Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 02.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема По 1 на 6 седмици или 3 пъти на ден?нови  
Авторaлekc (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 23:31



Моля разяснете ми, нормално ли е конституционното хомеопатично лекарство да се дава веднъж на 6 седмици (potency - LM1)?
Извинете, ако ви се виждан невежа в хомеопатичните въпроси.


Става дума за детето ми (5.5 г.). Има проблем с големи сливици и смущения в дишането заради третата сливица през ноща. Това лято започна да се лекува при хомеопат, които му изписа
1). Calc. p LM1 - 15 dni x 3 pati na den
2). Sil LM1 - 15 dni x 3 pati na den
3). OP LM1 - 15 dni x 3 pati na den
4). Cina LM1 - 15 dni x 3 pati na den
5). Kalibi - 7 dni x 1 pat na den

Преместихме се и сега трябваше да отидем при друг хомеопат, който каза, че предишния ги е давал много на често и че това може да доведе до нежелани ефекти ( предозиране). Той ще дава по 1 конституционно лекарство само веднъж на 6 седмици. Предписа: Sulphur (доколкото разбрах е със същата концентрация като горните).

Обяснете ми, моля, кой от двамата е прав. На мен ми се струва подозрително 1 лекарство да деиства 6 седмици. То трябва да е екстра силно.



Тема Re: По 1 на 6 седмици или 3 пъти на ден?нови [re: aлekc]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.12.06 05:36



Първият не е бил хомеопат изобщо-само си е сложил името.Това е някакво боаронско предписание, което може да навлече такива проблеми,че после да се чудите от къде ви е дошло. Това не ехомеопатия, а неграмотно изпозлване на хомеопатични лекарства с цел печалба. Вторият хомеопат е КЛАСИЧЕСКИ Класическите хомеопати са учули доста по-дълго от боаронците и изписват по ЕДНО лекарство за даден момент и то след дълъг разговор с пациента и вниматален анализ на случая. Лекарствата действат и много по-дълго от 6 седмици и наистина не трабва да с епият често без нужда, защото вредят.


Втори



Тема Re: Пояснениенови [re: ease]  
Авторaлekc (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 08:05



Мерси за отговора (който ме изненада)!
Да поясня, защото не знам дали е станало ясно - първите лекарства НЕ са предписани едновременно, а последователно за по 15 дни. И трябваше да имат ефект на изчистване на организма от многото антибиотици, които бяхме изпили и да свият сливиците. По мои наблюдения те имаха голям успех защото сливиците се свиха и вече 6 месеца сме без антибиотици, само с 3 настинки.
Лекарствата бяха предписани след дълго интерю и в двата случая.



Тема Re: По 1 на 6 седмици или 3 пъти на ден?нови [re: aлekc]  
Автор smela (непознат )
Публикувано07.12.06 11:11



А може ли някой да ми каже за какво точно се изписва Sulphur-а? И ние ще го пием 1 месец по 2 капки на ден. Вие как така ще го пиете веднъж на 6 седмици - нещо сигурно аз не съм разбрала...





Тема Re: Пояснениенови [re: aлekc]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано08.12.06 02:00



Тези лекарства един класически хомеопат би ги изписал за две години, не за 15 дни.

Такова лечение е крайно опасно, защото позитивните ефекти, могат да значат просто изместване на симптомите на по-дълбоко ниво-така нареченото подтискане. Това значи например-да се излекуват сливици, но да се появи астма. Не става така във всеки случай, но има риск и не съм сигурна, че би го поела.Аз поне, не бих.



Тема Re: По 1 на 6 седмици или 3 пъти на ден?нови [re: smela]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано08.12.06 02:05



честотата на прием зависи от поенцията и от конкретния случай

ЛМ потенция се пие всеки ден , Д и ниските С потенции също могат да се пият така

от 15 нагоре се пият по-радко, като тези над 1М може да се пият по веднъж на няколко месеца

не сравнявай твоето предписание с това на някой друг, всеки случай е различен



Тема Re: По 1 на 6 седмици или 3 пъти на ден?нови [re: ease]  
Автор smela (непознат )
Публикувано08.12.06 09:31



Сори, ако грешката е в мен.

Потенцията и на нашето лекарство е LM1, както и на детето на алекс. Затова се учудих, че те ще го пият веднъж на 6 седмици, а ние го капем всеки ден.

За останалото съм напълно съгласна.



Тема Re: Пояснениенови [re: ease]  
АвторПpитecнeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 12:49



Здравейте,

От една година се лекувам с хомеопатия и съм с доста проблеми, така че аз също изпих повечко лекарства за това време, просто проблемите се решаваха един по един и бавничко. Посещавам класически хомеопат и му имам доверие, но се притесних като прочетох тук "Тези лекарства един класически хомеопат би ги изписал за две години, не за 15 дни"
Грешка ли е, че за най-тежкият ми период в здравословен план съм изпила повечко хомеопатични лекарства? Потенцията винаги е била не по-висока от 1М, никога не съм пила нещо повече от 3 пъти и след това почивка, но наистина поне 5-6 вида се смениха за тези 10-12 месеца при това за коренно различни проблеми, пък и моето състояние в началото бе много критично, сега е друго

, но дали може да има все още опасност от "изместване на симптомите на по-дълбоко ниво-така нареченото подтискане" или след като 1 година мина и съм много по-добре няма за какво да се безпокоя?



Тема Re: Пояснениенови [re: Пpитecнeнa]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано08.12.06 15:17



Не, няма проблем. Няма някаква норма на изписани лекарства-както се сменя състоянието така се сменя лекареството. Но със сигурност не 5 лекарства за 15 дни изписани рутинно за "изчеистване" от нещо си, а не защото се е сменила картината и се налага друго нещо. За една година може да се сменят толкова, ако в твоя случай се е наложило.щом си добре, няма от какво да се притесняваш.



Тема Re: По 1 на 6 седмици или 3 пъти на ден?нови [re: smela]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано08.12.06 15:20



най-често ЛМ се дава всеки ден, но има случаи да се даде и еднократно. Няма общо правило-решава се за конкретния случай.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.