Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 20.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема един друг форум :За лъжата хомеопатиянови  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано12.01.07 10:07



Няма и не може да има статистически данни за хомеопатията защото:

-в хомеопатичните "лекарства" няма химически активни вещества и субстанции. Иммено поради тази причина се правят високи разреждания > 10-24. И поради тази причина не се контролират от органи като ФДА или организациите за рапространение и контрол на лекарствените средства. Ако те съдържаха биологично активни вещества то тога това биха били фармацевтични лекарства.

- Хомеопатията разчита на деиствието на "енергииния" почерк или по-ясно казано на духовната субстанция която остава след като веществото Х е разредено един милион пъти. Проблема обаче е че
-няма дефинициа на това какво е енергията, душата, духа , живителната енергия и тн. по-такъв начин
- не е ясно как се измерва, контролира и дозира тази енергия. Не е ясно как деиства на един човек или на много хора по един и същи начин.
Може да се предположи че различни организми имат различни видове енергии и различни концентрации..поради тази причина и различни лекарства но те деистват на организма по един и същи начин на енергиино ниво.
Обикновенно субстанциите се разтварят в етанол и така се прави маичина тинктура която се разрежда и в зависимост от разреждането и потенцията..въпросът е пак различни организми имат различно количество енергия или имат различни видове енергии деистващи по по различен начин.

Обърнете внимание на чистия психологически феномен които се наблюдава при хората ползваши хомеопатия:

1. ако не ти помогне няма да ти навреди ( въпросът е дали да си губим времето с нещо което е съмнително или неизвесно на първо място)
2. Testimonial evidence - или свидетелстово за валидност. Наи-често под формата на: аз се лекувах и се оправих, аз пих и не се разболях, имах леля която пи и се оправи..почти винаги се използва и затвърдяващ стандарт като : лекарите го отписаха па тои още е жив, лекарите и досега се чудят как се е оправил...или другия стандарт: аз пия и съм добре пук ти щом искаш да се тровиш с химия...

На всички е ясно че водата е универсален разтворител, не е ясно защо като пием вода всичките разтворени в нея вещества не ни деиствата на хомеопатично ниво при положение че концентрациите са дори по-високи от колкото тези разредени 10-6 степен в дистилирана вода.


Ето това се казва извинение:

1. ако хомеопатията не ти помогне то това е нау-вероятно поради:
А) липса на унифицирано лечение
Б) антидотиране <- това наи-ме кефи щото е универсално извинение...
в) хомеопата ти не е класически смени го..

тоест:

Хомеопатията е учение което няма твърда концепция за това каква е физиологията на деиствие, няма твърда концепициа за това какво е "духовна или жизнена енергия", няма утвърдени правила и методи на лечение...тоест това е псевдо наука..

И нещо повече ...в САЩ се прие резолюция според която: всеки които се замива с лечение на различни независимо дали практикува традиционна или холистична медицина, е пряко отговорен за здравето на своите пациенти.

Какво означава това: че всеки може да бъде съден от пациент за увреда на здравето..и тогава в съда обвиняемия трябва да покаже принципа и стандарта на лечение...в традиционната медицина това е лесно защото всичко в момента се базира на този стандарт на лчение и ако се придуржаш към него си защитен но ако нямаш дупе да ти е яко..

какъв е резултатът - всеки хомеопат в момента ще ти поиска номера на товоя лекар както и уверение че нямаш сериозни заболявания...



Глупоста не освобождава от мислене



М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: QTEK™]  
Автор drive (непознат)
Публикувано12.01.07 14:56



Това ти ли го съчини или го копира отнякъде?
Ако е твое дело - ПОЗДРАВЛЕНИЯ !
Явно мислиш, четеш и търсиш. Може и далеч да стигнеш.





Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: QTEK™]  
Авторkaти (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 18:41



глупостта се пише с двойно "т" ако нямаш нищо напротив. Всичко това къде го откри?
Каква ти е идеята? Намираш се във форум , където хората са повярвали в хомеопатията и най-малкото , което се сещам е че звучиш малко глупаво. Бих се радвала ако дойдеш и обясниш защо тези нищожни гранулки действат на малката ми дъщеря , ако при мен има плацебо ефект ?!Идеята на хората посещаващи този форум е да си дадат ценни съвети как най-добре да лекуват близките по тоя начин, така че те моля ако нямаш какво положително да кажеш просто не посещавай този клуб има толкова други, в които дори би могъл да намериш и хора на твоето мнение за хомеопатията





Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: QTEK™]  
Автор honey13 ()
Публикувано13.01.07 01:18



Още доста трябва да прочетеш, за да можеш да изказваш толкова категорични мнения...
За начало ти препоръчвам ей таз книжка:

- няма и 600 страници
После може да минеш на Витулкас, Шанкаран и другите "майстори в занаята".

Да не мислиш, че си първият, който се опитва да плюе срещу хомеопатията в този клуб? Ако не те мързи, можеш да разгледаш по-ранни теми - винаги се намира по някоя откачалка... Би могъл да прегледаш темите на hipparchia, например. Най-интересното е, че всеки един от вас разсъждава по еднакъв, доста едностранен начин.

И, наистина, щом не вярваш в този метод за лечение - що щеш тук???



Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: honey13]  
Автор sarabia (минаващ)
Публикувано13.01.07 10:34







Тема директиванови [re: kaти]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано13.01.07 14:06



то факела на просвещението във вашата дупка никога няма да огрее.
като си счупи крака или хване заушка щеркати никога ама никога не я води н а лекар.



М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: honey13]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано13.01.07 14:08



ще пропусна
...
ти поне си пусни образователен филм /вносен/ за вредата от заблудите..
..интересни автори- само имената им стига да излекуват поне една миома..

М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: QTEK™]  
Авторsarabia (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 15:21



Моли се да не стигнеш дотам,че да разчиташ единствено на хомеопатия-тук много хора са повярвали едва тогава,когато след ходене по алопати са стигнали до хомеопати- като последна инстанция.



Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: sarabia]  
Автор QTEK™ (ЗАЛИЧИТЕЛ)
Публикувано13.01.07 16:21



бил съм на хомеопат и успях да го осъдя.



М
и
н
а
в
а
щ


••

watch if you're smart!•••



Тема Re: един друг форум :За лъжата хомеопатиянови [re: QTEK™]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 19:40



От това, което пишеш по-нагоре
"estestweno моя позната чак от щатите ми препоръча и плати за да ида на хомеопат / много известен и шеф н аасоциация/

без да ме погледне ми даде 3 шишенца и каза зеленото се тръс а 77 пъти и 5 капки синкавото 99 и 9 капки а 4ерното само трябвало леко да го тупкам/!/ и на 4 ден апо 4 капки..

и 230 лв стрували..
з а спукано тъпанче..
не че знаеше какво ми има..."

Чудя се дали все пак си отишъл на хомеопат. И аз съм ходила ама 230 кинта да дам....нъц. Май не е луд, който яде зелника.
Браво, че си го осъдил, много ти се кефя. Това си е само за съд. Обаче той ще си продължава с измамите. Много хора се лъжат, защото една надежда им е останала не можеш и тях да ги съдиш и ти все пак си се излъгал. Сигурно още те е яд на себе си. И аз така






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.