проблеми.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: много молянови [re: Roxana]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано27.01.07 04:32



Въпросите ти са много основателни.

Бих се въздържала да закова такава тема.Ако към подобни дискусии има интерес темата естествено ще се появи и развие. Освен това, аз лично не съм специалист по темата и имам само обща култура и нямам какво да сложа в една такава евентуална тема.

Ако имаш да споделиш нещо-напиши го.Мисля,че такава информация би била много полезна и важна.



Тема Re: много молянови [re: ease]  
Автор Ramalama ((bang bang))
Публикувано27.01.07 17:55



Благодаря много за подкрепата. Зачетох се подробно из целия клуб и ми стана още по-ясно как и защо... и имам повече увереност. Когато постигна успех, непременно ще пиша за това тук. Факт е, че разказаните истории обнадеждават най-силно.

Имам само мъничък проблем, че тук има 2 организации на класическите хомеопати и още не знам каква е разликата между тях. Има и трета на лекарите-хомеопати, така че не се бъркам.

А каквото пожелавате на мен, т.е. ЗДРАВЕ на първо място, за да се сбъднат мечтите, го желая на всички от сърце.



Pure new pleasure-seeker

Тема Re: много молянови [re: Ramalama]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано27.01.07 17:58



Всяка организациа на хомеопати, които са КЛАСИЧЕСКИ е ОК. Проблемите идват от некласическите, като Боарон, например.Там не ходи.Иначе лекар или не-лекар в повечето случаи не е важно.

Успех!





Тема Re: mechtaнови [re: mechta]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 08:54



Лекувай си бъбреците,оттам ти тръгват другите проблеми.





Тема Re: mechtaнови [re: first]  
АвторKaramel (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 12:27



Може ли да обясниш малко по-подробно (като за лаици) това с бъбреците и защо това влияе в посока - намален яйчников резерв.

Гледах диаграмите на сайта, но нищо не разбрах.
Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.