Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 11.06.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: kaти]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано05.01.07 16:23



Не знам как реши, че от септември пия хомеопатични лекарства, но така или иначе при мен нещата не само не се подобряват, ами стойностите на фоликулите ми са дори по-зле от миналия месец. Въпреки, че хормоните ми са в норма.



Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: -=-]  
Автор drive (непознат)
Публикувано05.01.07 16:54



Защо хомеопатите смятат, че пациента трябва да има 100% доверие и само да чака? Че нали повечето от нас са се обърнали към тази медицина, защото вече са се разочаровали. Иначе аз съм от доволните пациенти....с много висящи въпроси.





Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: drive]  
Автор=-= (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 00:53



Ами защото така работи хомеопатията - даваш лекарство и чакаш.



Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: =-=]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано06.01.07 11:18



Само с едно "даваш лекарството и чакаш" нещата не стават. То ако беше така, хората щяха да си продължат с алопатия. Човек има нужда да знае какво и кога да очаква като резултат. Дарени сме с разум , за да го използваме, а не да се доверяваме сляпо. Откакто почнах с хомеопатията за първи път в живота си имах цистит, трихомонас вагиналис, колпит и какви ли не още гадости. А сега ме убедете, че трябва да продължа с изчакването и да не съм нетърпелива!



Тема Re: djazminнови [re: djazmin]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 10:55



Като преценявам изложеното стигам до извода,че проблема е в бъбреците.Тези неща не се оправят с хапове,трябва да се приложи
по ортодоксално лечение.





Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: Mese4inka]  
Автор Salt_of_the_Earth ()
Публикувано07.01.07 12:38



Виж, хормоналните проблеми са хронични - сигурно ги имаш от години, а съответно сигурно години наред си взимала някакви лекарства за тях - нищо, че от март не си взимала, а септември си взела "само" дуфастон. Така че не можеш да очакваш за 2 месеца да се оправи всичко като с вълшебна пръчка - не става така. Хомеопатията действа по-бавно - казаха ти го по-горе. Но ако се подбере правилно лекарството, ще подейства не само на хормоналните ти проблеми, а на целия организъм, а ефектът ще бъде траен. Само че в много случаи отнема известно време, докато се подбере правилното лекарство. Но щом си стигнала до хомеопатия, си се убедила, че и традиционната медицина далеч не винаги успява от раз да ти оправи проблемите, нали?

Освен това трябва да се вземе предвид т.н. йерархия на системите или както там се нарича - става въпрос за това, че когато лекарството е правилно подбрано, то започва да лекува организма ти отвътре навън и отгоре надолу. Например, нормално е първо да имаш положително влияние на психическа основа. Къде точно в тази йерархия се намира половата система - това не го знам, не съм хомеопат. Но съм сигурна, че яйчниците и овулацията не са най-големият приоритет на организма и затова няма да са от първите повлияни при успешно лечение. С две думи, трябва време и търпение, но сигурно и ти самата знаеш, че нищо хубаво не става бързо



Между другото, когато започне излекуването, "болестта" се мести отвън навътре и отгоре надолу, т.е. може да се отървеш от главоболието, но да започнат да се появяват колитни симптоми примерно.

Между другото, трихомонас вагиналис не се ли причинява от микроорганизъм - трихомони? Тях хомеопатията не може да ти ги вкара в организма - пътят им на проникване е друг

Не бързай да се сърдиш. Аз ти желая успех! Отлично те разбирам (това е самата истина - знам точно за какво говориш), но смятам, че не трябва толкова бързо да ставаш нетърпелива, а трябва да дадеш време на хомеопатията и на хомеопата си, защото просто така стават нещата, и ти стискам палци всичко да се развие добре!

http://www.save-darina.org/content/view/13/28/lang

Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: Mese4inka]  
Автор drive (непознат)
Публикувано07.01.07 16:12



В хомеопатията съществува идеята, че при подтискане на дадено състояния, могат да се задълбочат проблемите и да се появят симптоми от страна на нови органи и системи.
Мисля си че в някои случаи може да се направи аналогия между подтискане и субклинично протичане на съответния процес.
Специално за трихомонас - според WHO около 50 % от случаите протичат безсимптомно. От лечение с хомеопатия наистина няма как да се заразиш.
Може това да е бил истинския ти проблем, би трябвало да се радваш че си го открила.

Редактирано от drive на 07.01.07 20:18.



Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: drive]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано08.01.07 10:15



Salt_of_the_Earth , разбирам накъде биеш :), но имам постоянна връзка от 4 години и едва ли има по-редовен посетител на гинекологичните кабинети от мен! Налага ми се да ходя в месеца по 3-4 пъти, правила съм си какви ли не изследвания, тъй като работим по въпроса за бебе, освен това, микробиологията ми до преди месец беше чиста, а този - изпълнена с "+"-ове, при моя партньор, навсякъде само "-", като изключим стрептококи от нормална флора. Така, че външния фактор остава някак си неуточнен :)



Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: Mese4inka]  
Автор honey13 ()
Публикувано08.01.07 10:26



Според мен трябва да си направиш изследването в някоя друга лаборатория... Доста често срещам из клубовете оплаквания, че в еди-коя-си лаборатория направили изследване, което в последствие се оказало напълно погрешно.
И друго да ти кажа - успокой се, от нервиране полза няма, само на себе си вредиш





Тема Re: Проблем с хормонитенови [re: honey13]  
Автор Mese4inka (минаващ)
Публикувано08.01.07 10:40



Така е наистина-нервите не са полезни :). Ново изследване ще направя, но следващия месец. Нямам абсолютно никакви оплаквания, а освен това все още не съм приключила курса на лечение, така че няма да избързвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.