Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 07.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Питане за боарон и хил?нови  
Автор veni1 ()
Публикувано20.12.06 13:57



Невроложкатая ни изписа 2 продукта на боарон- hyoscyamus niger ch15 и medorrhinum ch15 , също и валерианахил и лимфомиазот пак на хил. Притеснявам се от съдържанието на алкохол в капките на Хил, тъй като продуктите са за дете на 6г и ще се приемат дълго време. Също и моля за съвет как да взима гранулите на боарон- тя предложи да ги разтварям във вода/което е много трудно/ и да я изпива/което също не винаги ще иска/ . Аз почнах направо да му ги давама, уж да ги смуче , но той ги посдъвква - проблем ли е ????

Ицо - 9.02.2001, Маргита - 21.07.2005


Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: veni1]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано20.12.06 14:47



Като чуя такова нещо и полудявам! Неврложките не са квалифицирани да изписват хомеопатични лекарства и предписанието и е ясно доказателство за това! Невроложките трябва да се занимават с неврология,а не с хомеопатия!

Това е абсолютбо безобразно предписание! Лекарства абсолютно НЕ МОЖЕ да се комбинират така. В никакъв случай не давайте на детето тези неща, защото може да станат много неприятни неща, да не говорим,че може да се повече от неприятни.

Спрете да му давате и го заведете при класически хомеопат, който е бил обучен как се работи, а не е изкарал някакво мижаво боаронско курсче и после изписва абсолютни бози на хората!

Хомеопатията употребена неграмотно е опасна, както всяко нещо. А това е тотално неграмотно предписание!



Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: ease]  
Автор veni1 ()
Публикувано20.12.06 20:50



Тъй като предстоят празници, ще пътуваме извън града, ми е невъзможно да посета хомеопат в близките 10 дни , а провеждам терапия, моля за съвет какво да правя???? Мисля да давам гранулите на боарон / по 5бр. сутрин и вечер/ а да изоставя хил- ските . Да добавя че сина ми от години е на медикам. л-е поради редица проблеми. Последно пиеше тиоридазин и мелатонин вечер, поради проблеми със съня?!

Ицо - 9.02.2001, Маргита - 21.07.2005


Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: veni1]  
Автор УйнaПeнa (ентусиаст)
Публикувано20.12.06 23:23



Който предписва толкова лекарства, не знае как да лекува. Истинското лечение е с едно лекарство. Ходиш при фалшиви лекари - затова си ги докарала дотук.



Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: veni1]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано21.12.06 02:01



Моят съвет е веднага да спреш всякаки гранули от какъвто и да е род. Идея си нямаш какви последици може да има такова неграмотно "лечение", каквото ви е приложила тази лекарка. Като се върнете обрано посетете класически хомеопат-например Др. Стоименова, която е педиатър и класически хомеопат, или Др. Костова, или ако не държите хомеопатът да е лекар-Катя Чамурлийска-има много доволни от нея.

Това е проблемът,че с името "хомеопатия" биват наричани някакви измсилени шарлатански системи, чиято единствена цел е печалба, и после хората казват "хомеопатията не ми помогна и ми навреди".Естествено,че ще навреди...Честно казано адски се ядсовам като чувам такива неща-да дадат на горкото дете такова безумни комбинации от лекарства и после като се разболее още повече, никой няма да поеме отговорност и няма и едно "извинявай" да чуете!



Тема Re: Питане за боарон и хил? [re: veni1]  
Автор veni1 ()
Публикувано21.12.06 09:43



Аз съм от Пловдив, може ли да ми препоръчате тук хомеопат, с медицинско образование!
Някой ще ми каже ли какво е действието на споменатите по горе боаронски гранули???

Ицо - 9.02.2001, Маргита - 21.07.2005


Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: ease]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано21.12.06 12:42



Чета и се чудя....като знам колко химия гълтаме волно или неволно, и какво дишаме, и как мръсотията ни залива, а в мръсотията има много неща, тогава как се съгласува идеята за хомеопатия с тези нежелани, но все пак поемани вещества под една или друга форма?

Какво значение има дали ще погълна химия през устата, или ще я вдишам? Изобщо не коментирам какво попада в собствения ни дом. Ами водата, която ползваме? Доколкото е практически невъзможно да се живее в чиста среда (а какво значи чиста среда?) тогава как да съгласуваме това с идеята за хомеопатично лечение?

Ами магнитните и електрически полета? Ами заводите с изпарения? Ами автомобилите? Ами осветлението...аз не съм сигурна точно как реагира всеки различен организъм на осветяване от какъв да е изкуствен източник. От собствен опит знам как някои светлини изморяват и те променят като реакции.

И сега чета, съдържание на алкохол в капки за лекарство. Ами доколкото знам, даже в хляба има изестно, макар и минимално съдържание на алкохол, а в бозата си е направо 1 или 2%, ако добре съм запомнила. И какво излиза, да не пием боза, когато взимаме хомеопатично лекарство?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: veni1]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано21.12.06 14:41



В хомеопатията не съществува въпроса "какво е действието на гранулите". Това е въпрос от официалната медицина. Всяко хомеопатично лекарство когато е правилно подбрано за конкретния човек ще действа балансиращо на организма, така че болестта да изчезне, да се засили имунната система и да се възстанови балансът в тялото.Това винаги е едно единствено лекарство за даден момент.Никога не се предписват куп лекарства, едно сутрин ,едно вечер, едно не знам кога.

Даването на лекарства по описания от теб начин е опасно и понякога може да причини сериозни щети, особено в един отслабен организъм.


Никога не лекувайте себе си или децата си при лекари, завуршили единствено курса на Боарон и "лекуващи" по тази методика.Това не е хомеопатия, а е измислена от тях стратегия за продаване на по-голямо количество лекарства.Вината не е в конкретните лекари-те са отишли да изкарат този курс, с цел да помогнат на пациентите си по-добре, но Баорон се възпозлва от авторитета на лекарското съсловие и прокарва курсчето си сред тях за да се популяризира.Боарон правят добри лекарства и в това няма проблем.Проблемът е в начинът им на употреба.

За въпроса ти за лекар хомеопат в Пловдив-надявам се някой да ти отговори, аз не знам. Всъщност ако разгледаш темкте назад, ще намериш, защото и преди са пиали хора за хомеопати в Пловдив.

Успех!



Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: Roxana]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано21.12.06 14:52



боза може да пиеш


а иначе-никак не се отнасят екологичните замърсявания към хомеопатията
организма се справя доколкото може с тях, и хомеопатията ще му помогне да се справя по-добре

а каквото е извън нащия контрол е извън...и това е

няма да седна да се тревожа за въздуха, защото нищо не мога да направя за него. Ще се тревожа за неща, за които имам какво да направя.






Тема Re: Питане за боарон и хил?нови [re: ease]  
Автор honey13 ()
Публикувано21.12.06 18:43



Да, ама бозата напоследък я правят с аспартам...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.